Skoki pingu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
interneciarz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-08-07, 19:17

Skoki pingu

Post autor: interneciarz »

Dzień dobry,
wymieniłem mój dotychczasowy router Huawei E5577Cs-321 na Huawei B818-263. Niestety okazało się, że po podłączeniu i przeniesieniu karty SIM (T-Mobile, oferta bez limitu danych, do 150 Mb/s) nowy router nie potrafi utrzymać stabilnego łącza - następują nieustanne skoki pingu. W poprzednim routerze takie problemy nie występowały. Niestety nie wiem jak to rozwiązać - próbowałem zmieniać pasma przy pomocy aplikacji huaCtrl, ale nie spowodowało to rozwiązania problemu. Z routera poza przeglądaniem stron internetowych praktycznie nie da się korzystać. Problem występuje przy połączeniu za pomocą Wi-Fi, połączenie przy pomocy kabla Ethernet także nie rozwiązuje problemu. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Skoki pingu

Post autor: Spartan33 »

Jaki miałeś poziom sygnału na poprzednim routerze ? Trochę słaby sygnał SINR posiadasz, a to może mieć wpływ na skoki pingu, a także agregacja. Nie wiem ile agregujesz pasm, ale sprawdzaj na pojedynczych pasmach.
_cheetah_

Re: Skoki pingu

Post autor: _cheetah_ »

Parametry sygnału na 818 masz bardzo słabe. Na takich sygnałach możesz nie mieć stabilnej pracy.

Router pracuje bez anten zewnętrznych?

Zrób i pokaż parametry sygnałów przy wymuszeniu po kolei wszystkich pasm pojedynczo.

Co do samych pingów - wypadało by zrobić test programem WinMRT albo PingPlotter, a najlepiej porównawczo na obu, na tych samych adresach. Tak ze trzydzieści minut w tle normalnej pracy. Może się pokaże, gdzie faktycznie pingi się traci.
ODPOWIEDZ