jaką kartę kupić?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

jaką kartę kupić?

Post autor: fiodor »

Witam!
Jestem w plusie i przymierzam się do zakupu modemu pcmcia. mam jednak dylemat co kupić. Czy wejść teraz w EDGE czy kupić kartę gprs/umts i katować na gprs i czekać na rozwój UMTS. Jak myslicie za ile pokrycie umts będzie również w mniejszych miastach.
Z góry dzięki!
Pozdrawim
kork2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-10-03, 13:07
Lokalizacja: Wrocław

jaką kartę kupić?

Post autor: kork2 »

Cześć
To zależy gdzie chcesz z niego korzystać, z UMTS to może potrwać w mniejszych miastach.

ERA oglosila że zamierza objąć zasięgiem 10 miast,

PLUS to jakieś 6 miast wg. planów do końca roku?

, no i ORANGE to niewiadoma podobno 10X to ma być jakiś ciekawy dzień
ale może się skończyć na obietnicach

No i skoro jesteś w PLUS to może lepiej wykorzystać komórkę do tego np. nokia6230i- zobacz ofertę dla abonentów PLUSA na www.iplus.pl
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

Re: jaką kartę kupić?

Post autor: fiodor »

teraz właśnie korzystam z komórki ale mam na niej tylko gprs (nokia 6100). Wiem że w malborku jest już edge a kartę mogę kupić za około 500-600 zł (SEGC85 np.). Troche taniej można kupić np vodafone z umts (ale bez edge) więc stąd mój dylemat. chcę coś kupić bo już mnie trochę wkurza łądowanie komórki na okrągło. Zastanawiam się przejściowo nad kupnem karty tylko gprs (np SEGC75) za dużo niższe pieniądze, tylko mam wątpliwości czy choć trochę poprawi mi to jakość połączenia bo na telefonie czasami mnie rozłącza.
Dzięki za rady.
Pozdrawiam!
kork2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-10-03, 13:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaką kartę kupić?

Post autor: kork2 »

Ładowanie komórki to faktycznie problem , więc tutaj plus dla kart

Ale jak spojrzysz na posty na tym forum to jest sporo problemów SEGC75/GC85.

Szczególnie jeśli maja chodzić na AMD lub/i z chipsetem N-force, albo na starszych maszynach. Wtedy trzeba się sporo "naczarować"

Ja używam GC 75e w IDEII , mam Centrino 1.6 i nie mam problemów, nie wywala mnie ( a może na razie nie mam problemu?patrząc na innych!)

Chyba dużo zależy od bliskości nadajników i braku zaklóceń
Zasięg zawsze można polepszyć anteną zewn. , można je dostać na Allegro

pozdrawiam
ertes232

Re: jaką kartę kupić?

Post autor: ertes232 »

Ja bym kupił karte gc 95 sonyericsson ma edge gprs i umts a w plusie płacisz tylko 60 z watem ale na razie nie wszedzie jest umts ( to wszystkim wiadomo ) w lublinie mają już uruchamiać
LuNaTiC
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-10-13, 17:34

Re: jaką kartę kupić?

Post autor: LuNaTiC »

Powiedz mi, gdzie moge kupic sonyericssona GC95?
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: jaką kartę kupić?

Post autor: Artur_prezes »

Ja polecam taka karte jaką ja mam.Weź jeszcxze pod uwage to jaki procesor używasz,bo jeśli masz AMD to możesz przy niektórych kartach PCMCIA miec problem ze jej wykrywaniem.
CLEARW'RE
Broadband
ODPOWIEDZ