Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: djpimpek »

Witam,

Od miesiąca użytkuje niebrandowanego Huawei B525 + RBM lub Play. Wszystko było świetnie ale od pewnego czasu jak tylko włączę komputer to internet szlag trafia po kilku sekundach, nieraz minutach, ale tez nie do końca bo np. jedna strona działa, druga nie, jeden stream audio odpali, drugi nie. Potem albo znów jest albo nie ma wcale. Jak się podepnę programem w windowsie do VPN to internet działa bez wyjątku i to szybko. W momencie gdy internet staje to np. jeśli na TV oglądam stream to on się buforuje ale jak już chcę na TV stronę w necie włączyć to albo ładuje się za długo albo wcale. Na androidzie też zanika wtedy sieć, na kablu Ethernet to samo. Wymieniałem karty sim, oddawałem router do serwisu i nie stwierdzili problemu, a przecież do tej pory było dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam że na kartach Orange i T-Mobile tego problemu nie mam. Co może być?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: key »

Brzmi jak zawirusowany komputer, zapychajacy lacze jakimis danymi.
Nie pomagam na PW.
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: djpimpek »

Nawet jak wyłączę komputer to na reszcie urządzeń pozostaje ten problem. Drugi komp to samo. Telefon też ma problemy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: key »

Piszesz w sposob ktory raczej nie umozliwia znalezienia przyczyny.

Zacznijmy z drugiej strony - spadek jakosci polaczenia mozna polaczyc z zalaczeniem ktoregos urzadzenia?
Nie pomagam na PW.
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: djpimpek »

Zazwyczaj jak włączę któryś z komputerów to internet się po chwili psuje i tak zostaje, nawet jak komputer już wyłącze. Dziś włączyłęm drukarkę na wifi i też nagle zanikł internet w komputerze. Musiałem zrestartować router.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: key »

Ja bym zaczal od przeskanowania komputerow - w dalszym ciagu moga byc to jakies wirusy.
Nie pomagam na PW.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B525 + PLAY = Dziwny problem

Post autor: dzejk »

Spróbuj ustawić w kompie ręcznie DNSy na jakieś zewnętrzne, czy nawet ustawić wszystkie IP z palca.
ODPOWIEDZ