tel jako przeglądarka

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: raptou »

Przy GPRS/EDGE w ustawieniach telefonu timeout najlepiej ustawić na 999. Niektóre strony po rozłączeniu i ponownym połączeniu nie wznawiają sesji.Standardowo jest bodaj 120 sekund.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: skalar13 »

Mam nokie 6020 byłbym wdzięczny za potpowiedzenie mi gdzie sie to ustawia.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: raptou »

Ten parametr znajduje się w ustawieniach GPRS/EDGE.
Może się różnie nazywać w różnych telefonach, np.: Limit sesji, czas trwania połączenia itp.
O ile 120 sekund miało sens w połączeniach CSD/HSCSD ze względu na opłaty za czas trwania sesji a nie przesyłane dane, o tyle w GPRS tylko przeszkadza, gdyż po 2 minutach połączenie zostaje przerwane. W zasadzie po klinięciu na link połączenie jest automatycznie wznawiane, jednak może zmienić się IP, więc Jeżeli jest otwarta strona z wymaganym loginem może zamiast docelowego odnośnika pojawić się konieczność ponownego zalogowania.
borowek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-03-08, 12:04
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: borowek »

Mam mały problem z Operą mini.
Mam SE T610 z operą mini, wszystko działa OK, ale jest spory problem gdy przychodzi do zestawienia kosztów mojego surfowania. Może i pobieranie strony nie trwa długo i zasysa się mała ilość danych ale każda zmiana otwieranej strony (np. z google wchodze na wyszukaną sztronę)otwiera nowe połączenie GPRS i choć strona waży pare kilo zjada mi kolejne 100Kb z SIMDATY.
Czy są na to jakieś sposoby, a może jestem w błędzie?
Proszę o odpowiedź.

Zamierzam kupić nokie 6810 która wbudowaną przeglądarkę html xhtml, czy ten proceder bedzie również na tym telefonie(nie wiem co to za przeglądarka).
bojer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-24, 20:47

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: bojer »

Co do ogame to to samo masz tutaj:http://mapaogame.net/forum/viewtopic.php?t=60
Wysyła sms z bramki - program w 200% darmowy - mojej roboty.
100% bezpieczeństwa(udostępniam źródła - nie przejmuje haseł itp)
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: System »

Do ogladania stron www to SE 800, SE 900 i SE910i w polaczeniu z duzym ekranem dotykowym - rewelacja.
Wada jest brak EDGE.

Ja czesto uzywam SE 910i do sprawdzania kursow gieldowych.
Pozdr.
I czekam na SE 990, ktory mialbyc juz pod koniec 2005 roku. :(
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: tel jako przeglądarka

Post autor: piotr2802 »

Też czekałem na SE 990i, ale powaliło mnie wczoraj z nóg jak go zobaczyłem i okazało się że nie ma....EDGE :( . a przecież w naszym kraju to podstawa, bo UMTS jest tylko w centrach bardzo dużych miast.
Teraz moim faworytem do przeglądania stronek internetowych jest nokia N80, bo dodatkowo można korzystać z WLAN (centra handlowwe, dworce PKP itp.).
ODPOWIEDZ