Huawei E176 i Top_netinfo

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Cześć
Chce odrazu podkreslic ze nie znam się modemach :]
Jakis czas temu zakupiłem modem Huawei E176 z Ery
Zaraz po zakupie zainstalowałem Blueconnecta i później Top_net info [dzięki pomocy kolegi sp6huk]
I zaczął sie problem ponieważ gdy system startuje i modem jest wpięty w USB to załącza się Blueconnect
[w autostarcie jest oczywiście wyłączony] po wyłączeniu Blueconnecta i załączeniu TNI rzuca sie o ustawienia AT.
Czy idzie jakoś ominąć ten monotonny proces każdorazowego wyłączania Blue i ustawania AT w TNI ?

W ustawieniach TNI mam do wyboru modemy Huawei w poszczególnych kategoriach:
- E160
- E169,E220,226,E620,E630,E630+
- E170,E270,E271,E272,E660,E660A,E800,E800A,E800B,E870,E871
- E226
- E227
- EG132,EG162,EG602,EG602B
Nie ma tu mojego modemu [E176] także która kategorie wybrać?

Laptop to HP Compaq 6910p z Windowsem xp

Pozdrawiam i wesołych swiat :)
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

vw2008 pisze:- E170,E270,E271,E272,E660,E660A,E800,E800A,E800B,E870,E871


wydaje mi się ze z tym działa lepiej,a twoje problemy najszybciej rozwiążesz
instalując na nowo Bluc.i Net. myślę ze masz coś źle w ustawieniach ,żeby to znaleźć we dwójkę to na ogól potrzeba więcej czasu niż na instalacje na nowo.
U mnie mam tak ustawione ze Net.rusza z Windows i od razu łączy ,wszystko działa
bezproblemowo z E176,W7 i Net.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:W ustawieniach TNI mam do wyboru modemy Huawei w poszczególnych kategoriach:
A masz najnowszą wersję TNI? Bo w najnowszej jest możliwość wybrania Huawei universal.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Irek. pisze:myślę ze masz coś źle w ustawieniach
Wrzucam ssy jak mam ustawionego TNI:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do czego służy ta zakładka? czy warto ustawić automatyczne ustawianie modemu?
Obrazek

Wszystkie uwagi jak poprawić ustawienia mojego modemu w TNI mile widziane :D
YaHooo pisze:A masz najnowszą wersję TNI? Bo w najnowszej jest możliwość wybrania Huawei universal.
Posiadam wersjie 3.43 i jest to chyba najnowsza wersja [pobierałem ja 2 dni temu], to lepiej ustawić na Huawei universal ? [przy tym ustawieniu w TNI pisze "nie zalecane modem może ulec zawieszeniu"]

Pozdrawiam i przepraszam moderatorów za tak długi post ale chce sie jak najwięcej dowiedzieć na ów temat :)
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

1.masz bardzo slaby sygnał ,kup Antenę.
http://www.allegro.pl/item851487158_naj ... odemy.html
2.Nie sprawdzaj.... mam odhaczone.
-dodatkowe polecenia mam puste.
3.W Edycji mam zaznaczone jeszcze kompresja nag.
i nie wymagam hasła .
4.mam COM6,opóźnienia zrobiłem 15i 30
zaznaczone:
komunikacja ...
zainicjuj...
zainicjuj...
Reszta tak jak u Ciebie.
Jest jeszcze cala masa ostawień gdzie mogłeś coś przestawić przypadki dlatego lepiej instal.
Większość ostawień o których mówimy jest nie specjalnie ważna z innymi tez działa.
Sam się tym bawię i poznaje próbuje jak będzie najlepiej u mnie, wiec to tez nie znaczy ze u Ciebie musi być tak samo ale spróbuj .
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Irek. pisze:1.masz bardzo slaby sygnał ,kup Antenę.
Teraz mam zasieg na takim poziomie
Obrazek lub Obrazek
Anteny nie chce teraz bo ten internet służy mi jako przenośny do laptopa a ta antena co pokazał kolega irek chyba jest na stale :)
Po dopięciu oryginalnej anteny która musiałem kupić do modemu ponieważ nie mieli bez , ulokowałem ja przy oknie zasięg miałem taki:
Obrazek
EDIT: Test ze stronki która podał kolega irek przy 95dbm,29%,CSQ9
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-12-17, 13:18 przez vw2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

