Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

m461k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-11, 00:46
Lokalizacja: warszawa

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: m461k »

Witam, to gdzie wpisać AT^U2DIAG=5 ?

W USSD czy co?

Czy będzie to działało z em770?

dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: wojteks »

m461k pisze:W USSD czy co?
Nie, w terminal <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38083#38083">»HyperTerminal«</a> lub <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> w komendach AT
Nie pomagam na PW!
m461k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-11, 00:46
Lokalizacja: warszawa

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: m461k »

wojteks pisze:
m461k pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Nie, w terminal »HyperTerminal« lub »Top NetInfo« w komendach AT
sciągnąłem, fajny program, ale niestety nie widzę tej opcji(topnetinfo)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-09-11, 14:35 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 13:35 przez m461k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: wojteks »

m461k pisze:ale niestety nie widzę tej opcji(topnetinfo)
Ustawienia, Komunikacja AT i PIN, zaznaczasz "Komunikacja AT ...."
Potem klikasz "Komendy AT"
Nie pomagam na PW!
m461k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-11, 00:46
Lokalizacja: warszawa

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: m461k »

wojteks pisze:
m461k pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Ustawienia, Komunikacja AT i PIN, zaznaczasz "Komunikacja AT ...."
Potem klikasz "Komendy AT"
Dzięki wielkie ale pojawia mi się coś takiego

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.
:niepewny:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-09-11, 14:36 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 13:35 przez m461k, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: mrozilla »

Na moim E220 dostaję takie coś:
Polecenie:
AT^U2DIAG=5
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=5

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

-----------------------------

Gdy w MP zacznę dzwonić, to telefon dzwoni, po odebraniu, niestety nie słychać rozmówcy, ale po rozłączeniu z poziomu MP rozłącza rozmowę, ale program jakby dalej dzwonił (rozmowa zakończona) i nie można wyłączyć MP.

Czy to oznacza, że mój modem nie obsługuje rozmów, czy jak, bo nie mam pojęcia, aczkolwiek dzwonić niby dzwoni...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Czy to oznacza, że mój modem nie obsługuje rozmów
Sprawdź, co na ten temat sądzi program DC-unlocker
Krzysztof
gruda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-16, 03:52
Lokalizacja: wwo

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: gruda »

Chris-Kr pisze:
gruda pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Niestety, to jest wersja Mobile Partnera specjalnie opracowana dla prostych modemów typu E160 oraz pokrewne, które kody USSD obsługują w trybie PDU, więc nie współpracuje ona poprawnie z bardziej zaawansowanymi modemami, które kody USSD obsługują w normalnym trybie tekstowym.
Wygląda na to, ze musimy poczekać na wersję M.P. dedykowaną dla naszych modemów.
Witam. Z tego co przejrzalem temat do konca, nic nie zmienilo sie w pogrubionej kwestii? (Hua EM770)

Jakis czas temu zguglowalem temat na elektrodzie, gdzie komendy wysylali kodem PDU, juz dokladnie nie pamietam szczegolow, bo ledwo wtedy ledwo co sie w to wgryzlem, a teraz to juz nic z tego nie pamietam. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1520275.html moze sie przyda.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-12-10, 21:20 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-12-10, 21:20 przez gruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: Chris-Kr »

gruda pisze:Witam. Z tego co przejrzalem temat do konca, nic nie zmienilo sie w pogrubionej kwestii? (Hua EM770)
Temat został rozwiązany, ale teraz nie mam siły ani czasu, żeby szukać wątku, w którym było to opisane.
Problem rozwiązuje się dopisując w odpowiednim miejscu swój modem do pliku konfiguracyjnego Mobile Partnera.
Krzysztof
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: Chris-Kr »

Poszukałem wątku z rozwiązaniem tego problemu i znalazłem. Post http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=303854#303854 i kilka następnych.
Krzysztof
Awatar użytkownika
globe79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-22, 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Voice + USSD w Huawei E1750

Post autor: globe79 »

Witam serdecznie.

Zastanawiam się, czy cokolwiek ruszyło się w tematyce uaktywniania funkcji głosowych w modemie Huawei E1750 (i nie pytam o żaden inny, bo z godnie z tym linkiem i wcześniejszymi wypowiedziami osób posiadających wspomniany modem, komenda AT^U2DIAG=5 nie jest tego w stanie dokonać).

