Jak odblokować simlocka E160

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

thonka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-31, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: thonka »

To nie jest Twój nr klienta tylko numer klienta nadany Sklepowi internetowemu Germanos przez UPS na podstawie umowy między tymi dwiema firmami. Generalnie większość serwisów i sklepów internetowych ma takie umowy tudzież takie numery. Ułatwia to identyfikacje odbiorcy i wystawienia np. zbiorowe FV za transport do i od odbiorcy.

Tak czy inaczej - ktoś już próbował wysyłać?
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Tak czy inaczej - ktoś już próbował wysyłać?
Jeżeli stać Cię na zaryzykowanie opłat kurierskich, to możesz zaryzykować, ja wolę poczekać na oficjalne stanowisko Play'a odnośnie możliwości usuwania sim-locków z modemów. Zrobiłem parę kroków w tym kierunku, jeśli nie poskutkuje będą dalsze.
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: LeNDo »

powiem wam tak... mam dosc czekania i znalazlem goscia z allegro co robi to po 40 zl... bo szkoda mi czasu ;) w salonie play dowiedzialem sie ze oficjalnie nie sciagaja z modemow ale moga sprobowac... troche pozno bo moj modem pojechal na platne sciagniecie :P jak wroca sprobuje odczytac go chociaz mysle ze to i tak nic nie da :) w razie pytan piszcie (mam 2 modemy wiec moze znajdziemy roznice).
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Play ściąga simlocki z modemów
Według najnowszych informacji Play od wczoraj umożliwia ściąganie simlocków z modemów USB, przeznaczonych do odbioru mobilnego dostępu do Internetu - Play Online.
Informacja bardzo ciekawa, szkoda że tylko na media2 i blogplay.eu
Oficjalny blog rzecznika milczy na ten temat, w aktualnościach Play też nic.
Zanim znów pójdę do salonu poczekam na odpowiedzi moich bardzo upierdliwych zgłoszeń do Playa.
kapral4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-18, 09:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: kapral4 »

Potwierdzone prawie bo wyslalem im maila i dostalem odpowiedz...
Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie nadesłane za pośrednictwem naszej strony internetowej 5 marca 2009 roku, dotyczące blokady Sim Lock. Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej sieć Play świadczy bezpłatną Usługę ściągania blokady Sim Lock z telefonów i modemów swoich Klientów. Jednak nie każdy Salon Sprzedaży Play posiada możliwość techniczną wykonania powyższej Usługi. W celu zdjęci blokady Sim Lock należy udać się do wybranego Punktu Sprzedaży i wykazać taką dyspozycję. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą Karty Gwarancyjnej oraz paragonu zakupu modemu. Posiadanie tych dokumentów jest niezbędne w procedurze dotyczącej usunięcia blokady Sim Lock. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt za pośrednictwem www.playmobile.pl, e-mailem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 790-500-500. Informujemy o serwisie Play24 na stronie www.moj.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 może Pan również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, XXXX XXXX konsultant back office ds. obsługi klienta
Ps. Dzwonilem teraz do Germanosa w moim miescie, wystarczy przyniesc modem + karta gwarancja + paragon i w ciagu tygodnia otrzymujesz swoj modem bez simlocka, tydzien trzeba czekac bo wysylaja do serwisu... dla mnie bomba...
Ostatnio zmieniony 2009-04-25, 17:25 przez kapral4, łącznie zmieniany 1 raz.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

@kapral4 - Tak gwoli ścisłości to z 2 tyg. temu ja miałem 2 takie pisemne potwierdzenia z OK , oraz nagrane 3 rozmowy z OK, w których jednoznacznie twierdzono, że można simlocka ściągać w salonach, a mimo to w salonach mi odmawiano, na co też mam pisemne dokumenty, dlatego też zrobiłem wokół tego trochę szumu i napisałem do wszystkich świętych z Playa w tej sprawie, z żądaniem jednoznacznego stanowiska.

