Modem wbudowany w laptop

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

spidernet
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2008-03-15, 18:08
Lokalizacja: wlkp

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: spidernet »

Niestety mam ten sam problem...

Slot karty sim wbudowany pod baterią, jednak za chiny nie mogę uruchomić internetu z tego czytnika. Tak jakby lapek go nie wykrywał. W menadżerze urządzeń też nie widzę urządzenia typu modem sim.

Czy ktoś mi podpowie jak mogę sprawdzić czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> laptop ma wbudowany modem? Sprzedawca zapewniał, że tak...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: ja.michal »

A włączony jest w BIOSie i/lub przełącznikiem ewentualnym na obudowie komputera? Ja mam w Vostro tak, że karta WWAN i WLAN są razem obsługiwane tym przełącznikiem na obudowie i jeśli wyłączę nim sieć to obydwie razem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: krystianb »

spidernet pisze:Czy ktoś mi podpowie jak mogę sprawdzić czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> laptop ma wbudowany modem?
Jaki laptop? Jeśli dell, to modem będzie widoczny w biosie i tam trzeba go włączyć, potem pojawi się w menadżerze urządzeń windows.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
spidernet
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2008-03-15, 18:08
Lokalizacja: wlkp

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: spidernet »

Model to Dell Studio 1537. W biosie niestety nie widzę opcji modemu sim... Zapewne slot w laptopie nie jest połączony z modemem. Ale idąc dalej tokiem myśli -po co ten slot? :/
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: krystianb »

spidernet pisze:modemu sim
Nie modemu sim tylko w biosie szukaj WWAN.
spidernet pisze:Ale idąc dalej tokiem myśli -po co ten slot?
Bo modem w niektórych laptopach występuje jako opcja. Jest to karta rozszerzeń taka sama jak wlan, montaż jest banalny (pomijając dostęp do odpowiedniego slotu minipciEX w laptopie)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
qasq
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2008-12-18, 11:51
Lokalizacja: gdynia

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: qasq »

Mam podobne pytanie, posidam Tablet Dell Venue 11 Pro, wersja 7140. Posiada wbudowany modem LTE. Po włożeniu doń aktywnej karty sim, pokazuje w opcjach "Play LTE" i 4/5 kresek zasiegu. W momencie odłączenia sieci WiFi, nic się nie dzieje, brak jest internetu. Czy muszę mieć jakąś jeszcze aplikację aby to działało?

Obrazek

Obrazek
qasq
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2008-12-18, 11:51
Lokalizacja: gdynia

Re: Modem wbudowany w laptop

Post autor: qasq »

edit. problem rozwiązany.. jako stary windowsowy użytkownik, działałem w "Połączeniach sieciowych", a trzeba było zwyczajnie kliknąć połącz w miejscu:

Obrazek
ODPOWIEDZ