Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Coś mi nie wyszło. Nie znam się na Windows bo od 1983 roku (tak, tak !) pracuję z Unixami a obecnie Linuxami. Udało się unlockerem uzyskać poniższe:

Kod: Zaznacz cały

Found Applications port COM4

Found modem         : E5577Cs-321
Model               : Huawei AuthVer 4 modem (New)
IMEI                : 864695032214258
Serial NR.          : D2L7N17608001796
Firmware            : 21.316.01.02.314
Dashboard version   : WEBUI_17.100.09.11.314_MRE5
Web UI version      : WEBUI_17.100.09.11.314_MRE5
SIM Lock status     : unlocked
Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
I wyliczyć calculatorem

Kod: Zaznacz cały

Unlock -> 58934597
Flash -> 61213010
No i teraz próbowałem zainstalować pliki:

Kod: Zaznacz cały

E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4pl.exe 
E5577Cs-321_Update_21.316.01.01.778_M_AT_DB_04.10_nv.exe
Ale wywala błąd że nie znajduje portu z urządzeniem. Dla jasności. Windows "pika" jak podłączę modem a Linux widzi 3 porty szeregowe tzn ttyUSB1, ttyUSB2 i ttyUSB3 powiązane z tym urządzeniem. Wiem to na pewno bo listing urządzeń podłączonych do USB zawiera wpis:

Kod: Zaznacz cały

Bus 003 Device 006: ID 12d1:1c05 Huawei Technologies Co., Ltd. Broadband stick (modem on)
Czyli niby system operacyjny oraz Windows widzą modem ale jakoś nic nie mogę wgrać, bład nie znaduje urządzenia (jak pisałem).
Używam WIN10 ze wszytkimi patchami, wyłączonym na czas prób Avastem i uruchamiam wszystko jako administrator.

Gdzie szanowni Koledzy uważają że popełniam błąd?
Zaznaczam koleny raz że właściwie jedynym moim celem jest to aby routerem sam zastartował, mimo rozładowanej baterii. tzn żebym nie musiał wciskać przycisku włączającego. Posiadany egzemplarz pochodzi z Orange i taką ma kartę aktywacyjną.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

firmware 21.316.* jest już raczej zablokowane, więc nawet port tu nie wystarczy do zmiany. Musiałbyś rozebrać mifi, zewrzeć boot pin z masą i wgrać modowany bootloader. Dopiero wtedy wejdzie modowany soft.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

To nieco komplikuje sprawę, tym bardziej że podana przez Kolegów komenda AT uruchamiająca router po pojawieniu się zasilania na USB, nie wiadomo czy zadziała. Czyli czy uzyskam to o co mi chodzi. No a uceglenie pewniejsze.
Router używam w samochodzie i zrobiłem do niego układ zasilający który doładowuje przez 40 min router co 10 godzin. No chyba że działa silnik, wtedy zasilany jest cały czas. Tak więc pomyślałem sobie żeby zrobić prosty układzik który zwierał by włącznik na 4 sek, pod warunkiem oczywiście że router nie działa. To znaczy nie jest włączony.
Mam więc pytanie. czy wiedzą Koledzy czy jakiegoś pinu/pola lutowniczego można pobrać napięcie świadczące że router działa. Tzn że się zabootował i nieważne czy jest w stanie aktywnym czy też stand-by?
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze:tym bardziej że podana przez Kolegów komenda AT uruchamiająca router po pojawieniu się zasilania na USB, nie wiadomo czy zadziała. Czyli czy uzyskam to o co mi chodzi.
Potestowałem przed chwilą to :).

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,01,00,00,00
Po wyjęciu baterii i podłączeniu zasilania przez USB router automatycznie uruchomił się i nawiązał połączenie z siecią. W sumie przy włożonej baterii zachował się identycznie.

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,00,01,00,00
Router bez baterii nie działa, z baterią po podpięciu kabla USB startuje z automatu jak wyżej.