Ale faktycznie mogę teraz potwierdzić, salony Germanos otrzymały wczoraj wytyczne o możliwości ściągania blokad z modemów, ale jeszcze nie wszyscy w salonach je odczytali. Tak więc teraz jeśli ktoś odmówi zdjęcia blokady to warto go przycisnąć żeby sprawdził dokładnie.
Zdjęcie sim-locka ma zająć teoretycznie ok. 48 godzin jeśli modem oddamy w dzień roboczy, ale wiadomo jak jest z tymi terminami, należy się przygotować na 3-10 dni.
Wpis do karty gwarancyjnej może być dokonany w serwisie lub w salonie.
W niektórych salonach wymagają umowy lub karty rejestracyjnej, oraz dowodu osobistego.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Play wycofuje się z usuwania simlocków z modemów :)
Jeszcze w piątek do wszystkich salonów rozesłano informację o możliwości zdejmowania simlocków, a dziś rano salony otrzymały nowe informacje - simlocki zdejmujemy wyłącznie z telefonów

Jednocześnie wszyscy, którym salony przyjęły modemy do usunięcia simlocka zostaną poinformowane, że koszt takiej usługi to 500zł.

Zabawne - prawda :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-28, 15:55 przez adamos22, łącznie zmieniany 1 raz.
kapral4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-18, 09:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: kapral4 »

No zabawne... niestety do mnie babka zadzownila i powiedziala prawie to samo... prawie poniewaz stwierdzila ze za sciagniecie simlocka z modemu kosztuje 1000zl ;p masakra ;/
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Ogólnie to mnie już chyba nic u nich nie zdziwi, ale tłumaczenia Marcina G. na blogu, że to były tylko internetowe plotki jest IMO żałosne trochę, skoro salony otrzymały takie wytyczne to raczej mamy do czynienia z ewidentną pomyłką, a nie plotką.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: ja.michal »

No jaja jakieś. No i co jak oddaliśmy i nam zdjęli? 500zł, albo modemu nie oddadzą? To wbrew zasadzie lex retro non agit.
Ja bym powiedział to proszę mi z powrotem tego simlocka założyć bo nie będę płacił. :]
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: yagi »

ja.michal, wydaje mi sie, ze nie sciagali tych blokad tylko czekali na rozwiazanie sytuacji. Teraz zwroca modemy nieruszone, a te co zostaly odblokowane to juz "po ptokach" ;) Chyba ze na powrot je zablokuja...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: ja.michal »

Chora sytuacja.
pio1a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-12, 12:46
Lokalizacja: Janów Podlaski

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: pio1a »

Ja zdecydowałem się wysłać modemy do serwisu Play.
Zadzwoniłem do OK dwa razy raz powiedzieli że tylko serwis Play drugim razem że salon wyśle do serwisu.
Oczywiście potwierdzono że bezpłatnie usuwają i że trwa to do 4 dni.
A i że przesyłkę pokrywa serwis.
W poniedziałek zamówiłem kuriera i wysłałem dwa modemy.
Na moje szczęście dołączyłem pismo z prośbą o bezpłatne usunięcie simlocka.
W czwartek modemy wróciły ku mojej radości.
Ale radość ta nie trwała długo bo okazało się że nadal mają simlocka!
Zadzwoniłem do serwisu tam pan chyba szef bo nazwisko zgadzało się z tym na firmowej pieczątce poinformował mnie łaskawie że nie wykonują takich usług bezpłatnie i że to kosztuje 500 zł. I nawiasem to że mam szczęście że miał dobry humor bo powinien mnie obciążyć kosztami przesyłki. To ja mu na to że informacja i numer klienta UPS podał mi OK. A no na to że właśnie dlatego że w piśmie o tym wspomniałem to obciąży ich za kuriera.
Dzwonie do OK.
Grzecznie pytam o możliwość zdjęcia simlocka nieodpłatnie i co słyszę - jak najbardziej proszę wysłać do serwisu na koszt serwisu i tu pada nr klienta.
To ja na to ze właśnie wróciły modemy i z blokadą.
Panienka że powinni zdjąć i żebym napisał w tej sprawie meila do OK
Po tygodniu przyszła odpowiedz.
"Przepraszamy Pana że konsultant OK wprowadził pana w błąd ponieważ nie zdejmujemy blokad z modemów zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie www.playmobile.pl
Normalnie masakra!
W co oni grają??
Przecież to się w pale nie mieści!
A zastanawiałem się nad przejściem do tej sieci!
Dobrze że wylali mi wiadro wody na głowę zanim się z nimi ożeniłem!
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Wg. mnie to jest jakieś dziwne, ale chyba celowe zagranie ich strony. Konsultanci z OK już od dwóch miesięcy mówią że można ściągać simlocki z modemów, pomimo że setki osób piszą w tej sprawie reklmacje na OK (tak mówią w salonach, sam też takie pisałem) to nadal dzwoniąc można usłyszeć że istnieje taka możliwość. Nie uwierzę w to, że przez kilka miesięcy nie potrafią wydać pracownikom jednoznacznego stanowiska w tej sprawie, co ciekawsze jak ja pytałem o to, to zawsze pracownicy się jeszcze konsultowali ze swoimi przełożonymi, którzy to potwierdzali.
I jeszcze ta akcja z "omyłkowym komunikatem" (WTF ?!).
konrad_1414mi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-28, 15:30
Lokalizacja: rzepin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: konrad_1414mi »

