OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Archiwum wątku =>OPTION GLOBETROTTER (hsdpa,firmware,soft,simlock,etc.)

Hi Wojtek
Dzięki za odpowiedź.Co do tych komend należy użyć Hyper Terminala windowsa ale problem jest w tym ,że trzeba obliczyć najpierw chyba jakimś kalkulatorem ten PASSWORD mając do dyspozycji własny IMEI tak jak to się robi dla np. telefonu nokii czy innych, a do tego się niedokopałem. Ten program jest chyba dla quada tak przynajmniej prowadzi link od tych Niemców.U mnie też się nie łączy z kartą.
Komendy AT opiszę w najbliższym czasie może weekend (może ktoś się pospieszy i to zrobi wcześniej).Najpierw trzeba ten soft do obliczenia passwordu.Chyba w T-Mobile czy Vadafone dostają ten kod z kartą.
A tu trzeba go obliczyć.Teraz spadam bo jutro mam sporo do zrobienia.
Jeszcze raz dzięki bob

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-04-17, 10:09 przez bob, łącznie zmieniany 2 razy.
wojtas

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: wojtas »

również dzieki, ale punkt zaczepienia jest dosyć solidny
Pozdrawiam.
Wojtek z Malborka
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: fiodor »

Hej Bob!
Zerknij tutaj http://www.3g.co.uk/3GForum/showthread.php?t=31394 moze faktycznie wgranie firmware skopiowanego z kart z odblokowanym IMEI coś da, pytanie tylko jak skopowiać firmware z karty?
Pozdrawiam!
Wojtek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Hi Wojtkek :!:
Dzięki za ten link.Wygląda na to ,że firmłer odblokowuje blokadę,ale z tego co rozumię to sid.mk pisze że to nie ma wpływu na nią za to JoaoVr twierdzi ,że on tak naprawdę nie chce jej odblokowywać natomiast chce firmłer z niezablokowanym IMEI (pewnie karta z "wędki").Z mojego doświadczenia wynika ,że zmiana powyższego nie ma wpływu ani na zmianę IMEI ani na blokadę operatorską.Zrobiłem apgrejd karty i nadal mam blokadę i ten sam IMEI.Jedyna zmiana to taka ,że mam prędkość na ikonce połączenia sieciowego 1,8Mb/s( prawdziwa to UMTS ) czyli karta czeka na usługę HSDPA.IMEI i SIMLOCK na pewno są w innym obszarze pamięci.
pozdrawiam i bardzo dzięki za zaangażowanie.
bob 8)

EDIT:

1.Otworzyć hiperterminal.
2.Nazwać dowolnie połączenie i wybrać dowolną ikonę.
3.W pozycji połącz używając wybrać numer portu swojego modemu.
4.W ustawieniach portu nic nie zmieniać
5.wpisać: AT+CLCK=”PN”,2 i nacisnąć enter.
6.Karta odpowie:+CLCK:0 jeśli nie jest blokowana lub +CLCK:1 jeśli jest.
7.Wpisać: AT+CLCK=”PN”,0,”password” gdzie passwort jest pewnie algorytmem IMEI operatora

EDIT:

Mały błąd ten kod nie jest dziesięciocyfrowy jak w moim pytaniu lecz tylko 10 razy można go próbować wprowadzić bo będzie zupełna blokada karty.
sorry bob

EDIT:

Drivers dla Option Globetrotter Fusion :
http://www.eplus.de/umts-notebook-card/ ... _7_0_0.zip (nowszych i tak nie ma)

EDIT:

Stronka z której można pobrać firmware i zrobić upgrade GLOBETROTTERA 3G+ i GLOBETROTTERA FUSION+ do HSDPA
http://www.a1.net/hsdpaupgrade
Potrzebny VODAFONE IMEI ...
Może ktoś ma ???
Dzięki za ewentualną pomoc !
bob :twisted:

EDIT:

Dokonałem pewnych zmian w pierwszej części tego post`u.
pozdrawiam bob :twisted:
Ostatnio zmieniony 2008-07-10, 21:07 przez bob, łącznie zmieniany 3 razy.
gościu

Re: Coś jeszcze do Globetrotter`a

Post autor: gościu »

bob pisze:Drivers dla Option Globetrotter Fusion :
http://www.eplus.de/umts-notebook-card/ ... _7_0_0.zip (nowszych i tak nie ma)
Proponowałbym nie ryzykować ze sterownikami tworzonymi dla operatorów. Często jest tak, że sa one dopasowywane do możliwości sieci danego operatora i w innych sieciach może się ten sterownik nie zachowywać poprawnie. To tłumaczy również - dlaczego producenci sprzętu nie za często umieszczają sterowniki na swoich stronach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Dzięki cenna uwaga !
pozdrawiam bob
Gość wieczorny

