HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Tak, ale chodzi mi o to, aby gdy będę podłączał modem do różnych komputerów z niego instalowało mi się najnowsze oprogramowanie, a zazwyczaj będę to robił na win7 x64, to również żeby takie sterowniki były w nim zintegrowane (i gdyby dało radę spolszczenie o którym wspomniałem post wyżej)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: valdens »

A jak na stałe wgrać profile polskich operatorów do Mobile Partnera? Jak na załączonym obrazku:
http://escape-gsm.pl/33/obrazek.jpg
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

Przydałoby się na stałe zwiększyć okno Mobile Partnera na tyle, żeby widoczna w nim była ikona kodów USSD.
Czy ktoś może wie, jak to zrobić?

[ Dodano: 2010-09-07, 12:56 ]
valdens pisze:A jak na stałe wgrać profile polskich operatorów do Mobile Partnera? Jak na załączonym obrazku:
http://escape-gsm.pl/33/obrazek.jpg
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ort+profil
Według tego, co mam zanotowane, wersja 11.030.01.04.03 Mobile Partnera posiada możliwość importu profili.
Możesz sobie takiego MP zainstalować i porównać, jakimi plikami (prawdopodobnie plikami DLL) on się od używanej przez Ciebie wersji różni.
Potem możesz robić kompilację z tych dwóch wersji i powiadomić nas o jej efektach ;)
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Banalna sprawa z profilami, właśnie sobie taki zrobiłem z podstawowymi, ale niestety znam tylko dane orange jakie są prawidłowe, a niestety era iplus itp mają albo po dwa apn albo po dwa numery albo hasła itp, gdyby ktoś zechciał podać dane heyah era iplus jakimi się łączy z internetem byłoby nieźle.
A te dane siedzą w pliku UserProfile.prof i trzeba go w dashboard wrzucić z zapisanymi danymi i po sprawie.

Co do zwiększenia okna przyłączam się do pytania, jak ktoś wie, niech się podzieli, a jak nikt nie wie, to jak będę miał czas to przyjrzę się temu, aczkolwiek wolałbym tą pierwszą wersję ;p
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Banalna sprawa z profilami, właśnie sobie taki zrobiłem z podstawowymi, ale niestety znam tylko dane orange jakie są prawidłowe, a niestety era iplus itp mają albo po dwa apn albo po dwa numery albo hasła itp, gdyby ktoś zechciał podać dane heyah era iplus jakimi się łączy z internetem byłoby nieźle.
Ściągnij sobie TNI, tam są zapisane dane dla połączeń do wszystkich polskich operatorów i jeszcze wielu zagranicznych.
A te dane siedzą w pliku UserProfile.prof i trzeba go w dashboard wrzucić z zapisanymi danymi i po sprawie.
Ale przydałoby się uruchomić opcje importu gotowych profili, żeby można było je w razie potrzeby (np. wyjazdu zagranicznego) wczytać.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Ale po co import nie rozumiem, nawet w zainstalowanej wersji na kompie wystarczy ten plik z danymi wrzucić w miejsce zainstalowania MP i już mamy wszystkie ustawienia, a żadnej opcji importu nie zauważyłem aby takowa występowała w programie.

TNI mam, ale nigdzie zapisanych opcji połączenia nie widzę niestety.

[ Dodano: 2010-09-07, 16:36 ]
Faktycznie, już znalazłem, trochę ukryte, ale udało się :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze: żadnej opcji importu nie zauważyłem aby takowa występowała w programie.
Wersja 11.030.01.04.03 Mobile Partnera posiada możliwość importu profili. a wygląda to tak:
http://www.bez-kabli.pl/files/pict/156660/156660_02.png
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Hmm... jest to nowsza wersja niż zamieszczona na sterowniki.bez-kabli.pl?
Mobile Partner WIN v11.302.09.01.539 (Voice & USSD)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

Nie, właśnie chodzi o to, ze starsza. Dlatego pisałem o zrobieniu kompilacji z tych dwóch wersji.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

No właśnie to mnie zastanawiało, niestety tym już ja się nie zajmę, bo raczej tego zrobić nie potrafię...

Co do zmiany rozmiaru okna to jak mówiłem, że znajdę chwilę to zobaczę i udało się, rozmiar jest zapisany w pliku Config w katalogu XFramePlugin.

[ Dodano: 2010-09-07, 22:27 ]
Zrobiłem wersję z poprawionym tłumaczeniem, z wypełnionymi nieprzetłumaczonymi fragmentami programu i poprawioną wielkością okna, oraz najnowszymi dostępnymi sterownikami, mogę w sumie zamieścić, więcej błędów do poprawy nie widzę, ale czy się komuś przyda?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Zrobiłem wersję z poprawionym tłumaczeniem, z wypełnionymi nieprzetłumaczonymi fragmentami programu i poprawioną wielkością okna, oraz najnowszymi dostępnymi sterownikami,
Tzn. która to jest wersja sterowników?
Zrobiłeś to jako Connection Manager, czy jako dashboard?
mogę w sumie zamieścić, więcej błędów do poprawy nie widzę, ale czy się komuś przyda?
Jeśli Twoje zmiany nie wprowadzają do programu jakichś nowych błędów, to oczywiste, że się przyda :)
Umieść to na jakimś swoim sajcie. Przetestujemy, jak wszystko będzie OK, to się tę Twoją wersję umieści na forumowym serwerze.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Zrobiłem to jako manager oraz jako dashboard do e220 , błędów nie ma (przynajmniej nie zauważyłem, a testowałem i dashboard i sam manager), struktury nie ruszałem, jedynie tłumaczenie (poprawione i dodane brakujące linie) i wielkość okna, a sterowniki w wersji 3.17.00.00 które u mnie działają wyśmienicie.
Zamieszczę później jak dorwę się do drugiego kompa, bo tam mam wszystko co związane z modemami :)