Test ,który zrobiłeś jest nie wiarygodny Ping 35 jest niemożliwy.
Podejrzewam ze reszta tez.
http://www.dsl-speed-messung.de/speedtest.htm
Antena bo masz dalej slaby sygnał. http://www.allegro.pl/item849829311_moc ... nnych.html
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: marens »

Chyba żartujesz
vw2008 pisze:Anteny nie chce teraz bo ten internet służy mi jako przenośny do laptopa a ta antena co pokazał kolega irek chyba jest na stale :)
Jak poziom sygnału nie będzie spadał do -100dBm<... wieczorami/weekendami a prędkość będzie przyzwoita to nie musisz kupować anteny. Sygnał jest słaby, ale spokojnie można przy takim pracować.
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

Chyba żartujesz
dlaczego ?
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: lubczyk »

Bo taka antena to typowa garażówka.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

lubczyk pisze:Bo taka antena to typowa garażówka.
było już o tym na forum.Polecam (w sensie proponuje) się doinformować . :ok:
Ostatnio zmieniony 2009-12-17, 16:46 przez Irek., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Dzieki Panowie za porady , anteny nie chce teraz kupowac :) ale jak będę kupował to na pewno się was zapytam co wybrać...
TNI mam dobrze skonfigurowane pod swój modem [E176] czy nie ?
Jaki modem zaznaczyć w zakładce GPRS/UMTS E170 itd. czy Huawei universal [pomimo ze pisze przy nim "nie zalecane modem może ulec zawieszeniu"]
Co do samego programów to zrobię reinstal Blueconnecta , TNI i wyczyszczę rejestr w systemie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:Jaki modem zaznaczyć w zakładce GPRS/UMTS E170 itd. czy Huawei universal [pomimo ze pisze przy nim "nie zalecane modem może ulec zawieszeniu"]
Ja na Huawei E630 próbowałem i działało z wieloma pozycjami i nic się nie zawieszało ;)

Z resztą jak modem się zawiesi to wystarczy go odłączyć od komputera i po ponownym podłączeniu będzie ok ;) Jak będą działać wszystkie funkcje programu, to nie ma znaczenia jaka opcja będzie tam zaznaczona, bo domyślam się, że te modemu różnią się tylko niuansami w komendach AT.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Dziwi mnie slaby zasieg maksymalnie miałem 93dBm,32%, CSQ10
Mieszkam w Chorzowie gdzie powinien byś dobry zasięg :szok: patrząc na mapę BTS do nadajnika UMTS mam ok. 600 metrów w lini prostej drugi nadajnik oddalony jest tez ok.600 metrów tyle z w drugim kierunku.
Na nokii 6710 Navi mam 5 kresek w trybie UMTS czasami jest maksymalny zasięg [7kresek]
Modem jest bezpośrednio wpięty do USB bez żadnych przedłużek i nie posiada zew. anteny w chwili gdy sprawdzalnym.
Co moze bys przyczyna słabego zasięgu ?
Edit: Po zastosowaniu dodatkowej anteny ktora kupilem nie ze swojej woli :/
http://allegro.pl/item844807112_mini_an ... hsdpa.html
Udało mi sie osiągnąć taki wyniki ten sam wynik osiagnolem dzięki przedłużce od modemu WiFi USB D-LINK [modem znajdował się przy oknie] :
Obrazek

