DDNS na B715 z LTE Otvarta - dostep zdalny

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

DDNS na B715 z LTE Otvarta - dostep zdalny

Post autor: Boyae »

Szukam porady technicznej z zakresu DDNS i zdalnych dostepow do interfejsu www modemu B715

Mam modem B715 ze statcznym adresem od Otvarta. Okazuje sie ze Otvarta przydziela dwa adresy, jeden ktory jest nadawany przed ich wyjsciem na swiat a drugi juz na wyjsciu, oba adresy sa statyczne i opisze je dla tego przykladu nastepujaco

1. Adres zewn widoczny z poziomu modemu -> Adres A
2. Adres zewn widoczny z poziomu what`s my ip : Adres B

Natura problemu:

uzywajac adresu B moge dostac sie z zew. na system CCTV ktory ma odpowiednio ustawiony forward portow itd, Czyli wywoluje Adres A z portem i mam wejscie na CCTV, natomiast (w teorii) samo wywolanie Adresu A powinno chyba wywolac panel www modemu B715? Niestety tak sie nie dzieje.

Co ciekawe beda podlaczonym do sieci lokalnej i wywolujac Adres A, jestem w stanie wywolac panel www modemu, tak jak robie wpisujac to jego lokalny adres.

Pytanie jak dostac sie na modem B715 z sieci zewn? DDNS itp ustawione i wykrywaja tylko Adres B, niestety dostep do modemu nie dziala po zadnym adresie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: DDNS na B715 z LTE Otvarta - dostep zdalny

Post autor: onken »

Nie dostaniesz sie bo dostep do modemu dla bezpieczenstwa jest zablokowany.
Musisz poszukąc czy mozna to jakos obejsc.

Ps.
Adres A to zwykły adres wewnetrzny w sieci lokalnej a nie zaden publiczny IP...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Re: DDNS na B715 z LTE Otvarta - dostep zdalny

Post autor: Boyae »

Moja siec lokalna ma adresacje 192.168.8.x a modem ma 192.168.8.1 natomiast adres A o ktorym mowie ma forme 10.250.x.x. a Adres B 95.171.x.x wiec Adres A na pewno nie jest adresem w mojej sieci lokalnej, tym bardziej ze mam go wpisanego na umowie z Otvarta jako jeden z 2 adresow.

Dlatego zastanawialem sie jakiego typu jest to adres, ze podajac go moge dostac sie na panel modemu, ale nie udaje mi sie wywolac panel wpisujac Adres B
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: DDNS na B715 z LTE Otvarta - dostep zdalny

Post autor: onken »

To moze być więc adres samej bramy BTSa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