ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: pepexy »

no i właśnie dlatego, że tyle tego jest proszę o pomoc - skoro mam już wydać kasę, to chcę kupić sprzęt, który będzie spełniał oczekiwania - będzie miał mocne WiFi, będzie zapewniał stabilne połączenie, szyfrowanie, współpraca z ZTE MF60, HSPA+, docelowo możliwość odpalenia LTE itp.

kompletnie nie znam się, dlatego pytam :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: wojteks »

pepexy pisze: będzie miał mocne WiFi
To nie w takich małych sprzętach, routera do domu z niego nie zrobisz.
Nie pomagam na PW!
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: pepexy »

Wojteks, ale to z żadnego nie zrobie routera, czy tylko z tego konkretnego modelu o ktorym pisze jakubd?
Jakoś ciężko mi uwierzyć', że nie można tego modemu podpiąć pod dobry router. :cry:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: wojteks »

pepexy pisze:współpraca z ZTE MF60
O czym Ty piszesz, MF60 to router przenośny a nie zwykły modem.
pepexy pisze:Jakoś ciężko mi uwierzyć', że nie można tego modemu podpiąć pod dobry router.
Można ale nie MF60.
Nie pomagam na PW!
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: pepexy »

No tak, ale mf 60 mozna podłączyć przez USB do routera, który roześle sygnał na cały dom. I ja pytam do jakiego routera można podłączyć mf 60, żeby było dobrze. Czy już rozumiesz wojteks? Jeśli nie to polecam przeczytać kilka poprzednich postów.

Jakubd proponuje router serii mr - wydaje się ok (dzięki!), ale ma ktoś może inne sprawdzone typy?
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: Zgrywus »

certa pisze:Transfer jest widoczny po zalogowaniu sie do mobemu http://192.168.0.1
Tylko że ja mam modem z genialnym brandem T-Mobile gdzie owa funkcja zliczania transferu po zalogowaniu sie do routera nie jest widoczna :brawa:

A żaden program do zliczania nie będzie mi liczył zużytego transferu dla urządzeń podpiętych do tego routera przez Wi-Fi.

Czyli podsumowując jeśli internet mobilny to nie router Wi-Fi, ponieważ nie da się kontrolować zużytego transferu. Pytałem się kiedyś tutaj jak ludzie sobie z tym radzą posiadając inne routery z podpietymi modemami mobilnymi to każdy nabrał wody w usta :klnie: , więc wnioskuję że się nie da. Jedyne co pozostaje to podczepić do niego Aero, nic poza tym.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: -niXon- »

noOne pisze:standardowe ustawienie wifi tego urządzenia jest takie, że po 10min bezczynności (w sensie zero uzytkowników podłączonych) wifi wyłacza się, troche to denerwujące, bo trzeba później kliknąć jeden guzik w urządzeniu żeby włączyć ponownie wifi,
w konfiguracji urządzenia nie znalazłem możliwości zmiany tego ustawienia,

czy ktos ma pojęcie jak ten czas np wydłuzyć ?
w nowszym urządzeniu jest w nowszym sofcie dodatkowe ustawienie w rodzaju :
"nie wygaszaj wifi" i wifi nie wygasza sie w ogóle
(nie pamiętam teraz jak się zwała ta opcja ale jest i działa)
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: -niXon- »

tutaj
Obrazek
PiotrG-dz
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-04-25, 16:08
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ZTE MF 60 czy ktoś coś słyszał o tym Modemie ?

Post autor: PiotrG-dz »

HEJ!Czy jest możliwość na tym sprzęcie wyłączyć całkowicie WIFI?Owszem wyłączyłem rozgłaszanie WIFI w panelu urządzenia to laptop przestał wykrywać je pod własną nazwę np ZTEMF60 ale za to na liscie wykrywa go pod nazwą ''inna sieć"i pokazuje pełen zasięg w sieciach bezprzewodowych.Używam go tylko stacjonarnie więc nie chciałbym się niepotrzebnie promieniować.
ODPOWIEDZ