Pozdr
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

Antena którą masz jest słaba niestety.
Ta którą Ci poleciłem działa tak u mnie:
Bez Anteny -83dBm,48%,15CSQ
Z Antena 11dBi -59dBm,87%,27CSQ
przyrost około 40% ,Antena za oknem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:Dziwi mnie slaby zasieg maksymalnie miałem 93dBm,32%, CSQ10
Masz może jakieś większe przeszkody? Ja mieszkam 200m od nodeB i zasięg mam zmieniający się od -80 do -70dBm. Sam nawet nie wiem dlaczego tak się zmienia. Dzieje się tak nawet podczas jednej sesji trwającej 5 minut.
vw2008 pisze:Na nokii 6710 Navi mam 5 kresek w trybie UMTS czasami jest maksymalny zasięg [7kresek]
Kreski są względne. Najlepiej by było podłączyć Nokię do komputera i odczytać zasięg za pomocą np. Top_NetInfo.

Co do tej anteny, to raczej małą ma skuteczność i służy tylko do przeniesienia odbioru sygnału radiowego w inne miejsce. Oczywiście można wystawić ją na parapecie za oknem i będziesz miał wtedy dość duży wzrostu sygnału.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

YaHooo pisze:Masz może jakieś większe przeszkody?
Jeden nadajnik znajduje sie chyba na dachu kościoła od którego widok oddziela mi blok ok. 6 pieter ja mieszkam na 3cim
a co do drugego nadajnika to dzieli mnie park i jakaś kamienica nadajnik znajduje sie na dachu 8-10 piętrowego wieżowca ktory jest na wzniesieniu w stosunku do mnie

Położyłem moje maleństwo [ta antenke] na parapecie za oknem :D (na zew) [w kierunku 1 nadajnika]
Obrazek

Zasięg waha sie od 67 do 69dBm

Co o tym sadzicie ?
Moze warto by bylo kupic jakaś większa antenę na magnes żeby można ja przenieść [nie na stale] żeby jeszcze polepszyć zasięg?
YaHooo pisze:Kreski są względne. Najlepiej by było podłączyć Nokię do komputera i odczytać zasięg za pomocą np. Top_NetInfo.
Mogl byś powiedzieć dokładniej jak odczytać zasięg za pomocą komórki podpiętej do kompa?

Na ile ustawić opóźnienie AT i PIN ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:Jeden nadajnik znajduje sie chyba na dachu kościoła od którego widok oddziela mi blok ok. 6 pieter ja mieszkam na 3cim
a co do drugego nadajnika to dzieli mnie park i jakaś kamienica nadajnik znajduje sie na dachu 8-10 piętrowego wieżowca ktory jest na wzniesieniu w stosunku do mnie
To niestety zasłaniają Ci BTS'y dlatego masz taki dość słaby zasięg.
vw2008 pisze:Co o tym sadzicie ?
Jeśli pracuje stabilnie to może tak być. Ja sam mam zasięg -80 do -70dBm i działa bardzo ładnie :)
vw2008 pisze:Moze warto by bylo kupic jakaś większa antenę na magnes żeby można ja przenieść [nie na stale] żeby jeszcze polepszyć zasięg?
Moim zdaniem jeśli Ci modem skacze pomiędzy rónymi nodeB to wtedy kupuj antenę kierunkową, jeśli nie to może tak być jak jest.
vw2008 pisze:Mogl byś powiedzieć dokładniej jak odczytać zasięg za pomocą komórki podpiętej do kompa?
Komórka musi być podłączona pod Bluetooth (wtedy w TNI ustawiasz jako port COM port modemu Bluetooth). Jeśli to jest kabel USB, to komórka powinna być widziana jako modem i wtedy ten modem wybierasz w TNI.
vw2008 pisze:Na ile ustawić opóźnienie AT i PIN ?
Ja mam 150ms (domyślnie) oraz brak PIN'u. Jako, że jest wprowadzony podczas włączenia telefonu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