Nie przetestowałem jeszcze tylko jak zachowa gdy całkowicie rozładuje się bateria i wtedy podłączy zasilanie, ale patrząc po wyniku powyższego eksperymentu zapowiada się obiecująco.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Fakt, wygląda to bardzo obiecująco. A czy przechodzi przy braku zasilania z USB i braku zalogowanej stacji po WiFi w stan spoczynku? tzn wyłącza WiFi i wylogowuje się z access pointa LTE, pozostając jednak zalogowanym do sieci GSM? (Tak jak dzieje się to w obecnym sofcie Orange)
Nie wiem czy to nie za duże wymagania z mojej strony (za co przepraszam) ale bardzo interesował by mnie test z rozładowaną baterią.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze:A czy przechodzi przy braku zasilania z USB i braku zalogowanej stacji po WiFi w stan spoczynku? tzn wyłącza WiFi i wylogowuje się z access pointa LTE, pozostając jednak zalogowanym do sieci GSM? (Tak jak dzieje się to w obecnym sofcie Orange)
Automatyczne wył. sieci WLAN wraz z interwałem możemy ustawić w zaawansowanych ustawieniach WLAN i jak sprawdziłem działa to. Wciśnięcie przycisku na modemie lub podłączenie zasilania skutkuje włączeniem wifi.
A co do sieci GSM to pewnie odpowiada za to ustawienie Interwału automatycznego rozłączenia, zakładam że jest to ta sama funkcja co w sofcie z brand'em Orange.
Mod1.4.1pl
Zmiany względem mod1.4pl:
- przywrócenie w menu "Połączenie" opcji automatycznego rozłączenia połaczenia GSM
E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4.1pl.rar
mackowiakp pisze:Nie wiem czy to nie za duże wymagania z mojej strony (za co przepraszam) ale bardzo interesował by mnie test z rozładowaną baterią.
Jak już testować to do końca :). Nawet nie wiedziałem, ze tak długo może ten router na baterii pracować, ale w końcu rozładowałem. Uruchomił się od razu po podłączeniu zasilania.

Dodam też, że przy pierwszej opcji (no_battery_powerup_enable) nie pokazuje stanu naładowania baterii (tzn. cały czas pokazuje 100%). Przy opcji drugiej (exception_poweroff_poweron_enable) wszystko działa jak należy.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Hmm. Niezwykle pocieszające. I dziękuję za test ! No to pozostało mi <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> torxa i rozkręcić cudaka. Jakby co - będę pytał ;-)
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Za trzecim razem się udało. Tu może istotna uwaga dla wszystkich. Udało się zainstalować modowany bootloader modowany i softy modowane ale dopiero po wyłączeniu Avast Premium, jaki akurat mam na Windozie ver 10. Z tego co wiem (a nie znam się na M$) to Avast blokuje wiele rzeczy i coś tam sprawdza szukając dziury w całym. I to nie tylko na WIN ale też na MAC`ach.
Tak więc należy go wyłączyć na czas update softu w routerze. Z innymi antywirusami nie wiem jak jest. Na pewno nie przeszkadza ClamAV, bo miałem cały czas włączony.
Jeszcze raz dzięki.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Ponoć Kaspersky też blokuje.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Drobne pytanko. Chciałbym wyłączyć telnet na modemie i zmodyfikować dropbear, tak abym mógł wchodzić po kluczach a nie user/pass. No tylko nie ma edytora vi. Jest coś innego, bo nie zauważyłem.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

vi jest w busybox, tylko symlinka nie ma zrobionego, użyj

Kod: Zaznacz cały

busybox vi
Jak już uda Ci się po kluczach wejść to daj info, bo coś przypominam sobie, że miałem bardzo duże problemy z tym i ostatecznie chyba sobie odpuściłem temat.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Tak, faktycznie. Nie da rady wejść po kluczu. Przyczyną jest wersja dropbear`a (jeszcze dla procesorów ver 6). I w tej wesji - mimo że powinno się to dać zrobić - to nie działa. Jakiś babolec jest w tej wersji. Rozwiązanie to "sshpass".
Ale mam inne pytanie. Czy Kolega wie jak mógłbym z shella wysłać SMS`a?
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Mam jeszcze pytanko. Oczywiście po komendzie:

Kod: Zaznacz cały

mount -o rw,remount /system
ustawiłem hasło na roota, w autorun.sh wyłączyłem telneta i zrobiłem symlink vi do /bin. Intryguje mnie jednak dlaczego otwarty jest port 5080. Działa na nim coś uruchomione z busyboxa, tylko nie wiem dokładnie co. Może mi Kolega podpowiedzieć?
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Możesz wysyłać w 2 formatach: tekstowym lub PDU. Domyślnie ustawiony jest PDU, aby go zmienić na tekstowy musisz wydać komendę:

Kod: Zaznacz cały

atc at+cmgf=1
Format komendy do wysłania SMS w trybie tekstowym:
AT+CMGS="+48123123123" wciskamy enter lub przesyłamy znak ASCII 13
>Tekst wiadomości wciskamy CTRL+Z lub przesyłamy znak ASCII 26
Samego programu atc chyba nie da się zmusić do wysłania poprawnie tej komendy, więc robimy np:

Kod: Zaznacz cały

echo -e 'AT+CMGS="+48123123123"\r Test\x1A' > /dev/appvcom1
i to wszystko.