Kod: Zaznacz cały

Found modem         : E1750
Model               : Huawei E1750
Firmware            : 11.126.13.00.00
Compile date / time : Jul 05 2010 10:16:42
Dashboard version   : UTPS11.302.09.00.03_MAC11.303.04.00.03
Chipset             : Qualcomm MSM6290
Voice feature       : disabled
SIM Lock status     : unlocked
Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
Dodam, że modem pochodzi z dystrybucji Ery (blueconnect).
Zmieniłem firmware i dashboard (jak w załączonym kodzie powyżej) na te z forum strony DC-UNLOCKERA (niniejszym dementuję zatem pogłoskę, że 4-cyfrowych modeli lepiej nie aktualizować firmwarem z DC-U). Funkcja VOICE była nieaktywna także przed operacją.

1) Ponieważ odrobiłem pracę domową z Google, przekopałem wiele wątków tego forum i jeszcze kilka innych - wychwalających płatny DC-U, chciałbym zapytać, czy pojawiło się jakieś BEZPŁATNE ROZWIĄZANIE dot. funkcji VOICE w Huawei E1750.

2) Ponadto pytanie do użytkowników Linuksa. Modem pokazuje się w "trzech osobach" - jako /dev/ttyUSB0 oraz 1 i 2. Na porcie 0 program minicom komunikuje się z modemem w normalnym trybie AT (domyślam się, że to podstawowy port komunikacyjny). Na porcie 2 komunikacja działa podobnie - tyle, że co jakiś czas pojawiają się bonusowe statusy (rozumiem, że to port diagnostyczny). Na porcie 1 zaś pojawiają się inne komunikaty, a próby komunikacji z mojej strony kończą się jej przerwaniem lub błędami. Co to za port? W Windows go nie widać.

3) Co daje używanie Mobile-Partner pod Linuksem, skoro modemy działają tam świetnie bez niego, a wysyłanie SMSów możliwe jest przez wammu/gammu (u mnie gnokii nie dało rady się połączyć)?

Pozdrawiam, a za razem witam wszystkich na tym forum :)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: berni »

globe79 pisze:3) Co daje używanie Mobile-Partner pod Linuksem, skoro modemy działają tam świetnie bez niego, a wysyłanie SMSów możliwe jest przez wammu/gammu (u mnie gnokii nie dało rady się połączyć)?
Odpowiem na przykładzie Huaweia E156G : linuksowa wersja MP umożliwia wysyłanie i odbiór SMS-ów, przełączanie i wymuszanie trybów 2G/3G, pokazywanie mocy sygnału w dBm.

PS.
Linuksowa wersja MP nie zawsze instaluje się prawidłowo, szczególnie w najnowszych Linuksach, a gdy już zainstaluje się to czasami się wiesza. Zostawiłem ją w Ubuntu 9.04 Ponadto gdy mój Huawei E156G jest w trybie tylko karty sieciowej to w Linuksie nie udało mi się go uruchomić, a w Windows jest OK.
Awatar użytkownika
globe79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-22, 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: globe79 »

berni pisze:Odpowiem na przykładzie Huaweia E156G : linuksowa wersja MP umożliwia wysyłanie i odbiór SMS-ów, przełączanie i wymuszanie trybów 2G/3G, pokazywanie mocy sygnału w dBm.
Bezproblemowe wysyłanie SMSów i wybór 2G/3G wydają się być ciekawymi funkcjami - wartymi przetestowania, ale szkoda, że nie wypuścili MP jako Open Source. No nic - zobaczymy, czy MP ruszy, czy spełnię zależności. :zdrowko:

A teraz coś z innej beczki. Czy ktoś próbował stosować różne modemy Huawei zamiennie pod Windows. Dziś chciałem uruchomić E1750 na komputerze, na którym działa zwykle E169 i MP nie widział tamtego modemu. Zainstalowałem więc sterowniki od E1750 (jako, że nowsze) i liczyłem na to, że zobaczy starszego E169 - i tu bez sukcesu. Istnieje w ogóle szansa, by używać obydwu zamiennie bez każdorazowej reinstalacji sterowników i MP? :klnie:

Pod Linuksem oczywiście nie ma takiego problemu, bo nie dość, że można tak, to można i obydwa na raz włączyć... ehh... :hurra:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: Chris-Kr »

globe79 pisze:A teraz coś z innej beczki. Czy ktoś próbował stosować różne modemy Huawei zamiennie pod Windows.
[...]
Istnieje w ogóle szansa, by używać obydwu zamiennie bez każdorazowej reinstalacji sterowników i MP? :klnie:
Ja zamiennie używam modemów E1750 oraz K3565.
Na początku też za każdym razem po zmianie modemu dokonywała się ponowna instalacja, ale po jakimś czasie się to uspokoiło, być może dlatego, że na obydwu modemach zainstalowałem ten sam dashboard, z tą samą wersja Mobile Partnera (detali już nie pamiętam, bo było to dosyć dawno).
Dziś chciałem uruchomić E1750 na komputerze, na którym działa zwykle E169 i MP nie widział tamtego modemu. Zainstalowałem więc sterowniki od E1750 (jako, że nowsze) i liczyłem na to, że zobaczy starszego E169 - i tu bez sukcesu.
Zwróć uwagę, czy przypadkiem jeden modem nie instaluje się do pracy w trybie NDIS, a drugi w trybie RAS - problemy mogą być tym spowodowane.
Jeśli oba modemy będą pracować w tym samym trybie, to oba powinny działać na tych samych driverach oraz tej samej wersji M.P.
Krzysztof
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: atento »

Można by zrobić spis w pierwszym poście na jakich modemach dało się uruchomić rozmowy głosowe.

E173 z play, uaktywnione poprzez TNI, rozmowy działają poprzez Mobile Partner by Mrozilla, innych nie próbowałem ;)

Kiedyś próbowałem odpalić rozmowy i jakoś nie udało mi się hehe, dziś siadłem pach pach i wszystko zadziałało, rozmowy są dobrej jakości jak z telefonu.
zimar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-05, 22:59
Lokalizacja: Radom

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: zimar »

Witam,
Dziś właśnie sprawdzałem połączenia głosowe w E173 (PLAY) i śmiga aż miło, domyślnie są odblokowane;)
Połączenia głosowe działają z Mobile Partner zarówno przychodzące jak i wychodzące.
Czy ktoś się orientuje, jaki jest koszt rozmów w sieci PLAY? (nie odbierałem połączeń z modemu na TEL)

pozdr
iplus, usb commander EDGE
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Mam problem z rozmowami głosowymi. Modem Huawei E173u-2 z Play. Dane z DC-Unlocker:

Kod: Zaznacz cały

DC - Unlocker 2 Client 1.00.0620

Detecting card :

selection :
manufacturer - Huawei modems
model - Auto detect (recommended)

Found modem         : E173
Model               : Huawei E173
IMEI                : ***************
Serial NR.          : ****************
Firmware            : 11.126.83.00.264
Compile date / time : May 15 2010 19:14:13
Dashboard version   : UTPS11.302.09.05.264_MAC16.001.09.00.03
Chipset             : Qualcomm MSM6290
Voice feature       : enabled
SIM Lock status     : unlocked
Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
Jak widać połączenia głosowe są domyślnie włączone. Jednak Mobile Partner 11.302.09.01.539 przy próbie połączenia głosowego zarówno wychodzącego jak i przychodzącego wyświetla błąd o treści: "The audio device isn't found. The incoming call will be terminated." Sprawdzałem na różnych kartach SIM. Mój system to Windows 7. Ktoś wie w czym może być problem?

Przy okazji jest jeszcze jakieś inne oprogramowanie służące do wykonywania połączeń na wyżej wymienionym modemie?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: atento »

Spróbuj 16.001.06.01.500 jest w dziale ze sterownikami, u mnie działa za każdym razem z 173u-2 playa na windows7

mobilepartner
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Niestety nadal to samo.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: atento »

"The audio device isn't found. The incoming call will be terminated"- To raczej oznacza problem z mikrofonem i program nie "pozwala" używać rozmów głosowych