YaHooo pisze:Jeśli pracuje stabilnie to może tak być. Ja sam mam zasięg -80 do -70dBm i działa bardzo ładnie :)
Na szczęście Pracuje stabilnie :ok:
YaHooo pisze:Moim zdaniem jeśli Ci modem skacze pomiędzy rónymi nodeB to wtedy kupuj antenę kierunkową, jeśli nie to może tak być jak jest.
Zasięg w 1 lokalizacji jest pomiędzy 67 a 69 dBm ale prawie przez cały czas jest 67.
Jutro sprawdze 2 lok. na jakim poziomie mam zasięg z antena za oknem.
Wiem ze te anteny na magnes z allegro nie maja za dobrych opinii ale może by polepszyły trochę zasięg [ewentualnie jaki model przenosnej anteny polecacie tylko tak żebym nie zbankrutował :hyhy:]?

Mam takie pytanie co do stałej anteny o ktorej pisał kolega irek:
Irek. pisze:1.masz bardzo slaby sygnał ,kup Antenę.
http://www.allegro.pl/ite...kie_modemy.html
Jak to jest z tymi antenami np. będę chciał kupić taka antena , zamontuje ja i schowie kabel w ścianę będę ja miał przystosowana np. do modemu Huawei E176 i będę chciał zmienić modem na inny to co będę musiał zrobić żeby np nie kuc w ścianie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:Na szczęście Pracuje stabilnie :ok:
Czyli tak może zostać :)
vw2008 pisze:Wiem ze te anteny na magnes z allegro nie maja za dobrych opinii ale może by polepszyły trochę zasięg
Jak już wcześniej napisałem działają one w najlepszym wypadku z zyskiem 0dBi, więc zasięg będziesz miał taki jakby w miejscu stał modem. Z tym, że dochodzi do tego jeszcze kabel.
vw2008 pisze:zamontuje ja i schowie kabel w ścianę będę ja miał przystosowana np. do modemu Huawei E176 i będę chciał zmienić modem na inny to co będę musiał zrobić żeby np nie kuc w ścianie ?
Kup antenkę ze złączem FME od strony modemu. Wtedy tylko kupujesz konektor FME<->złącze w modemie i po kłopocie. Instalacja ta sama, natomiast zmienia się tylko konektor ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

YaHooo pisze:Jak już wcześniej napisałem działają one w najlepszym wypadku z zyskiem 0dBi, więc zasięg będziesz miał taki jakby w miejscu stał modem. Z tym, że dochodzi do tego jeszcze kabel.
Dzieki :) także zostaje moja mała antenka za oknem może coś przyciągnie do mnie :rotfl:
YaHooo pisze:Kup antenkę ze złączem FME od strony modemu. Wtedy tylko kupujesz konektor FME<->złącze w modemie i po kłopocie. Instalacja ta sama, natomiast zmienia się tylko konektor ;)

Anteny na razie nie kupuje ale będę kupował za jakis czas a powiedz mi jeszcze jak ma sie długość kabla na jakość sygnału np. 10 m a 20 m?

Jutro sprawdzę ile dBm wyciagam z tego drugiego nadajnika

Pozdrawiam
T-mobile Biznes= 25GB :) + Huawei E5776 :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

vw2008 pisze:także zostaje moja mała antenka za oknem może coś przyciągnie do mnie :rotfl:
Oby nie pioruny :hyhy:
vw2008 pisze:powiedz mi jeszcze jak ma sie długość kabla na jakość sygnału np. 10 m a 20 m?
Jeśli kupisz kabel H155 (a taki polecam) to możesz liczyć, że każdy metr kabla zje Ci (w paśmie UMTS/2100MHz) około 0.5dB zysku anteny. Więc jak masz antenę 15dBi to 10m kabla spowoduje, że antena będzie miała efektywny zysk 15 - (0.5*10) = 15 - 5 = 10dBi. Zaś przy 20m 15 - (0.5*20) = 5dBi.

Tylko, że jak widzisz długie kable zjadają zysk anteny. Jednak czasem taka strata może się opłacić, ponieważ antenę można wynieść wysoko i może być bezpośrednia linia widoczności pomięczy anteną, a anteną nodeB i wtedy pomimo takiej straty na kablu będziesz miał jeszcze większy sygnał.