A może od razu zrobić z konfiguracją połączeń i połączyć w całość? Bo w sumie to kilka minut roboty, bym se z TNI je przepisał, a co gotowiec to gotowiec, chyba, że to nie potrzebne, to zamieszczę to co mam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:A może od razu zrobić z konfiguracją połączeń i połączyć w całość?
Pomysł niegłupi, a przy okazji zrealizowałbyś życzenie valdens'a :)
A jeśli komuś zbyt dużą ilość APN-ów będzie przeszkadzać, to zawsze może zbędne połączenia usunąć.

[ Dodano: 2010-09-08, 11:36 ]
mrozilla pisze:sterowniki w wersji 3.17.00.00 które u mnie działają wyśmienicie.
Czy przy instalacji sterowników też ściągnął Ci się ten podejrzany driver, o którym pisałem tutaj?
Bo prawdę mówiąc, budzi on u mnie duży niepokój.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Duża liczba nie powinna przeszkadzać, bo wystarczy swoje połączenie na domyślne ustawić i można zapomnieć o liście :)

A co do pliku, to powiedz kiedy i gdzie on się ściąga?
Ja wsadzam modem, instaluje się napęd, instaluję MP następnie odpalam, instaluje się modem i tyle, korzystam z Win7 x64.
Nie wiem gdzie i jak miałby się ściągnąć. Używam Avasta, który mnie jeszcze nie zawiódł i nic mi się takiego nie pokazało...

Również owy komunikat mógł spowodować błąd w bazie wirusów kaspersky'ego, jak wiadomo, często np patche, czy cracki są widziane jako wirusy.

Ten plik jest zawarty w paczce sterowników, a skoro sterowniki są umieszczone na stronie ery to muszą być sprawdzone i wolne od jakiegokolwiek świństwa.

U mnie po przeszukaniu również jest ten plik, ale jak wspomniałem, żadnych komunikatów niepokojących, a sterowniki działają bez zarzutu.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Ten plik jest zawarty w paczce sterowników, a skoro sterowniki są umieszczone na stronie ery to muszą być sprawdzone i wolne od jakiegokolwiek świństwa.

U mnie po przeszukaniu również jest ten plik
Który plik masz na myśli? EW_USBENUMFILTER.SYS ?
Gdzie go widzisz "w paczce sterowników"?
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Praktycznie w każdym z folderów w tej lokalizacji:
huawei_drivers_Win_3.17.00.00\Install package\Driver.00
jest po dwie wersje pliku o którym mówisz... .cat i .sys
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Kurcze właśnie zamieszczałem swoją wersję o której wspomniałem wcześniej, wchodzę na sterowniki.bez-kabli.pl i widzę, tam nowa wersja MP, no nic instaluję, sprawdzam i co? Te same błędy do poprawy co w starej wersji ;/
Tak więc na dniach postaram się wrzucić najnowsza wersję "dopracowaną" oczywiście z najnowszymi sterownikami, a nie jak jest teraz z 2009 roku.
A i napiszcie czy tu dodano wiadomość MMS, bo są 2 razy podpisane SMS aczkolwiek jedna ikonka na MMS wskazuje i nie wiem czy to też trzeba poprawiać czy nie...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Kurcze właśnie zamieszczałem swoją wersję o której wspomniałem wcześniej, wchodzę na sterowniki.bez-kabli.pl i widzę, tam nowa wersja MP, no nic instaluję, sprawdzam i co? Te same błędy do poprawy co w starej wersji ;/
A czy ta najnowsza wersja MP, którą znalazłeś, to nie jest przypadkiem ta zrobiona przez Ciebie? Bo tak mi się coś wydaje!
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=296671#296671
Tak więc na dniach postaram się wrzucić najnowsza wersję "dopracowaną" oczywiście z najnowszymi sterownikami, a nie jak jest teraz z 2009 roku.
A ja bym proponował, żebyś na razie wrzucił to, co już zrobiłeś, ze starsza wersją MP.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Nie, nie, nie to nie jest moja wersja, to z linku to dashboard, niestety z błędem, który wyszedł po testach, mam już nowy, ale właśnie z wersją 11.302 więc chyba nie warto zamieszczać, a od razu wrzucę najnowszy.
Tamten można usunąć, ze względu właśnie na błąd.

Pomału zajmuję się najnowszą wersją i niestety nie wiem jak przetłumaczyć opcję "accumulate" w historii połączeń... Jak to nazwać?