Przy PDU jest podobnie, tylko musisz jeszcze odpowiednio zakodować wiadomość. Odpowiednik powyższego przykładu dla numeru centrum SMS +487909986222:

Kod: Zaznacz cały

echo -e 'AT+CMGS=18\r 079184979089262211000B918421133221F30000AA04D4F29C0E\x1A' > /dev/appvcom1
Oczywiście jeśli przełączyłeś wcześniej na tryb tekstowy to przed wykonaniem komendy trzeba przełączyć na PDU:

Kod: Zaznacz cały

atc at+cmgf=0

mackowiakp pisze: Intryguje mnie jednak dlaczego otwarty jest port 5080. Działa na nim coś uruchomione z busyboxa, tylko nie wiem dokładnie co. Może mi Kolega podpowiedzieć?
Nie wiem.
mackowiakp pisze:Oczywiście po komendzie:

Kod: Zaznacz cały

mount -o rw,remount /system
ustawiłem hasło na roota...
Jeśli używasz mojego ostatniego obrazu, to po zalogowaniu przez ssh nie musisz wydawać tej komendy (no chyba, że powycinałeś co nie co...).
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

OK, Dzięks. Ale dziwne jest to że bez remounta zawsze miałem "read-only filesystem". Właściwie jestem do tego przyzwyczajony bo tak jest w każdym Androidzie. No przynajmniej z tymi z którymi miałem kontakt.
A telnet na port 5080 odpowiada. Ciekawostka.
Ostatnio zmieniony 2018-02-18, 09:09 przez mackowiakp, łącznie zmieniany 1 raz.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze: Intryguje mnie jednak dlaczego otwarty jest port 5080. Działa na nim coś uruchomione z busyboxa, tylko nie wiem dokładnie co. Może mi Kolega podpowiedzieć?
Skrypt do wyświetlania dodatkowych parametrów sygnału:

Kod: Zaznacz cały

busybox httpd -p 5080 -h /app/webroot/httpd_root
mackowiakp pisze:Ale dziwne jest to że bez remounta zawsze miałem "read-only filesystem"
Jak się łączysz z konsolą? Ja przez Putty i WinSCP. W obu przypdkach działa mi przemontowanie systemu plików zawarte w skrypcie dropbear.sh:

Kod: Zaznacz cały

start() {
	mount -o remount,rw /system
	mount -o remount,rw /app
	mount -o remount,rw /app/webroot
	[ -z "$(grep -s '/system/etc/dropbear.sh check' /system/etc/crontabs/root)" ] && echo '*/1 * * * * /system/etc/dropbear.sh check' >> /system/etc/crontabs/root
	cron restart
}
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Przez telnet nie zadziała.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Ja łączę się poprzez ssh z Linuxa. Natomiast jak dam z Firefoxa:

Kod: Zaznacz cały

http://192.168.8.1:5080
To odpowiada błędem 404 czyli "page not found". A telnet to była oczywiście tylko próba.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Kod: Zaznacz cały

busybox httpd -p 5080 -h /app/webroot/httpd_root
Dobra, nie jest to związane z dodatkowymi parametrami sygnału tylko z kodami USSD.
W /app/webroot/httpd_root/cgi-bin jest plik ussd.cgi Odpowiadający za zapisywanie kodów UUSD chyba. Jak z tego nie korzystasz, to możesz spokojnie usunąć z autorun.sh

Kod: Zaznacz cały

/app/webroot/webui_init.sh
i będzie po sprawie.
Ja łączę się poprzez ssh z Linuxa.
Ciekawe, po połączeniu z konsoli Openwrt też z automatu mi system przemontowało.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Cóż. Jak pisałem bawię się w te klocki od 1983 roku. I coraz bardziej dochodzę do wniosku że informatyka i telekomunikacja to nie są nauki ścisłe ;-)
Zawsze jakiś kwiatek. Ale ten akurat nie przeszkadza.
W każdym razie bardzo dziękuję za niedzielno-poranną współpracę i życzę miłej niedzieli. Czas zająć się wnukiem ;-)))
semisok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-20, 15:26

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: semisok »

Witam,
jakie dodatkowe funkcje umożliwia nowy firmware.
poza tymi wymienionymi na początku: wybór pasma, nowe GUI, sprawdzanie poziomów, a czy daje taką możliwość jak WDS lub bridge?
Pozdrawiam
matis101
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-07, 07:38

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: matis101 »