PS. na naszym forum mamy zwyczaj, że dajemy w wątku max 1 punkt pomógł dla każdej osoby, dlatego ten zbędny dla mnie usunąłem :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Chris-Kr »

vw2008 pisze:I zaczął sie problem ponieważ gdy system startuje i modem jest wpięty w USB to załącza się Blueconnect
[w autostarcie jest oczywiście wyłączony]
Czy Blueconnect samoczynnie uruchamia się po wetknięciu modemu do gniazda USB?
Jeśłi tak, to w TNI wejdź do:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT - >Huawei
i kliknij "Wyłączenie wirtualnego CD-ROM-u".

po wyłączeniu Blueconnecta i załączeniu TNI rzuca sie o ustawienia AT.
Czy idzie jakoś ominąć ten monotonny proces każdorazowego wyłączania Blue i ustawania AT w TNI ?
Byłeś już bardzo blisko rozwiązania tego problemu, gdy pytałeś, czy opłaca się zaznaczyć opcje "Próbuj automatycznie ustawić modem (port) podczas uruchamiania programu" :)
To jest niesłychanie wygodna opcja, wydaje mi się, że powinna być włączona defaultowo.
Włącz ją i zapomnisz o istnieniu jakichkolwiek portów :)
W ustawieniach TNI mam do wyboru modemy Huawei w poszczególnych kategoriach:
- E160
- E169,E220,226,E620,E630,E630+
- E170,E270,E271,E272,E660,E660A,E800,E800A,E800B,E870,E871
- E226
- E227
- EG132,EG162,EG602,EG602B
Nie ma tu mojego modemu [E176] także która kategorie wybrać?
Modem pamięta swoje ostatnie ustawienia, więc dopóki nie stosujesz wymuszenia częstotliwości, to jest obojętne co ustawisz.
Te poszczególne grupy modemów różnią się (jak przypuszczam) obsługiwanymi pasmami i dlatego są rozdzielone. Próba wymuszenia pracy w nieobsługiwanym paśmie prawdopodobnie skończy się zawieszeniem modemu i trzeba by go resetować.
Jako modem możesz wybrać E160, bo Twój E176 obsługuje te same pasma.

[ Dodano: 2009-12-17, 23:34 ]
vw2008 pisze:Dziwi mnie slaby zasieg maksymalnie miałem 93dBm,32%, CSQ10
Mieszkam w Chorzowie gdzie powinien byś dobry zasięg :szok: patrząc na mapę BTS do nadajnika UMTS mam ok. 600 metrów w lini prostej drugi nadajnik oddalony jest tez ok.600 metrów tyle z w drugim kierunku.
Czy masz może okna z szybami zespolonymi?
Jeśli tak, to spróbuj wystawić antenę za okno.
Szyby zespolone maja metalizowane wewnętrzne powierzchnie i z tego względu bardzo mocno tłumią sygnał radiowy.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Chris-Kr pisze: Czy Blueconnect samoczynnie uruchamia się po wetknięciu modemu do gniazda USB?
Jeśłi tak, to w TNI wejdź do:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT - >Huawei
i kliknij "Wyłączenie wirtualnego CD-ROM-u".
Chris-Kr pisze:Byłeś już bardzo blisko rozwiązania tego problemu, gdy pytałeś, czy opłaca się zaznaczyć opcje "Próbuj automatycznie ustawić modem (port) podczas uruchamiania programu" :)
To jest niesłychanie wygodna opcja, wydaje mi się, że powinna być włączona defaultowo.
Włącz ją i zapomnisz o istnieniu jakichkolwiek portów :)
Dzieki pokombinuje jutro i zobaczę czy zniknął problem :)
Chris-Kr pisze:Modem pamięta swoje ostatnie ustawienia, więc dopóki nie stosujesz wymuszenia częstotliwości, to jest obojętne co ustawisz.
Te poszczególne grupy modemów różnią się (jak przypuszczam) obsługiwanymi pasmami i dlatego są rozdzielone. Próba wymuszenia pracy w nieobsługiwanym paśmie prawdopodobnie skończy się zawieszeniem modemu i trzeba by go resetować.
Jako modem możesz wybrać E160, bo Twój E176 obsługuje te same pasma.
Własnie wymuszam tylko UMTS[idt]... i ustawiłem Huawei universal [tak jak radził YaHooo] i wszystkie zakresy jakie tam były.
Jutro zobaczę z tym E160 [tylko ze wydaje mi się ze E160 rożni się jakim jednym pasmem w stosunku do E176 ale mogę sie mylić :zdziwko: ?]
Chris-Kr pisze:Czy masz może okna z szybami zespolonymi?
Jakie szyby mam to Ci nie powiem ale wystawiłem antenę za okno i z 95 na 67 dBM także to chyba było to [patrz nowsze moje posty] :D

