Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

[center]Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220[/center]

W poradniku tym wytłumaczę, jak samodzielnie usunąć blokadę simlock z modemu Huawei E220. Zaprezentuję to na przykładzie modemu z promocji Blueconnect (z simlockiem na Erę)

Będziesz potrzebował trzech niewielkich, darmowych programów:
- Feeboti file Tweak Hex Editor
- QC Mobile Analysis Tool
- E220 SIM Lock UnLock


Wszystkie trzy można pobrać w postaci archiwum ZIP z załączniku do tego postu (na samym dole) lub >>STĄD - KLIK<<. Uwaga, proszę przed pobraniem zapoznać się z tym postem! Ostrzeżenie

[center]***[/center]
1. Na początek zainstaluj Feeboti file Tweak Hex Editor. Jest to wtyczka pozwalająca podglądać kod źródłowy plików zapisanych w systemie heksadecymalnym (szesnastkowym).

[center]***[/center]
UWAGA: Pamiętaj aby wyjąć kartę SIM z modemu przed przeprowadzaniem operacji opisywanych w poniższych punktach.

2. Teraz uruchom program QC Mobile Analysis Tool. W oknie programu wybierz Hardware Forensics, a następnie opcję USE Com/USB Port. Otworzy się okno QC Com Diag Window, wyglądające tak:
[center]Obrazek[/center]
W polu Serial Com Port powinna się pojawić automatycznie nazwa modemu - HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface. Jeśli pojawi się co innego, wybierz właściwe urządzenie z rozwijanej listy. Kliknij przycisk Send Cmd. Pojawi się kod w oknie dialogowym. W sekcji Diag Functions wybierz z rozwijanej listy opcję Read EFS i kliknij przycisk Lets go. Teraz wskaż miejsce na dysku, gdzie chcesz zapisać plik logu. Nazwij go EFS.bin. Rozpocznie się generowanie pliku. Potrwa to kilka minut.

[center]***[/center]
3. Kliknij prawym przyciskiem plik EFS.bin . W menu kontekstowym wybierz Właściwości. Przejdź do zakładki Hex Editor (będzie ona dostępna, o ile zainstalowałeś wcześniej wtyczkę Feeboti file Tweak Hex Editor). Wciśnij klawisz F3, aby otworzyć okno wyszukiwania. Wpisz w nim kombinację 53642C00 i kliknij przycisk Find. Znaleziona w kodzie pliku kombinacja zostanie podświetlona na niebiesko. Na prawo od niej będzie znajdował się 8-cyfrowy ciąg, nieprzedzielony literami. Jest to kod usuwający blokadę simlock. Wygląda to tak:
[center]Obrazek[/center]
Zapisz sobie 8-cyfrowy kod który będzie znajdował się w zaznaczonym przeze mnie miejscu. Na moim przykładzie kod ten to 26403287.

[center]***[/center]
4. Odpal program E220 SIM Lock UnLock:
[center]Obrazek[/center]
Wpisz teraz zdobyty w pkt. 3 kod i kliknij OK
[center]Obrazek[/center]
Zwycięstwo! Możesz już do modemu włożyć kartę SIM (i to niekoniecznie swojego operatora ;) ). Zrób to jednak przy wyłączonym komputerze lub odłączonym modemie.

[center]***[/center]
5. (opcjonalnie) Do połączenia możesz jeszcze potrzebować odpowiedniego oprogramowania. Najlepsze będzie oryginalne oprogramowanie firmy Huawei - Mobile Connect. Można je ściągnąć ze strony http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/ ... e=1&id=736. Jednak w przypadku modemu z promocji Blueconnect nie będzie takiej potrzeby. Jest to jedynie trochę zmodyfikowane oryginalne oprogramowanie producenta.
[center]Obrazek[/center]
Jak widać na powyższym obrazku, po ustawieniu odpowiedniej konfiguracji APN bez problemu połączyłem się z internetem za pomocą karty Simplusa. A firmowe kolory programu można olać :) .

Pozdrawiam i życzę powodzenia w usuwaniu simlocka.

Uwaga: Powyższym sposobem można ściągnąć simlock wyłącznie z modemu Huawei E220. Sposób ten nie działa w przypadku innych modeli marki Huawei. Sposób ściągnięcia simlocka z wielu innych modeli modemów firmy Huawei opisany jest >tutaj<.
Metoda tu opisana również może (choć nie musi) zawieść w przypadku próby odblokowania modemu z simlockiem na zagraniczną sieć.
Użytkownicy często zgłaszają problemy ze ściągnięciem simlocka z modemu z sieci Plus. Otóż wyjaśniam, że Plus nie zakłada simlocków na modemy, a przynajmniej nie na model E220. Niemożność połączenia się z siecią inną niż Plus może powodować program iPlus Manager - wówczas wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania producenta (Mobile Connect) bądź skonfigurować »Dial-up«.

