Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: YaHooo »

python pisze:Sprzedają odnawiane sprzęty a później twierdzą że widać ślady działania pofabrycznego
To jest już naprawdę poniżej pasa :dobani: Za takie coś można by im narobić chyba niezłego bigosu, skoro nie ma nigdzie o tym mowy.
python pisze:Tak to już jest w tym kraju ... z biedy.
Nie z biedy, a chytrości :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

Pley ma coś wspólnego z angielską 3 bodajże. Tam jest identycznie, refurbishing'owane fony itd sprzedają w sklepach.



Option iCON 431 - to działa w Aero2 i spełnia wymogi ? class 10 itd ?
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: berni »

python pisze:Option iCON 431 - to działa w Aero2 i spełnia wymogi ? class 10 itd ?
Mam Optiona iCON 411 - to praktyczne ten sam modem, u mnie wykrywał sieć Aero
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... start=1440
ale nie mam simki od nich dlatego nie mam jak sprawdzić w praktyce jak to wygląda.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

Więc jest jakieś podsumowanie tego tematu ? Najtańszy modem albo najtańszy z najlepszych, czy też najtańszy z wymaganymi parametrami typu klasa 10... a może który najlepszy z najlepszych ?
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: crash »

Witam a jaki modem modem wewnętrzny polecacie zgody z black listą Lenovo?
Jakiś nowszy model Sony Ericssona spełnia wymagania Aero ? Ewentualni jakiś co znajduję się na black liście to poszukam jakiś przerobiony bios
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jakubd »

Każdy stworzy własną wersję tej listy :) Moja byłaby taka:
Najtańszy: za darmo z promocji dbNET (ostatnia tura trwa do 18 grudnia)
Najtańszy z rynku: E169 vel K3520
Najtańszy kat10 godny polecenia: E353u-2 oraz Nokia 21M-02 (jeżeli nie jest potrzebna antena)
Najlepszy... to w zasadzie nie wiem - te dwa powyższe spełniają wszystkie wymagania, choć Nokia jest lepiej wykonana (ale nie ma gniazda ant). Można by może polecić E398, bo ma LTE więc wystarczy na całe 7 lat UBDI, ale na razie nie wiadomo, czy jest zgodny.

Nokia powinna wrócić do sklepów niektórych w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

Jak na 7 lat ? O co chodzi ? A co do zgodności z klasą 10 to widzę coś takiego ale bez gniazda antenowego - OPTION ICON 401 . Co o tym myśleć ? Można go dostać poniżej 2 stówek, ale nie miałem styczności z tą firmą i nie wiem co myśleć. Zresztą każda firma ma wpadki i modele są różnej jakości.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: berni »

python pisze:A co do zgodności z klasą 10 to widzę coś takiego ale bez gniazda antenowego - OPTION ICON 401
Ten modem ma gniazdo do podłączenia antenki zewnętrznej.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

Fakt, pomyliłem z innym bo o kilku czytałem iCON'ach. Jak ten model sprawuje się w Aero ?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jakubd »

python pisze:Jak na 7 lat ? O co chodzi ?.
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-to-j ... 3-lat.html

Co do iCONów się nie wypowiem, nie miałem. Ale nie wszystkie są zgodne z Aero2 i czasem sprawiają kłopoty (przede wszystkim pod Win7)
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

Zaraz zaraz, poczytałem i coś mnie zastanawia. Skoro ma być 900 na którym teraz operujemy, to kiedy i jak długo będzie 2500 czy 2600 - bo obie te częstotliwości są w opisie. W związku z tym 2500 czy 2600, i jakie modemy do tego ? No i od kiedy to będzie działało ? Bojeśli dobrze rozumem będzie to lepiej działało na tych większych?
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: crash »

czy modem huawei vodafone K3806 nadaje się do aero ?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jakubd »

python: UBDI w LTE na częstotliwości 2600 MHz (to jest oficjalna nazwa tego pasma wykorzystywana przez ITU; prezes Aero2 wymyślił "sobie", że będzie nazywał przyznane im pasmo 2,5GHz, bo takie ma "widzimisię" i stąd powtarzane często "pasmo 2500 MHz". Od strony technicznej otrzymane częstotliwości to 2570-2620MHz w trybie TDD, czyli jednocześnie całe pasmo jest wykorzystywane do nadawania i odbierania danych (nie ma arbitralnego podziału gdzie nadajemy, a gdzie odbieramy dane - podział jest czasowy).