Póki co poprzednia wersja "poprawiona" przeze mnie...
http://www.sendspace.com/file/m5a2un
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze: Pomału zajmuję się najnowszą wersją i niestety nie wiem jak przetłumaczyć opcję "accumulate" w historii połączeń... Jak to nazwać?
"Podsumowanie" chyba najlepiej pasuje.
Krzysztof
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Trochę to trwało ale udało mi się przygotować wreszcie aplikację do tworzenia dashboard'ów dla modemów Novatel'a. W porównaniu do poprzedniej aplikacji (dla modemów Huawei) została dodana opcja dzięki której stworzony dashboard zainstaluje się tylko na określonym modelu modemu. Aplikację można pobrać z tego adresu: http://uploaded.to/file/dmgbw7.

Nowa wersja aplikacji dla modemów Huawei: http://uploaded.to/file/i8t02u.
- usunięcie błędu przez który mogły zostać usunięte pliki (jeśli w katalogu do zapisu istniał wcześniej katalog temp i zawierał jakieś pliki)
- dodanie pytania czy uruchomić instalator po jego stworzeniu

Niestety ale nie mogę już edytować pierwszego posta. Czy ktoś może to przekleić?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Póki co poprzednia wersja "poprawiona" przeze mnie...
http://www.sendspace.com/file/m5a2un
Sprawdziłem, jest OK.
To jest menadżer połączeń Mobile Partner ver. 11.302.09.01.539, z poprawionym i uzupełnionym polskim interfejsem, z oknem powiększonym na tyle, żeby mieściła się na nim także ikona wysyłania kodów USSD.
Podczas instalacji Mobile Partner instaluje na komputerze najnowszą wersję driverów WinDriver3.17.00.00.
W dalszym ciągu w polskiej wersji w Opcjach brakuje opisu w polu wyboru trybu "RAS-NDIS", ale pole to jest widoczne tylko w przypadku korzystania z modemu obsługującego oba te tryby.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

frutis pisze: Nowa wersja aplikacji dla modemów Huawei: http://uploaded.to/file/i8t02u.
- usunięcie błędu przez który mogły zostać usunięte pliki (jeśli w katalogu do zapisu istniał wcześniej katalog temp i zawierał jakieś pliki)
- dodanie pytania czy uruchomić instalator po jego stworzeniu

Niestety ale nie mogę już edytować pierwszego posta. Czy ktoś może to przekleić?
Coś nie tak z tą aplikacją dla Huawei, zrobiłem obraz .iso programem UltraISO Wczytałem .iso to programu dałem nazwę zrobiłem instalator i przy grywaniu wyskakuje takie coś
Obrazek
Obrazek

Używam jakiejś starej DOS'owej wersji, ale wolałbym tą bo tu nazwę w instalatorze można zmienić, aczkolwiek czekam na sugestie, co zrobić, żeby działało...
Rzecz tyczy się E220, a i nie wiem dlaczego czcionka instalatora jest taka duża zresztą jak i cały instalator, wersja DOS'owa, robi taki normalny, mały instalator...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

mrozilla pisze:Coś nie tak z tą aplikacją dla Huawei, zrobiłem obraz .iso programem UltraISO Wczytałem .iso to programu dałem nazwę zrobiłem instalator i przy grywaniu wyskakuje takie coś
Obrazek
Też dostałem kiedyś ten komunikat, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć w jakich okolicznościach, najprawdopodobniej wtedy, gdy pisałem tę wiadomość:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=295798#295798
A ponieważ jakoś udało mi się wówczas ten problem rozwiązać, więc może on być powodowany czymś innym niż błąd w aplikacji frutisa.
Krzysztof
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Zatem poczekam na wypowiedź autora, który powinien wiedzieć, co oznacza błąd w jego aplikacji :)
Mi się wydaje, że może to być spowodowane wersją hwiso2bin bo program którym robię dashboardy wcześniej na E220 nie działał, a po zmianie tego pliku działa.
Napisałem PW do autora z moimi spostrzeżeniami, zobaczymy co On powie na ten temat...
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Nowa wersja Huawei Dashboard Tool v0.0.0.3: http://uploaded.to/file/dluxss
- dodana obsługa modemu E220

Proszę o informację czy działa ponieważ sam nie jestem w stanie przetestować.
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Zaznaczyłem opcję E220 support only i niestety wszystko identycznie jak poprzednio, trzeba kombinować dalej :(
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

mrozilla
Który dashboard od Huawei działa z Twoim modemem E220?
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Jako podstawę instalatora który używam w wersji dos'owej jest ten dashboard:
http://rapidshare.com/files/246705012/h ... _vista.zip

A dashboard używam swój, który robię tym:
http://www.sendspace.pl/file/a6e81b5d7ef52a944aea845
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Nowa wersja Huawei Dashboard Tool v0.0.0.4: http://uploaded.to/file/bkznn3
- użycie innego instalatora (UTPS11.002.03.16.03.B266) do obsługi modemu E220 (nie można zmieniać nazwy)
ODPOWIEDZ