Powielanie lub kopiowanie w części lub w całości bez zgody autora i administracji forum jest zabronione. Złamanie zakazu stanowi naruszenie prawa.
Ostatnio zmieniony 2010-10-08, 09:20 przez Blido, łącznie zmieniany 15 razy.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: tps4 »

Super opis Obrazek
Przydałoby się potwierdzenie, czy też bez problemu zadziała dla playa :)

Dodam tylko, ze zamiast wtyczki Feeboti file Tweak Hex Editor można użyć dowolnego hex edytora do podglądu pliku .bin :)
AdiosAmigos

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: AdiosAmigos »

tps4 pisze:Przydałoby się potwierdzenie, czy też bez problemu zadziała dla playa
W ogóle jest jakieś ryzyko że po zdjęciu simlocka modem bedzie gorzej pracował?
Niech ktoś kto się zna wypowie się, to spróbuje to zrobic, jeśli wsio bedzie ok :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

AdiosAmigos pisze:W ogóle jest jakieś ryzyko że po zdjęciu simlocka modem bedzie gorzej pracował?
U mnie wszystko hula, zwłaszcza że moim zdaniem zbyt wielkiej ingerencji w oprogramowanie modemu nie było. Nie zmieniałem nawet firmware ani dashboardu, wszystko jest nadal oryginalne od Ery. Ale simlocka nie ma :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

AdiosAmigos pisze:Niech ktoś kto się zna wypowie się, to spróbuje to zrobic, jeśli wsio bedzie ok :)
Przecież w sumie ściągnięcie simlocka to dla modemu jedna komenda AT. Tak samo jak połączenie, czy wymuszenie UMTS :) Więc nie ma prawa nic się dziać złego. Po prostu wydanie polecenia: przyjmuj wszystkie karty SIM ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Mam pytanie - czy w modemach jest tak samo jak w telefonach, że ten kod można podać tylko kilka razy?
AdiosAmigos

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: AdiosAmigos »

No to jutro popróbuje :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

pgoral pisze:czy w modemach jest tak samo jak w telefonach, że ten kod można podać tylko kilka razy?
Według dokumentacji Simensa przy zdejmowaniu simlocka jeżeli się poda złe hasło, trzeba odczekać następujący czas przed możliwością ponownego wprowadzenia kodu:

Kod: Zaznacz cały

Number of failed attempts         Time to wait before next input is allowed
1st failed attempt                No time to wait
2nd failed attempt                4 seconds
3rd failed attempt                3 * 256 seconds
4th failed attempt                4 * 256 seconds
5th failed attempt                5 * 256 seconds
6th failed attempt and so forth   6 * 256 seconds and so forth
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
constantine86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: constantine86 »

Niektóre sieci mają inne zabezpieczenia pozakładane na ten modem i sposób nie działa. Niedawno walczyłem z huaweiem z simlockiem na austriacki prepaid Yesss!, po kilku godzinach odszukiwania wartosci wszelkich kombinacji hexow ktore mialy zawierac kod postanowilem w koncu sprobowac chociaz uaktualnic firmware z dashboardem z takiej oto strony, ktora nawinela sie w poszukiwaniu rozwiazania:

http://www.telia.se/privat/kundservice/ ... uawei_E220

Ku mojemu zdziwieniu po updacie simlock rozplynal sie. btw wiele osob raportuje problemy z zaginionymi hexami wiec moze to co ja napisalem komus pomoze.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Tak - a jak nie możemy znaleźć kodu to w ogóle szukamy jakichkolwiek 6 cyfr pod rząd - dobrze się szuka np. w textpadzie z plikiem odczytanym w trybie binarnym. Można tam wrzucić wyrażenie regularne i ładnie znajdzie wszystkie wystąpienia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

constantine86 pisze:Niektóre sieci mają inne zabezpieczenia pozakładane na ten modem i sposób nie działa
A jakie to było zapezpieczenie? To był simlock, czy jakieś inne zabezpieczenie? Bo można ustawić np. aby modem działał tylko z jedną kartą SIM, co by było w przypadku modemu kupionego wraz z pre-paidem w miarę logiczne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

pgoral pisze:jak nie możemy znaleźć kodu to w ogóle szukamy jakichkolwiek 6 cyfr pod rząd
To jest jakieś rozwiązanie, ale kiedy przeglądałem plik EFS.bin, widziałem co najmniej setki takich rzędów cyfr. Niełatwo byłoby znaleźć odpowiednią kombinację. Poza tym spróbuj w ten sposób przetrzepać 64-megabajtowy plik :hyhy:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: ja.michal »