Roaming

Post autor: Gość wieczorny »

Cześć witam Wszystkich i mam pytanko czy ktoś miał okazje testować Globe Trottera 3G+ za granicami naszego pieknego kraju . Głównie chodzi mi o Anglię a dokładniej Londyn .. wiem że dziecko Plusa czyli aplikacja iPLUS nie koniecznie dział (znaczy wcale nie działa) i jak wyglada sprawa z GlobeTrotter Mobility Manager czy moę ktoś miał przyjemność testować?
Pozdro
Gość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Gość »

Witam

Mam maly problem :wink:

Posiadam Option GlobeTrotter 3G UMTS/EDGE firmy Vodafone no i nie moge go odpalic...
Przeczytalem pare tematow i problem tkwi w zdjeciu simlocka(w hiperterminalu podaje wartosc ktora nam mowi ze karta ma simlocka)
a do tego potrzebny jest "passoword" ktory sie jakos wylicza programem:
Tak wiec pobralem program SimLockRemover_v3_1.0b0-17(link byl podany chyba nawet w tym temacie) i tutaj nastepuje problem:

1)progz nie wykrywa karty "the card was not detected.Please ensure it is insered and configured properly"(taki msg wyskakuje) a karta jest raczej dobrze skonfigurowana(robilem krok po kroku to co bylo opisane w temacie jezeli chodzi o konfiguracje)

2)Skad zdobyc "unlock code"?

Moglby ktos mi pomoc rozwiazac ten problem z simlockiem i czy jest to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mozliwe.

Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Witam !
Niestety nie ma na razie sposobu.Tamten program jest pewnie dla innego operatora ale to samo można zrobić opisanymi komendami tylko że jest jeden problem,nikt nie ma tego kalkulatora żeby obliczyć password.
W niektórych sieciach abonenci dostają ten password od operatora tak jest
np. w T-Mobile.I taki sposób podaje ten Czech.W naszym przypadku trzeba by było ten kalkulator i tu jest problem :(
bob

Samo zagadnienie jest tylko rozpoczęciem tematu ...
szczytt

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: szczytt »

Próbuję zrezygnować z aplikacji ORANGE do łączenia sie z netem.

Niestety w opcjach dial-up w windowsie mozna przed polaczeniem wyslac do modemu tylko jedną komendę AT. Przed nawiazaniem polaczenia trzeba wyslac az trzy komendy.

Czy da sie to jakos zautomatyzowac (bez wlaczania terminala przed wybraniem numeru) - moze za pomoca skryptu (istnieje mozlowosc wywolania skryptu przed polaczeniem).

A moze mozna w jednej linijce wyslac na raz trzy komendy AT do modemu???
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

szczytt pisze:Próbuję zrezygnować z aplikacji ORANGE do łączenia sie z netem.

Niestety w opcjach dial-up w windowsie mozna przed polaczeniem wyslac do modemu tylko jedną komendę AT. Przed nawiazaniem polaczenia trzeba wyslac az trzy komendy.

Czy da sie to jakos zautomatyzowac (bez wlaczania terminala przed wybraniem numeru) - moze za pomoca skryptu (istnieje mozlowosc wywolania skryptu przed polaczeniem).

A moze mozna w jednej linijce wyslac na raz trzy komendy AT do modemu???
Wiesz,mam ten sam problem.Jak zrobić taką automatykę za pomocą jednego kliknięcia ?
pozdrawiam bob
szczytt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-02-28, 12:24
Lokalizacja: Milanówek

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: szczytt »

W skladni instrukcji AT wyczytalem ze mozna w jednej linii stosowac wiele komend po sobie z tym w sumie nie powinny zajmowac wiecej niz 40 znakow.

