Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Abramek »

Witam wszystkich.
Jakiś czas temu w Iconie II ułamał mi się port USB. Poszło na gwarancje - anulowana - niby uszkodzenie mechaniczne, mimo, że wcześniej już raz naprawili. Już nic się z niego nie dało zrobić, więc modem sobie leżał aż do niedawna. Wiedziałem, ze siedzi w nim karta miniPCI i można ją jakoś użyć. Kartę wyjąłem i włożyłem do ASUS'a F3E [pod gniazdem baterii jest miejsce na kartę sim, ale tylko styki, gniazdo trzeba dolutować - nie widzę w tym najmniejszego problemu] w gniazdo obok karty Wifi. Odpaliłem kompa, żadnego nowego sprzętu etc. Myślałem, brak gniazda = karta nie działa. Dziś zacząłem googlować i na Asusach F3E to działa. Niestety teraz nie mogę eksperymentować bo od czwartku laptop jest w serwisie. Może to trzeba w gniazdo karty wifi? Albo w serwisie kartę mi dobili/prosto z Icona II nie działa?

Jeszcze mam w domu Della D830.
D830 to full wypas oprócz karty HSDPA więc w weekend prawdopodobnie zobaczę jak on się zachowuje.

Proszę o pomoc.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Jareva »

Przerabiałem to w swoim x56va. Niestety jak chcesz go zainstalować musisz liczyć sie z utratą gwarancji. Wiec tak gniazdo masz umiejscowione koło procesora po prawej stronie pod plastikiem.( u mnie było gniazdo minipci) Ale mimo że jest nie wykryje ci tam modemu musisz dolutować tam dwa rezystory 0om (linia danych usb) I tylko te gniazdo jest do tego modemu bo tam sa linie karty sim. A jesli chodzi o gniazdo sim ja dolutowywałem kupiłem idealnie pasujące gniazdo w tme. A jesli chodzi o antenki to ja wykorzystwałem antenke wfi biały do modemu umts(działa na jednej) a czarny na karte wifi. I śmiga mi fajnie.


Mała poprawka po sprawdzeniu płyt na alegro modele f3 maja co prawda możliwośc. Ale nie posiadają też tam wlutowanego gniazda minipci. Więc by cię czekało jeszcze dolutowanie gniazda minipcie. (Chyba że ty masz tam gdzie pisałem po prawej stronie koło procesora pod plastikiem dokłądnie poniżej stykówi bateri.)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: canidy »

W Dellu D830 powinien ten modem pójść bez żadnego problemu.
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Abramek »

Jareva,
Chyba nie ma rezystorów 0omów ;-)
jak tak to gdzie mam je wlutować?
Mam 2 gniazda miniPCI, po lewej jest karta Wifi, prawy jest pusty. W żadnym modem nie działa.

Modem w D830 chodzi nawet bardzo dobrze, żadnych problemów z konfiguracją nie było ale tam mam Optiona na PCIMCIA a ja potrzebuje jakiś modem do ASUS'a ;)

Mały edit:
Zdjęcie MoBo Asusa:
http://img187.imageshack.us/img187/4109/pict0052h.jpg
Zdjęcie wolnego złącza PCI:
http://img187.imageshack.us/img187/1714/pict0053d.jpg
Zdjęcie miejsca na kartę WWAN - wg mnie jest tu za mało nóżek:
http://img51.imageshack.us/img51/8038/pict0054k.jpg
Ostatnio zmieniony 2009-12-16, 13:58 przez Abramek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Jareva »

Kolego masz trzy gniazda trzecie znajduje sie pod tym czarnym plastikiem. Nad tymi dwoma. Tylko te gniazdo jest głębiej ale jest <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> o czym świadczą te dwa koło procesora kołki na śróbki do przykręcenia karty. Popatrz sie tam czy w głebi nie widać gniazda takie same jak i te dwa na wiewrzchu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: krystianb »

Abramek pisze:W żadnym modem nie działa.
Albo te gniazda jakieś upośledzone (przynajmniej w pierwszym powinien zostać wykryty) albo modem upośledzony. A to trzecie miejsce to nie wiem na co jest na pewno nie na minipciEX, pewnie jakiś wymysł producenta w opcji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Jareva »

Na czerwono zaznaczyłem gdzie powinno być teoretycznie pod plastikiem gniazdo.

http://w654.wrzuta.pl/obraz/1QEBRXQ8ObX/pict0052h
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: krystianb »

Jareva pisze:Na czerwono zaznaczyłem gdzie powinno być teoretycznie pod plastikiem gniazdo.
Rozumiem, że tak jest w instrukcji. A sprawdzałeś czy nie ma? może jakoś lusterkiem da się podejrzeć bez rozbierania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Abramek »

Okazało się, że to jest gniazdo.
Trochę zdolności manualnych i karta jest w porcie bez rozkręcania dalszego komputera.
Modem wykryło.
Właśnie pobieram drivery, jak znajdę w domu jakieś gniazdo SIM to zaraz je wlutuje.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ;-)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: krystianb »

Czekamy na wyniki i fotografie wlutowanego gniazda.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Icon II czyli GTM378 - jak to się je

Post autor: Jareva »

Takie gniazdo w TME kupisz bynajmniej ja kupowałem idealnie pasujące za 2zł.

Nie chodziło mi żeby rozkręcać notebooka żeby włożyć karte pod tym plastikiem bo włożysz bez rozkręcania. Bynajmniej u mnie też brakowało gniazda sim A port minipcie był w tym samym miejscu. Co prawda gniazdo było ale po włożeniu nie wykrywało modem. Wiec musiałem rozebrać bo przed rozebraniem sprawdziłem że nie sa podłaczone linie usb. Dlatego żeby modem działał musiałem tam podłączyć te linie. A inny port nie może być bo w tym orcie jedynie jest podłaczenie do gniazda sim.
ODPOWIEDZ