Spróbuj prawym na głośniku w prawym dolnym rogu pulpitu, urządzenia do nagrywania sprawdź czy są urządzenia powłaczane i ustaw cokolwiek na domyślne najlepiej mikrofon, jeśli masz. W mikserze wtedy powinno pojawić się to urządzenie, ja używam ucha BT i teraz jak wyłączyłem wszystkie urządzenia do nagrywania z tamtego panelu mam identyczny komunikat.
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Nie pomyślałem, że brak mikrofonu może powodować taki błąd. Po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu połączenia zostają nawiązane. Tylko pojawił się kolejny problem - nic nie słychać ani na komputerze, ani na telefonie na który dzwonię. Jest cisza po obu stronach.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: atento »

Zapewne problem z ustawieniami a być może nawet z sterownikami kodeka dźwięku.
Zobacz tam w tym panelu urządzenia do nagrywania, jest pasek i jak masz podłączony mikrofon powinien słupek "skakac" dalej obadaj prawym/ustawienia na tym urządzeniu i tam ptaka trzeba zaznaczyć, nasłuchuj na tym urządzeniu i musi być jako domyślne reszta wyłączona.
Odtwarzanie dźwięku jak dzwonisz z telefonu na komputer samo powinno się ustawić heh zobacz w mikserze powinna być nowa ikonka mobile partnera, jak jest włączony mobile partner może jest wyciszone. W W7 miałem problem z kodekiem ADI AD2000B i mam zainstalowane sterowniki tylko z samego windowsa7 i moje problemy się zakończyły Jak masz podobny kodek to moja rada jest by odinstalować oprogramowanie producenta płyty do dzwieku
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: Chris-Kr »

ezaq pisze:Tylko pojawił się kolejny problem - nic nie słychać ani na komputerze, ani na telefonie na który dzwonię. Jest cisza po obu stronach.
Sprawdź ustawienia swojej karty dźwiękowej. Wygląda na to, że masz włączone niewłaściwe wejścia/wyjścia.
Krzysztof
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Z ustawieniami karty dźwiękowej powinno być wszystko ok, ponieważ tym sprzętem (laptop + mikrofon) nagrałam grubo ponad 100h różnych koncertów i nigdy nie było problemów. Dla pewności sprawdziłem ustawienia i wszystko wygląda w porządku. Poza tym tam niewiele jest do ustawiania. W urządzeniach do nagrywania mam mikrofon, który działa, a na wyjściu głośniki, również sprawne. Sterowniki mam te, które wybrał sobie Windows 7. Dodam, że dźwięki z Mobile Partnera słychać (tzn. wciskanie klawiszy, jak i dźwięk przychodzącego połączenia). Nie słychać jedynie rozmowy.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: atento »

Pojawia sie w mikserze mobilepartner? Zobacz http://img121.imageshack.us/img121/4796/111gs.jpg tak powinno wygladac

Może pomogą moje ustawienia jak zobaczysz.


Wazne by mixer byl wyłączony i domyslnie mikrofon http://img64.imageshack.us/img64/9957/222sfz.jpg http://img685.imageshack.us/img685/732/333oci.jpg
http://img402.imageshack.us/img402/8382/444hy.jpg

hmm dziwne, ze słyszysz dźwięki z mobile partnera a nie słyszysz rozmowy zobacz czy w ustawieniach głośników format domyślny jest na dvd http://img821.imageshack.us/img821/809/121fks.jpg
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Wszystkie ustawienia mam takie jak na screenach. Jedynie częstotliwość próbkowania mam ustawioną na 44,1 kHz, ale ona nie ma znaczenia w tym przypadku. Dla pewności jednak zmieniłem na 44,8 kHz i tak jak podejrzewałem nadal to samo. W najbliższych dniach spróbuję sprawdzić modem na innym laptopie z systemem Windows XP i sprawdzę czy też będą problemy.
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Na innym laptopie z systemem Windows XP jest dokładnie tak samo jak na moim z Windows 7, czyli brak dźwięku.
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: compile »

W e180, e230 nie działa komenda podana w wątku. Znacie inne?
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Uaktywnienie funkcji rozmów w modemach huawei

Post autor: ezaq »

Dzisiaj z powodzeniem przeprowadziłem rozmowę głosową na moim E173u-2 :) Nie mam pojęcia w czym tkwił problem, bo nic nie zmieniałem. Najważniejsze, że działa :)
ODPOWIEDZ