Pozdr.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Chris-Kr »

vw2008 pisze:Jutro zobaczę z tym E160 [tylko ze wydaje mi się ze E160 rożni się jakim jednym pasmem w stosunku do E176 ale mogę sie mylić
Chyba masz rację, bo ja patrzyłem na modem E176G, a Ty zdaje się masz modem bez literki "G".
Zgodnie z tym, co jest napisane na stronie http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E176 , Twój modem powinien obsługiwać:
GSM: 850/900/1800/1900
UMTS/HSDPA: 850/1900/2100.
Ale jeśli chcesz być na 100% pewien co faktycznie obsługuje, to musisz sam to sprawdzić komendą:
AT^SYSCFG=?
Jakie szyby mam to Ci nie powiem
Jeśli to są okna z PCV, to mają szyby zespolone.
ale wystawiłem antenę za okno i z 95 na 67 dBM także to chyba było to [patrz nowsze moje posty] :D
To faktycznie już raczej nie ma wątpliwości :)
Taka dodatkowa uwaga:
Jeśli ta Twoja antenka jest anteną magnetyczną, to spróbuj przyczepić ją tym magnesem do jakiegoś dużego kawałka żelaza. Te anteny zazwyczaj mają wtedy lepsze wzmocnienie, gdyż są przewidziane do pracy na karoserii samochodu, która stanowi tzw. "przeciwwagę" anteny.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Witam ponownie :papa:
Przeprowadziłem test sygnału z drugiego nadajnika
vw2008 pisze:a co do drugego nadajnika to dzieli mnie park i jakaś kamienica nadajnik znajduje sie na dachu 8-10 piętrowego wieżowca ktory jest na wzniesieniu w stosunku do mnie
o to efekty , bez anteny mialem max 95 dBm teraz jest stabilne 71 dBm przez caly czas :
Obrazek
Chris-Kr pisze:Czy Blueconnect samoczynnie uruchamia się po wetknięciu modemu do gniazda USB?
Jeśłi tak, to w TNI wejdź do:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT - >Huawei
i kliknij "Wyłączenie wirtualnego CD-ROM-u".
Po wykonaniu tej operacji pokazuje sie błąd :niepewny: i blue włącza sie dalej :cry: :
Obrazek
co z tym zrobić?
Chris-Kr pisze: Jeśli to są okna z PCV, to mają szyby zespolone.
Sa PCV i maja 3 komory [sprawdziłem fakturę zakupu] :hyhy:
Chris-Kr pisze:Jeśli ta Twoja antenka jest anteną magnetyczną, to spróbuj przyczepić ją tym magnesem do jakiegoś dużego kawałka żelaza.
Jest magnetyczna i chyba nie muszę jej przyczepiać do żadnego kawałka żelaza bo jest przymocowana do parapetu [metalowego] jak stoi na zewnątrz , chyba że radzicie jakiś inny sposób montażu ?

