sprzedaż modemu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nowy

sprzedaż modemu

Post autor: nowy »

Mam nowy zestaw iplus'a z modemem sonyericsson GC79 (umowa na 24m) i jako że chcę korzystać z edge chcę sprzedać ten modem i kupić nowszy lub telefon z edge.
Czy mogę bez problemu sprzedać ten modem, czy też wiążą się z tym jakieś komplikacje ze strony plusa? Słyszałem że jak ktoś "nabroi" poprzez mój modem to ja wtedy będę za to odpowiadał - to prawda?
Czy modem oprócz simlocka modem ma również jakieś inne zabezpieczenie?
Z góry dzięki za odpowiedzi,
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: sprzedaż modemu

Post autor: Szadzik »

nowy pisze:Mam nowy zestaw iplus'a z modemem sonyericsson GC79 (umowa na 24m) i jako że chcę korzystać z edge chcę sprzedać ten modem i kupić nowszy lub telefon z edge.
Czy mogę bez problemu sprzedać ten modem, czy też wiążą się z tym jakieś komplikacje ze strony plusa? Słyszałem że jak ktoś "nabroi" poprzez mój modem to ja wtedy będę za to odpowiadał - to prawda?
Czy modem oprócz simlocka modem ma również jakieś inne zabezpieczenie?
Z góry dzięki za odpowiedzi,
Tak samo jak telefon który kupujesz u opa to i modem należy wyłącznie do Ciebie i możesz z nim zrobić co zechcesz.
Jak niby ktoś miałby nabroić? Co to ten modem ma kartę sim wbudowaną i musisz go z simem sprzedać? Ktoś Ci głupot naopowiadał i tyle.
Back to the Future ;)
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: sprzedaż modemu

Post autor: bbart »

Też posiadam SE GC79 w iPlusie, który kupiłem jakieś 2 tygodnie temu i... nie posiada on SimLocka!!!
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: sprzedaż modemu

Post autor: GodAs »

Potwierdzam powyższe odpowiedzi. Odpowiedzialność ponosisz tylko za swoje konto a ono jest przypisane do kart sim a nie do sprzętu.
Wszystkie modemy GC75 oraz GC79 z którymi spotkałem się do tej pory nie posiadały blokady sim-lock.
nowy

Re: sprzedaż modemu

Post autor: nowy »

Faktycznie nawt zadzwoniłem do plusa i powiedzieli, że modem jest moją własnością i może być sprzedany i używany przez kogoś innego bez żadnych problemów. Jedynie moja karta sim jest na mnie przypisana, a modem jak telefon można zmieniać do woli.
ODPOWIEDZ