Niestety nie mam mozliwosci teraz tego wyprobowac...
digitalne.pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-02-12, 20:02
Lokalizacja: krakow

czy gt fusion ma edge

Post autor: digitalne.pl »

mam GT fusion model z literkami rc z wlan'em
i pytanie brzmi czy bedzie tam edge po upgrade do 3.8
i czy ktos cos wymyslil pod win98 bo potzrebuje czasem tego systemu
alien
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Gprs,edge,umts,wlan to wszystko już masz i nie musisz nic upgrade`ować.
Co do wersji 3.8 to przeznaczona jest dla "GT FUSION +" & "GT 3G +" (HSDPA)
Wersja dla "GT FUSION" to 2.9.4 i to wszystko.
Hmm... win98 to nie mam tego systemu ,ale na ten temat:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1476 (chyba bez rezultatów)
bob
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 19:17 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

:oops: BłąD nie masz edge sorry!
Ale i tak ten firmware 3.8 jest dla msm6275
bob
Gość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Gość »

Witam
Pobrałem oprogramowanie ze strony producenta kart OPTION (mg) karta edge combo wczytałem firmware i modem po tej aktualizacji nie loguje się do sieci operatora! Czy może ktoś aktualizował firmwar karty,czy to oprogramowanie jest pod jakiegoś operatora?Teraz nawet <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jaką blokade sim ma karta!Proszę o jakieś wskazówki lub link do stony z innm firmware do tej karty poprzednia wersja 2.0.1 ta nowa chyba 3.0.2 <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> uruchomić diagnostyki w programie manager option.Po całej operacji działa tylko wlan,korzystałem z iplus.HELP!!!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Ja zmieniałem firmware i tak jak miałem blokadę orange tak nadal ją mam więc chyba nie ma wpływu na simlock.Diagnostyka powinna działać nawet jeśli ta blokada miałaby być .Co do wersji to powinieneś załadować 3.2.0 dla (MG).Option nie jest operatorem tylko producentem kart więc firmware nie powinien ukrywać simlock.Może trzeba wyciągnąć kartę odinstalować GTMM
i zainstalować raz jeszcze (bez karty) tą ver. 4.4 (no chyba że ją masz) i po całej operacji wsadzić kartę.Ustawić raz jeszcze apn.W ten sposób zaintalujesz raz jeszcze driver`a.Sprawdzić simlocka możesz sposobem z tego posta.Może operacja zmiany firmware`a nie była kompletna.
Można też zmienić firmware na inny (o co pytałeś) z innego źródła to też tu jest http://www.xenya.si/sup/option/ user:option pass:fusion
Poszukaj w katalogach na pewno znajdziesz . Powodzenia bob :D
Gość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Gość »

Dzięki za odpowiedż będe sprawdzał.Ale szukałem troche w sieci i znalazłem strone z tym dojściem do ster.option które są podane w tym temacie piszą tam coś o operatorze Tmobile czy coś podobnego czy ten firmware nie jest pod tego operatora,przed wczytaniem tego nowego karta była bez blokady sim,teraz nie loguje się do żadnej sieci sprawdziłem wszystkich operatorów.
Kit

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Kit »

Plus Gsm nie zakłada simlocka na karty bo to i tak bez sensu. Opłata jest stała czy korzystasz z sieci czy nie. Jak dodatkowo korzystasz z innej to jest tylko ich zysk. Orange zakładaja simlocka, ale nigdzie o tym nie informują, właśnie z tego tytułu zrywam z nimi umowę. Ich UMTS jest na razie do kitu.
Gość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Gość »

Karta prawdobodobnie z ery,zainstalowałemGTMM 4.4. oraz wczytałem jeszcze raz firmware,jest bez zmian po wpisaniu kodu pin mam komunikat network personalized pin reguired,chodzi tylko wlan brak diagnostyki karty w gtmm,może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić!!! :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Zdaje się ,że pin nie wchodzi.Spróbuj na innym sim`ie
bob
Gość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Gość »

Sprawdzałem na simdacie plus i abonamentowej z dodaną usługą iplus na karcie ery bez konieczności wpisywania kodu pin na wszyskich jest to samo jeśli karta ma blokade pinem gtmm pokazuje okno do podania pinu jeśli karta bez odrazu mam ten komunikat,chyba jest coś nie tak z tym firmware do tej karty?Jesli ktoś by miał jeszcze jakieś pomysły to proszę o odpowiedzi co z tym dalej działać. :( :wink:
trend
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-19, 09:36

takie pytanko o optiona

Post autor: trend »

witam serdecznie ,mam takie pytanko
karta option vodafone mobile connect 3g datacard model:3gdatacard
qualcomm 3g cdma

da się z tego zrobić optiona bez vodafone
www_djsqada_z_pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-03-22, 21:43
Lokalizacja: Krotoszyn

problem simlocka na modemach

Post autor: www_djsqada_z_pl »