Pozdr.
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Irek. »

no i nie zainstalowałeś na nowo to będziemy się jeszcze dłużej bawić. :roll:
no ale sygnał to masz już o.k może być lepszy ale nie musi.
jak będę przejezdzal przez Katowice to Ci ustawie. :super:
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 01:34 przez Irek., łącznie zmieniany 3 razy.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: Chris-Kr »

vw2008 pisze:Po wykonaniu tej operacji pokazuje sie błąd
Czy jesteś pewien, że gdy wysyłałeś tę komendę, to żaden proces Blueconnecta nie był uruchomiony?
Powtórz tę operację jeszcze raz i jeśli ponownie dostaniesz ERROR, to sprawdź, czy modem poprawnie odpowiada na inne komendy, np. ATI (powinien zwrócić informacje o sobie).
Jeśli na inne komendy odpowiada, to może znaczyć, że Twój modem nie obsługuje tej komendy. Można to sprawdzić w tym samym oknie klikając menu:
Różne -> Lista komend.
Wyświetlą Ci się wtedy wszystkie obsługiwane przez modem komendy. Najlepiej całość skopiować i wkleić do Notatnika i tam wyszukać, czy na tej liście znajduje się komenda ^U2DIAG.
Jeśli jej nie ma, to sprawa jest oczywista.
A jeśli jest... to przyczyny błędu trzeba szukać dalej ;)
i blue włącza się dalej
[...]
co z tym zrobić?
Przede wszystkim, trzeba ustalić, czy to modem (a dokładniej, to wirtualny CD-ROM zaimplementowany w tym modemie) włącza BC, czy też może on sam się uruchamia.
W tym drugim przypadku, sprawdź, czy w opcjach nie ma jakiejś funkcji automatycznego uruchamiania się. Ja Ci w tym nie pomogę, bo BC nie znam.
A gdy wszystkie środki zawiodą, to możesz użyć brutalnej przemocy i np. dodając jedną literkę na końcu, zmienić nazwę pliku z programem Blueconnect :)
Jest magnetyczna i chyba nie muszę jej przyczepiać do żadnego kawałka żelaza bo jest przymocowana do parapetu [metalowego] jak stoi na zewnątrz , chyba że radzicie jakiś inny sposób montażu ?
To powinno wystarczyć.

[ Dodano: 2009-12-19, 01:32 ]
Irek. pisze:no i nie zainstalowałeś na nowo to będziemy się jeszcze dłużej bawić. :roll:
Ale ci Ty chcesz instalować i po co?
TNI - jak widać z obrazków - jest poprawnie skonfigurowany i poprawne dziala, problem jest tylko z BC, który w dalszym ciągu sam sie uruchamia. Ale BC (gdyby wyłączenie wirtualnego CD-ROM-u się nie powiodło) można albo zdeinstalować, albo tylko zmienić mu nieco nazwę i wtedy już sam nie będzie się uruchamiał.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: vw2008 »

Irek. pisze:no i nie zainstalowałeś na nowo to będziemy się jeszcze dłużej bawić. :roll:
Mylisz sie :) zaraz jak napisałeś [1-2 godz. po twoim poscie] odinstalowałem BC , TNI i wgrałem je na nowo i nie pomogło :niepewny:
Chris-Kr pisze:Czy jesteś pewien, że gdy wysyłałeś tę komendę, to żaden proces Blueconnecta nie był uruchomiony?
Pewny na 100% nie jestem ale wyłączyłem BC i nie bylo go w ogóle w menadżerze zadan
Próbowałem tez po wyłączeniu EXPLORER.EXE i tez nic
Chris-Kr pisze:czy modem poprawnie odpowiada na inne komendy, np. ATI (powinien zwrócić informacje o sobie).
Obrazek
Chris-Kr pisze:Różne -> Lista komend.
Wyświetlą Ci się wtedy wszystkie obsługiwane przez modem komendy.
Jak byś mógł zobaczyć te komendy bo ja juz nic nie widze na oczy o tej godzinie :zzz: i na dodatek nic mi one nie mówią :szok:
Obrazek