A może rodzaj cyfr jest zależny od operatora u którego modem był sprzedawany?
manszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-23, 17:14
Lokalizacja: szamotu?y

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: manszek »

Modem podłączony, przez QC wykryty
Klikam 'lets go' po uprzednim wybraniu read EFS,
czekam, czekam... niebieskie pasek sie nie przesuwa, a po paru minutach 'Please register' i koniec pracy,a efs'a nie ma w pliku :/
any ideas ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:A może rodzaj cyfr jest zależny od operatora u którego modem był sprzedawany?
Z tec\go go doczytałem to do tego kodu potrzebny jest IMEI oraz operator na jakiego założony jest simlock. Więc coś może w tym być.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: ja.michal »

Coś mi przyszło do głowy. :)

Blido, a porównywałeś ten ciąg liczb z IMEI?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Blido, a porównywałeś ten ciąg liczb z IMEI?
Jeśli masz na myśli kod odblokowujący, to nie zauważyłem żadnych powiązań z IMEI. Dwóch cyfr występujących w kodzie nie ma w ogóle w IMEI. Myślę że po prostu każdy modem ma z góry przypisany swój kod odblokowujący i jest on zapisany w pamięci modemu, a dzięki programowi QC można go odczytać.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Blido pisze:To jest jakieś rozwiązanie, ale kiedy przeglądałem plik EFS.bin, widziałem co najmniej setki takich rzędów cyfr. Niełatwo byłoby znaleźć odpowiednią kombinację. Poza tym spróbuj w ten sposób przetrzepać 64-megabajtowy plik :hyhy:
U mnie dłużej wpisuję regexpa do wyszukiwarki niż się szuka.

A ciągów cyfr wcale nie ma tam tak dużo - na jednym ekranie się zmieszczą. Jak wyrzucisz ciągi typu 123456, 0000, etc.. to zostanie jeden, dwa trzy.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

pgoral pisze:A ciągów cyfr wcale nie ma tam tak dużo - na jednym ekranie się zmieszczą. Jak wyrzucisz ciągi typu 123456, 0000, etc.. to zostanie jeden, dwa trzy.
Może zależy od modemu, bo akurat u mnie było ich bardzo dużo. Wprawdzie większość poprzedzielana literami, ale tych ciągłych kombinacji też było wiele.
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Mam pytanie mam modem Huawei E220 z irlandi z sieci Three Network i chce zeby mi w nim chodziła sieć orange gdy wkładam kartę orange to aplikacja Orange Business everywhere wykrywa mi ten modem ale nie pokazuje zasięgu dodam ze modem świeci na zielono spodziewam sie ze ten modem ma simlocka ale gdy próbuje go zdjiąć tym sposobem który przedstawił blido1998 to tam gdzie później pisze lets go naciskam to i ma niby generowac ten plik efs.bin więc generuje i piszw please wait... iczekam czekam i po 7minutach wskoczyła dopiero 1 kreseczka a w poście na samym początku pisze ze to potrwa kilka minut to zostawiłem bo uznałem ze sie rozpędzi ale jak zostawiłem wczoraj od 00:24 do dzisiaj 9:32 to nawet połowy nie było była jakaś 1/4 dlaczego tak wolno idzie prosze o pomoc!!!!! i czy w ogóle da sie ściągnąc simlocka z tej sieci Three network pls o pomoc!~!!!!!!! :(
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Blido pisze: Może zależy od modemu, bo akurat u mnie było ich bardzo dużo. Wprawdzie większość poprzedzielana literami, ale tych ciągłych kombinacji też było wiele.
to źle wpisałeś wyrażenie jak znajdowało Tobie cyfry przedzielone literami - zapewniam, że liczby z 6-8 cyfr nie są częste i będzie ich naprawdę niewiele.
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Mam pytanie mam modem Huawei E220 z irlandi z sieci Three Network i chce zeby mi w nim chodziła sieć orange gdy wkładam kartę orange to aplikacja Orange Business everywhere wykrywa mi ten modem ale nie pokazuje zasięgu dodam ze modem świeci na zielono spodziewam sie ze ten modem ma simlocka ale gdy próbuje go zdjiąć tym sposobem który przedstawił blido1998 to tam gdzie później pisze lets go naciskam to i ma niby generowac ten plik efs.bin więc generuje i piszw please wait... iczekam czekam i po 7minutach wskoczyła dopiero 1 kreseczka a w poście na samym początku pisze ze to potrwa kilka minut to zostawiłem bo uznałem ze sie rozpędzi ale jak zostawiłem wczoraj od 00:24 do dzisiaj 9:32 to nawet połowy nie było była jakaś 1/4 dlaczego tak wolno idzie prosze o pomoc!!!!! i czy w ogóle da sie ściągnąc simlocka z tej sieci Three network pls o pomoc!~!!!!!!! :( blido1998 pomozesz??? :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: wojteks »

