NDIS & RAS

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: NDIS & RAS

Post autor: janek222 »

To powinno być OK, może pomóc odłączenie i ponowne podłączenie modemu, restart komputera, sprawdzenie, czy nie ma np. w procesach uruchomionego managera, który zajmuje ten port. Jak nic nie pomoże to około 19.00 powinienem mieć więcej czasu i wtedy mogę pomóc przy przetestowaniu portu za pomocą TNI.
Pozdrawiam
Janek
t34v2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-02, 12:17
Lokalizacja: z domu, nie z bloku

Re: NDIS & RAS

Post autor: t34v2 »

Restartowałem właśnie, wszystkie zbędne programy ubiłem z menedżera zadań.

Putty łączy się z urządeniem "Globetrotter HSxPA - Modem Interface" na COM9, po ustawieniu mu szybkości 9600, ale jak sama nazwa mowi, jest to albo interfejs modemu, albo modem dziwnie "zawisł", bo AT_IOFC zwraca 2,1,1,1, a powinno 1,1,1,0 bo modem pracuje w trybie RAS, zresztą na taki go ustawiłem(i mimo próby zmiany w tym momencie dalej wykrywa go jako "modem" na innym komputerze).


Restartowałem właśnie, wszystkie zbędne programy ubiłem z menedżera zadań.

Putty łączy się z urządeniem "Globetrotter HSxPA - Modem Interface" na COM9, po ustawieniu mu szybkości 9600, ale jak sama nazwa mowi, jest to albo interfejs modemu, albo modem dziwnie "zawisł", bo AT_IOFC zwraca 2,1,1,1, a powinno 1,1,1,0 bo modem pracuje w trybie RAS, zresztą na taki go ustawiłem(i mimo próby zmiany w tym momencie dalej wykrywa go jako "modem" na innym komputerze).


EDIT:

Zwycięstwo! :)

znalzłem na ftpach SwitchToModemWanInterface, ładnie zmienił modem w tryb NDIS.

Przy okazji znalazłem na forum faq jak zmodyfikowac sterowniki, a ja się głupi męczyłem :)


Dla potomnych: jak ktoś przełączył modem w tryb RAS i ma taki problem jak ja, należy zainstalować zmodyfikowane sterowniki, które podałem kilka postów wstecz.

Potem sciągnąć paczkę, którą tutaj wrzucam i programem SwitchToWanInterface.exe zmienić tryb pracy modemu na NDIS.

http://bayfiles.net/file/1k4mU/rtSTlQ/S ... erface.rar
ODPOWIEDZ