Wpisałem tez ta komendę ^U2DIAG bez tego ^ i wyskoczyło cos takiego
Obrazek

Co do BC to w autostarcie nie ma nic wspomniane a w ustawieniach BC nie mam nic zaznaczone:
Obrazek
A gdy wszystkie środki zawiodą, to możesz użyć brutalnej przemocy i np. dodając jedną literkę na końcu, zmienić nazwę pliku z programem Blueconnect
To zrobię w ostateczności i zabije ta gadzinę :strzela: [cytat z filmu "chcieliście wydymać freda to teraz fred wydyma was..." :rotfl:] Sory za małe OT ale nie moglem się powstrzymać :hyhy:

Pozdrawiam wszystkich :papa:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E176 i Top_netinfo

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze:Można to sprawdzić w tym samym oknie klikając menu:
Różne -> Lista komend.
Tylko taka mała uwaga. Nie wiem czemu modemu nie pokazują wszystkich komend. Szczególnie tych bardziej przydatnych ;)

U mnie na AC881 jest tak:

Kod: Zaznacz cały

Polecenie (tryb AT):
AT+CLAC
Odpowiedź: 
AT+CLAC

&C
&D
&E
&F
&S
&V
&W
E
I
L
M
Q
V
X
Z
T
P
\Q
\S
\V
%V
D
A
H
O
S0
S3
S4
S5
S6
S7
S8
S9
S10
S11
S30
S103
S104
+FCLASS
+ICF
+IFC
+IPR
+GMI
+GMM
+GMR
+GCAP
+GSN
+DR
+DS
+WS46
+CBST
+CRLP
+CV120
+CHSN
+CSSN
+CREG
+CGREG
+CFUN
+GCAP
+CSCS
+CSTA
+CR
+CEER
+CRC
+CMEE
+CGDCONT
+CGDSCONT
+CGTFT
+CGEQREQ
+CGEQMIN
+CGQREQ
+CGQMIN
+CGEREP
+CGPADDR
+CGDATA
+CGCLASS
+CGSMS
+CSMS
+CMGF
+CSCA
+CSMP
+CSDH
+CSCB
+FDD
+FAR
+FCL
+FIT
+ES
+ESA
+CMOD
+CVHU
+VTS
+VTD
+CSQ
+CBC
+CPAS
+CPIN
+CMEC
+CGATT
+CGACT
+CGCMOD
+CPBS
+CPBR
+CPBF
+CPBW
+CPMS
+CNMI
+CMGL
+CMGR
+CMGS
+CMSS
+CMGW
+CMGD
+CMGC
+CNMA
+CMMS
+CHUP
+CCFC
+CCUG
+COPS
+CLCK
+CPWD
+CUSD
+CAOC
+CACM
+CAMM
+CPUC
+CCWA
+CHLD
+CIMI
+CGMI
+CGMM
+CGMR
+CGSN
+CNUM
+CSIM
+CRSM
+CCLK
+CLCC
+COPN
+CPOL
+CPLS
+CTZR
+CTZU
+CLAC
+CLIP
+COLP
+CDIP
+CTFR
+CLIR
$QCCNMI
$QCCLR
$QCDMG
$QCDMR
$QCDNSP
$QCDNSS
$QCTER
$QCSLOT
$QCPINSTAT
$QCPDPP
$QCPDPLT
$QCPWRDN
$QCDGEN
$BREW
$QCSYSMODE
$CSQ
$CREG
$CGREG


OK

-----------------------------

Polecenie (tryb AT):
AT^SYSCONFIG?
Odpowiedź: 
AT^SYSCONFIG?

^SYSCONFIG: 14,2,1,2

OK

-----------------------------
Ale nie wiem czy to tylko Sierry tak podają, czy nie...
vw2008 pisze:Wpisałem tez ta komendę ^U2DIAG bez tego ^ i wyskoczyło cos takiego
Czyli komenda nie obsługiwana. Zatem nie wiem jak wyłączyć cd-rom :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