HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

Meriox pisze:Czy razem ze zmianą dashboardu wymagana jest zmiana firmware modemu, żeby nie było jaj ze sterownikami i ogólnie z działaniem urządzenia?
Firmware nie tylko nie musisz, ale nawet nie powinieneś zmieniać, modem może pracować z różnymi menadżerami połączeń, a sterowniki instalują się razem z Mobile Partnerem.
Należy tylko upewnić się, czy dany dashboard zawiera sterowniki dla modemu, którego używasz.
Krzysztof
Meriox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-01, 07:50
Lokalizacja: Piekarnik

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Meriox »

Chris-Kr pisze:Firmware nie tylko nie musisz, ale nawet nie powinieneś zmieniać, modem może pracować z różnymi menadżerami połączeń, a sterowniki instalują się razem z Mobile Partnerem.
Należy tylko upewnić się, czy dany dashboard zawiera sterowniki dla modemu, którego używasz.
Dziękuję za wyczerpującą i konkretną odpowiedź.
Czy w takim razie, po zmianie na dashboard z MobilePartnerem... i ustawieniu w nim automatycznego wznawiania po zerwaniu połączenia rzeczywiście modem będzie sam łączył?
Czy mimo wszystko trzeba będzie przestawić w systemie modem w tryb RAS oraz w ustawieniach połączenia aktywować automatyczne wznawianie połączenia?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-11-01, 18:19 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-11-01, 18:19 przez Meriox, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

Meriox pisze:Czy w takim razie, po zmianie na dashboard z MobilePartnerem... i ustawieniu w nim automatycznego wznawiania po zerwaniu połączenia rzeczywiście modem będzie sam łączył?
Czy mimo wszystko trzeba będzie przestawić w systemie modem w tryb RAS oraz w ustawieniach połączenia aktywować automatyczne wznawianie połączenia?
Teoretycznie wszystko powinno działać tak, jak to sobie autor programu zaplanował, ale rzeczywistość często odbiega od tego, co powinno być, więc trudno przewidzieć jak naprawdę będzie.
Nie masz innego wyjścia, jak tylko samemu to sprawdzić.
Zrób sobie tylko wcześniej backup obecnego dashboardu, żeby mieć możliwość przywrócenia go gdybyś nie był zadowolony.

PS:
Masz jeszcze inne wyjście, zainstaluj sobie program TNI. Wtedy nie będziesz musiał zmieniać dashboardu, a TNI ma funkcję automatycznego ponownego nawiązywania połączenia.
Krzysztof
Meriox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-01, 07:50
Lokalizacja: Piekarnik

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Meriox »

Ok, wielkie dzięki :)
Bawiłem się dashboardem do mojego modemu od lesiolo oraz TNI. Zauważyłem pewną nieprawidowość... Modem w TNI działa bez problemu w trybie RAS.
Kiedy zmienię tryb na RAS w dashboardzie lesiolo to "nie wykryto urządzenia" i działa tylko w NDIS.

Problem tkwił w sterownikach modemu. Wystarczyło je przeinstalować i problem znikł.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

Meriox pisze:Bawiłem się dashboardem do mojego modemu od lesiolo oraz TNI. Zauważyłem pewną nieprawidowość... Modem w TNI działa bez problemu w trybie RAS.
Kiedy zmienię tryb na RAS w dashboardzie lesiolo to "nie wykryto urządzenia" i działa tylko w NDIS.
U mnie jest akuratna odwrót, tzn. zarówno TNI jak i Mobile Partner działają tylko w trybie RAS.
Problem tkwił w sterownikach modemu. Wystarczyło je przeinstalować i problem znikł.
Ponownie zainstalowałeś te same, czy jakieś inne?
Krzysztof
Meriox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-01, 07:50
Lokalizacja: Piekarnik

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Meriox »

Chris-Kr pisze:Ponownie zainstalowałeś te same, czy jakieś inne?
Tak, odinstalowałem istniejące w systemie. Uruchomiłem ponownie kompa i zainstalowałem sterowniki na nowo (te same).
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Czy ktoś orientuje się, gdzie Mobile Partner w wersji 23 009 09 00 983 trzyma ustawienia APN? Bo niestety nie jest to folder userdata jak w poprzednich wersjach, po odinstalowaniu i zainstalowaniu stare APN zostają, a nowych z poprzednich wersji nie mogę zaadoptować.
Szukałem też w AppData, tam niestety też nie udało mi się ich znaleźć...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

mrozilla sprawdź może za pomocą http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 96645.aspx gdzie sięga proces Mobile Partnera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