Mam modem gc89 z simlockiem na orange. w żaden sposób nie potrafię go usunąć. Dziś znalazłem (dopiero) sposób na możliwość pracy z simdata.
Na allegro sprzedają zestawy do klonowania kart. Po sklonowaniu karty działają normalnie tylko ze nie posiadają juz simlocka (może źle to ująłem) działają na urządzeniach z simlockami. Koszt karty 10 w 1 ok 50 zł a wraz z programatorem 95 zł. Myślę że to najtańsze rozwiązanie z problemem simlockow na modemach PCIMCIA. Nawiasem mówiąc to sprzedam swoja GC89 EDGE. Pozdrawiam [email protected] 604709165

//EDIT : "Usunięte przez Moderatora - niezgodne z Regulaminem Forum" END EDIT//
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:51 przez www_djsqada_z_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
tomm01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-01, 16:48

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: tomm01 »

Tak,ale to zadziała tylko ze starymi kartami sim sprzed 2003 roku,sim data to nowy rodzaj karty i nie da się jej sklonować.
tomm01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-01, 16:48

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: tomm01 »

mam pytanie ,czy option 3G quad QL umts/gprs obsługuje także edge?
Nosfi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-26, 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Nosfi »

GlobeTrotter 3G QUAD

Nie obsługuje.
BlueConnect, GlobeTrotter Fusion+
----------------------------------------
Pozdrawiam, Nosfi ...
jkm_lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-06, 09:52

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: jkm_lodz »

Witam. Mam modem 3G QUAD z Vodafone'a i jest w nim blokada sim. Czy ktoś wie jakim kodem AT można sprawdzić czy nie było prób zdjęcia simlocka hasłem (wiem że jest tylko 10 takich prób). A może jest komenda która podaje ile prób można jeszcze, lub ile było przeprowadzonych wpisania takiego kodu? Dzieki za wszelkie wskazówki i pozdrawiam.
Sylwester
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-17, 23:19
Lokalizacja: S?upsk

BOB - proszę pomóż

Post autor: Sylwester »

Witam Cie Bob serdecznie!

Mam taki poważny problem: kupiłem laptopa Maxdate ECO 4500A. Oto specyfikacja: http://www.maxdata.pl/?site=productInfo&id=imperio_4500 . Do tego kupiłem se w Plus GSM modem GlobTrotter UMTS/EDGE srn: NZ....... . I mam taki problem: włączam aplikacje iPlus Manager wersja 1.3 (chociaż to bez różnicy jaka wersja bo problem ciągle jest ten sam) i wszystko na razie jest okej, modem sie loguje i znajduje sieć. Jak klikam na połącz wystakuje że: trwa połączenie z internet, a po chwili gaśnie mi monitor i komp sie zawiesza, jedyne co wtedy mogę zrobić to go wyłączyć. Chyba już wszytsko zrobiłem co możliwe, tak mi sie wydaje. Dzwoniłem do biura obsługi, po ponad godzinnej rozmowie efektu nie było, próbowaliśmy łączyć się ręcznie, omijając iPlus Manager'a i nic. Ściągałem sterowniki do gniazda PCMCIA i nic, nawet sprawdzałem inne karty PCMCIA (sieciowa, telewizyjna) i działały normalnie. Byłem w salonie Plusa i sprawdzałem inne GlobTrottery i też to samo. Wyczytałem jak doradzałeś żeby zrobić upgrade modemu, zrobiłem to zodnie z tym co napisałeś, miałem driver ver 1.7.0.0, hardware ver 2.0firmware wyższy niż 2.6, wyciągnąłem SIM kartę i wybrać plik 3.8.1 Hd z HSDPA. Upgrade poszedł okej. Ale problemu to nie rozwiązało. W końcu postanowiłem przeinstalować system, ale to też nic nie dało.

Zatem BOB PROSZĘ - RATUJ!!!

Pozdrawiam - Sylwester i czekam z niecierpliwością na pomoc, jesli będziesz miał ochotę mi pomóc. Z góry serdecznie dziękuję. W Tobie moja ostatnia nadzieja. Wielu juz osobom pomogłeś, mam nadzieje że mi też pomożesz. Mój gg to 1890276, majl: [email protected]. Jeśli bedziesz miał chwilke czasu proszę o POMOC. Narka


EDIT by Szadzik: Zapomniałem jeszcze napisać, że modem był sprawdzany na innych kompa i działa bez pronlemu, mam też drugą starą Maxdate M-book 1200 i na niej wszystko działa.
Jeśli ktoś może mi pomóc, oprócz BOB to PROSZĘ - PORATUJECIE mnie!!!


Jeśli zapomniałeś dopisać czegoś w poście, to użyj opcji "edytuj". Szadzik
dsz1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-16, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

merlin u740

Post autor: dsz1985 »

poszukuje sterownikow do karty merlin u740
Zablokowany