cześć
kto umie zdjąć simlocka z huawei e160.odwdzięcze się!!! :szok:
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: przemox.1 »

konrad_1414mi, nie ma jeszcze darmowego sposobu no to :(
gom3z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-27, 20:56
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: gom3z »

przemox.1 pisze:konrad_1414mi, nie ma jeszcze darmowego sposobu no to :(
wystarczy imei - kto chce pisac to pomoge :)

gom3z
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: przemox.1 »

gom3z, mi chodziło o taki darmowy sposób jak na E220 wymyślono ;)
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: witoj »

Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: Pijo »

Dzięki za info . Załapałem się :hurra:
E_mati
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-01-28, 22:18
Lokalizacja: Internet

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: E_mati »

Napisałem, zobaczymy czy się jeszcze uda ;]
pat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-05-09, 18:08
Lokalizacja: Wrocław-Nysa

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: pat »

Zapytam choć pewnie przy tej okazji seniorzy i oblatywacze modemów wyleją na mnie kilka wiader z niecenzuralnym słowotwórstwem.

Chodzi o odblokowanie E160.
Jeżeli w żródełku z powyższego cytatu otrzyma się NCK i FlashCode to jakiego programu użyć żeby już całkowicie zrobić modemowi dobrze i go odsimlockować ?

Wspomniane wiadro pewnie już w drodze.. no ale moze jednak ktoś dołączy do niego linka ewentualnie pomocne słówko z nazwą sprawdzonej już aplikacji.
Z góry dzięki i pozdrawiam ALL.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Wloz do modemu karte obcego operatora i podlacz modem, a oprogramowanie od modemu samo Cie poprosi o kod.
Podajesz NCK.
Flashing code bedzie potrzebny, jak bedziesz chcial zmienic firmware na nieoryginalny.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: ja.michal »

adamos22 pisze:jak bedziesz chcial zmienic firmware na nieoryginalny.
Raczej nie tyle nieoryginalny co nie brandowany dla tego operatora. Czyli np. masz modem z Play a wgrywasz firmware oryginalny Huawei lub np. od T-Mobile.
pat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-05-09, 18:08
Lokalizacja: Wrocław-Nysa

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: pat »

adamos22 dzięki za szybkie i dogłębne oświecenie,

a że oszczędziłeś mi spotkania trzeciego stopnia z wiadrem... więc tym bardziej CIEPŁE THX :)



---
Swoją drogą kolega AliAliGSM z gsmhosting jest nielicho uczynnym człowiekiem bo w innym wypadku znajomi królika z simlock.pl zjedliby te 59złociszy albo i w ostateczności 39...
A nie widziałem jeszcze żeby 4 dychy po ulicy chodziły i wołały "weźcie mnie!" :/

POZDROWIENIA dla oblatywaczy i poszukiwaczy.
lysy777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-30, 12:00
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: lysy777 »

To ja zapytam tak czy nie ma już jakiegoś kalkulatora bo na alledrogo już jest dość dużo aukcji oferujących zdjęcie simlocka za nie wielkie pieniądze ;)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: przemox.1 »

lysy777, pewnie coś takiego jest, ale jak ktoś ma to nie udostępni woli kasę zarobić :)
E_mati
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-01-28, 22:18
Lokalizacja: Internet

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: E_mati »

Załapałem się i działa ;]
Na razie cały czas sciągają więc można tam pisać ;]
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: przemox.1 »

Pogratulować ja też się załapałem kiedyś na zdjęcie za free :ok:
ODPOWIEDZ