Witam
Mam pytanie odnośnie opisywanego modemu.
Dlaczego ten model nie chodzi w sieci plus ?
Sprawdzałem Orange Play i T-Mobile jest ok.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

semisok pisze:Witam,
jakie dodatkowe funkcje umożliwia nowy firmware.
poza tymi wymienionymi na początku: wybór pasma, nowe GUI, sprawdzanie poziomów, a czy daje taką możliwość jak WDS lub bridge?
Pozdrawiam
Mogę tylko porównać do softu jaki miałem w routerze z dystrybucji ORANGE. Tam nie było wyboru pasma, bridge i WDS. Ale był fajna funkcja (której tu nie ma) to znaczy przekazywanie SMS`ów przychodzących do routera na dowolny inny numer. Oczywiście nie było tak potrzebnych funkcji ja możliwość wydawania komend AT.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Tak z innej beczki. Czy któryś z Kolegów ma pomysł na to, aby na podstawie widzianych przez router stacji BTS, można było określić przybliżoną lokalizację routera. Jak już pisałem, router mam zainstalowany w samochodzie + własnej produkcji układ zasilania, doładowujący co 10 godz przez 30 min akumulator w routerze. Normalnie router jest w stanie czuwania, ale stale zalogowany do sieci GSM (nie LTE !) a po włączeniu silnika loguje się do LTE/HSDPA i włącza WiFi. To dzięki Jeżeli ktoś będzie z Kolegów chciał to wyślę schemat układu na PM.
W tej chwili wykorzystuję usługę "Gdzie oni są" z pakietu "ORANGE dla firm", która lokalizuje mi samochód z dokładnością do ok 50m. Usługa jest bez-abonamentowa ale każde odpytanie kosztuje. No i nie jest dostępna dla "zwykłych" użytkowników, tylko dla firm.
Można by uważać całość za zabawę, gdyby nie to że mój ubezpieczyciel uznał to za spełnienie warunku posiadania w samochodzie urządzenia lokalizacyjnego. No a za to jest 30% zniżki na AC. Jakiś pomysł ? Np wysyłam SMS`a do routera a on wysyła zwrotnie SMS`a z parametrami które umożliwią lokalizację. To nie musi być dokładność milimetrowa wystarczy np 50m. No i całość systemu lokalizacji "za friko" bo bez abonamentu czy kosztu za odpytanie.
Trzeba mieć też na uwadze że urządzenia lokalizacyjne "profesjonalne" (jak np ISR z Keratronik) kosztują bardzo dużo a abonamenty roczne to 450=750 PLM. Czyli tyle ile zniżka na AC. No a samochód nie młodnieje raczej....
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: radius »

A LoJack czy Gannet Guard nie są tańsze?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Raczej nie. Router kupiłem na Allegro za 35 PLN i nie muszę płacić żadnego abonamentu. Dodatkowo mam przy okazji w samochodzie WiFi czyli możliwość nawigacji on-line w zamontowanym "kombajnie" audio/wideo/navi itp, podgląd kamer monitoringu w domu na konsoli w samochodzie i spokój jak transportując wnuczkę i wnuka ;-) Włączają swoje tablety i w coś tam grają przez sieć. To ostatnie - bezcenne.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: radius »

Zapytaj ubezpieczyciela czy to honoruje. Mam podejrzenia, że Cię oleje za brak certyfikatów, homologacji, itp.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Ubezpieczyciel honoruje nie tyle sam router co usługę "Gdzie oni są" w pakiecie "Orange dla firm". Podobnie jak i inne systemy lokalizacyjne - te abonamentowe - u Operatorów GSM. Na co dostałem odpowiednie pismo z potwierdzeniem. Chodzi konkretnie o firmę Allianz. No ale dodanie do routera softu tak abym dla własnych potrzeb podobną usługę za zupełne "friko" byłoby fajne.
matis101
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-07, 07:38

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: matis101 »

Witam
Mam pytanie odnośnie opisywanego modemu.
Dlaczego ten model nie chodzi w sieci plus ?
Sprawdzałem Orange Play i T-Mobile jest ok.
Są jakieś właściwości za to odpowiedzialne ?
RudY0LKR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-24, 10:58

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: RudY0LKR »

Cześć.
Posiadam omawiany modem. Przy próbie instalacji wyskakuje mi błąd nr 19.
Chyba mam najnowsze oprogramowanie, dodatkowo brand orange.
Chciałbym zdjąć brand bo mnie strasznie denerwuje.
Czy jest ktoś zdalnie wgrać czystego softa na modem.
Jestem w stanie za to zapłacić.
Obecnie za każdym razem muszę logować się do sieci i klikać "zacznij korzystanie z internetu" jest masakra z tym.
Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