Huawei E960 (Orange) - aktywacja portu USB

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fatygant
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-01, 18:45
Lokalizacja: Poznań

Huawei E960 (Orange) - aktywacja portu USB

Post autor: Fatygant »

Orange blokuje w swoim firmware dla routera Huawei E960 funkcjonalność portu USB.
Nie jestem żadnym fachowcem - ale podejrzewam, że można przywrócić jego działanie odpowiednią komendą protokołu telnet - tak, jak np. robią to ludziska z Australii aby mieć możliwość mapowania portów i korzystania z protokołu UPnP: http://forums.whirlpool.net.au/forum-re ... 05144.html
A po odblokowaniu portu USB zdjęcie simlocka to już mały pikuś.
Stąd moje pytanie - czy ktoś ma na tyle szeroką wiedzę, aby "rozpykać" ten problem?
Zastanawiałem się też czy pomogłaby np. zmiana firmware'u na taki, którego dostawca nie blokuje funkcjonalności portu USB.
Fajnie by było uporać się z tym problemem. Czekam na Waszą pomoc.
downhill
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-28, 16:16
Lokalizacja: szczecin

Re: Huawei E960 (Orange) - aktywacja portu USB

Post autor: downhill »

Witam

Postanowiłem odświeżyć temat, po co takie 2 ;)

Może już wie ktoś co z sim lockiem do tego modemu ? lub chociaż aktywacja portu USB

Błagam pomóżcie :(
Prezes281
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-08, 12:56

Re: Huawei E960 (Orange) - SIMLOCK

Post autor: Prezes281 »

Witam

Pozwoliłem sobie napisać sposób na sim locka w tym routerze, pomimo że minęły 4 lata od ostatniego postu, ale dla innych przyda się.

Ściągnijcie program o nazwie FMC UnLock (ten program wykrywa router przez LAN) i uruchomiacie go w trybie administratora.

Po uruchomieniu powinien wykryć automatycznie router, jak nie to kliknąć "Detect Device".
Jak wykryje to wpisać w "password" kod odblokowujący, potem kliknąć unlock.
Chwilę później wyskoczy komunikat o odblokowaniu modemu.

Sprawdzałem z kartą od T-Mobile i działa w moim przypadku.

Pozdrawiam
bigzbig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-03, 10:28

Re: Huawei E960 (Orange) - aktywacja portu USB

Post autor: bigzbig »

Witam
Dzięki za info od Prezes281. Mam również E960 z simlockiem Orange. FMC Unlock też wykrywa mój router przez LAN ale nie odblokowuje simlocka i podaje komunikat Wrong Password..Próbowałem z kodami algo V1 V2 i V3. Nie wiem które algo jest stosowane w tym modelu. Może licznik prób został juz wcześniej przekroczony . Tego nie wiem. Jak wyzerować licznik prób po LAN ? Przez Hyperterminal mogę się z routerem połączyć ale moja dalsza wiedza w tym zakresie jest znikoma. Liczę na pomoc w tym zakresie.
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E960 (Orange) - aktywacja portu USB

Post autor: dzejk »

Przez program dc-unlocker spróbuj, czy wykrywa modem. Potrzebne będzie połączenie przez usb i zainstalowane sterowniki huawei datacard, np. z mojego folderu drivers z podpisu.
ODPOWIEDZ