binio008 pisze:Three Network
Z tej sieci to nawet ze ściąganiem simlocków z telefonów są problemy niestety.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

binio008 pisze:czekam czekam i po 7minutach wskoczyła dopiero 1 kreseczka a w poście na samym początku pisze ze to potrwa kilka minut
Napisałem tak na swoim przykładzie, ale nie wiem przecież jaką kto ma konfigurację sprzętową komputera (liczy się głównie moc obliczeniowa procka) Widocznie masz słaby procek lub system zasyfiony i obciążony różnymi zbędnymi aplikacjami działającymi w tle. Najlepsze rozwiązanie to po prostu cierpliwie czekać.
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Procka mam intel pentium 4 2,80Ghz 512mb ram dysk 160Gb a system dzisiaj swiezo instalowany widocznie ta siec to harda sztuka xD trudno chyba bede musiał poczekac te 2 dni jak ......... taki pasek na 3 godz. :cry: :rotfl:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: janek222 »

binio008 pisze:po 7minutach wskoczyła dopiero 1 kreseczka a w poście na samym początku pisze ze to potrwa kilka minut
Na pewno dobrze ustawiłeś Serial Com Port, Read EFS, Start, End? Może pomóc zwiększenie Select Baud Rate.

[ Dodano: 2008-12-24, 02:08 ]
Gdzieś znalazłem że End może być 00010000 ale tego nie sprawdzałem.
Pozdrawiam
Janek
constantine86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: constantine86 »

YaHooo pisze:A jakie to było zapezpieczenie? To był simlock, czy jakieś inne zabezpieczenie? Bo można ustawić np. aby modem działał tylko z jedną kartą SIM, co by było w przypadku modemu kupionego wraz z pre-paidem w miarę logiczne.
mozliwe ze tak bylo, nie siedze za dobrze w zabezpieczeniach gsm znalazlem cos na temat tego przypadku w artykule:
http://www.theinquirer.net/inquirer/new ... -disasters
manszek pisze:Modem podłączony, przez QC wykryty
Klikam 'lets go' po uprzednim wybraniu read EFS,
czekam, czekam... niebieskie pasek sie nie przesuwa, a po paru minutach 'Please register' i koniec pracy,a efs'a nie ma w pliku :/
any ideas ?
sprawdz czy z zakresie (ramka obok miesjca gdzie zaznaczasz 'read efs') sa wartosci 00000000 do 00010000. mozliwe ze zakres ten jest wiekszy, a program ma czasowa blokade i nie zdazy po prostu sczytac przed zamknieciem. ja sam probowalem wpisywac wieksze wartosci kiedy nie moglem doszukac sie hexow, ale po okreslonym zawsze tym samym czasie wykop. ;/ mozesz tez sprobowac skrocic ten zakres tak o jeden rzad, moze byc ze kod jest na poczatku.

btw ma ktos linka (rs, torrent) do pelnej wersji tej albo podobnej aplikacji?
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

U mnie też wyskakuje please register ale pochwili wznowi operacje i idzie dalej :)
a co do odpowiedzi wyżej thx za pomoc pozdro!!! :ok:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

Jeszcze raz przeanalizowałem u siebie opisywany problem. Czy prawidłowo wykonujecie pkt. 2 poradnika? A dokładniej ten zapis:
Blido pisze:Kliknij przycisk Send Cmd. Pojawi się kod w oknie dialogowym.
Jeśli nie kliknęliście uprzednio Send Cmd i w oknie dialogowym nic się nie pojawiło, generowanie pliku EFS rzeczywiście będzie trwało godzinami. U mnie jeśli wszystko ustawię prawidłowo, to przy parametrach Start na 00000000, a End na 00020000, generowanie pliku trwa niecałe 3 minuty.

EDIT: Ważne! Kod w oknie dialogowym na pewno nie pojawi się przy włożonej karcie SIM i aktywnym połączeniu internetowym!
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

No i wcześnie włączyć aktualizację firmware, wykonać pierwszy krok i wyłączyć.
ODPOWIEDZ