W praktyce jest źle: oficjalne jest 5 pozwoleń radiowych i... chyba nie działają w nich żadne BTSy: http://jdtech.pl/2011/09/aero2-wiemy-gd ... i-lte.html

Teoretycznie modem E398 powinien działać z tą siecią, ale jak sprawdziłem - nie widać w tych lokalizacjach nadajników Aero2 w systemie LTE, do których dałoby się zalogować za pomocą E398.

Co do "lepiej/gorzej" to sprawa jest... dyskusyjna. Nie wiemy jakie łącza są dociągnięte do tych BTSów, nie wiemy jakie modemy będą niezawodnie działać no i trzeba pamiętać, że na tych częstotliwościach zasięgi będą znacznie mniejsze, niż przy LTE 1800, o UMTS 900 nie wspominając.

crash: wiele wskazuje na to, że modem K3506-Z jest zgodny z Aero2, ale pewności nie ma. Obstawiam, że jest z nim tyle samo problemów, co z K3805-Z.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: crash »

Mogę potwierdzić że mój model można śmiało wpisać na listę działa bezproblemowo :)
na początku coś miałem problem ale top info odpaliłem tam nie mogłem się połączyć i naglę na :) sofcie oryginalnym zaczęło chodzić . Nie wiem co to miało wspólnego teraz najwżej za 1 razem mam że sim nie rozpoznany czy w podobnie komunikat daje ok i ładnie działa bo wpisałem ręcznie dane do aero .Tylko na razie muszę pokombinować czy da się rady sam wznawiać po 1h. Nie sprawdzałem czy jest reconect. Testowałem go właśnie mnie niż godzina.Kolejnym razem sprawdzę czy automatyczne logowanie zadziała po 1h korzystania automatycznie.Zdaje mi się że sygnał trochę szybciej od Sierry 307 łapie


W top info coś nie mogłem sprawdzić czy mam simlocka na tym modemie .
zawsze wskakiwało mi tam przy próbie połączenia z aero2 komunikację at żebym sprawdził
Dopiero po zabawach w port managerze i wyborze prawidłowego portu miałem taką odp
SIMLOCK: AT+CLCK="PN",2

+CLCK: 0

OK
Jednak dalej coś top info nie chciał hulać z tym modemem :) ale po wyjściu z top info ładnie działa vodafonowy program i bez problemu łącze się za każdym razem .Najwyżej tak jak mówiłem za 1 wykryciem modemu że nierozpoznany sim czy jakoś tak ale raczej top nie simlock bo aero2 i tak mi działa po kliknięciu ok ;) na tym komunikacie.Tego komunikatu nie mam przy włożeniu karty play ale tam coś nie mogłem się połączyć może dlatego że chciałem wymusić 3g
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: valdens »

Czy Vodafone K3570-z nadaje się do aero2?
Jaką komendą AT można to sprawdzić?
pakierhakierxd2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2011-08-18, 12:43
Lokalizacja: Supraśl

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: pakierhakierxd2 »

Niestety ale internet aero 2 na tym modemie nie będzie działać bo nie posiada umts 900
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: valdens »

Skąd wiesz? Ja na kilku stronach czytałem, że Vodafone K3570-z działa na paśmie 900Mhz. Trudno tylko ocenić wiarygodność tych stron.
jerry89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-27, 12:18
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jerry89 »

Cześc,
przez przypadke na allegro kupiłem modem Huawei E173s-1. Czy ten modem bedzie działaćz z AERO2 ? Jest na to jakiś sposób? Nie mogę się połaczyć w zaden sposób.

Doczytalem dopiero teraz w aukcji ze sprzedawca twierdzi ze modem nie działa z aero
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: Romek »

jakubd pisze:Są dokładnie 4 wersje:
u-1 oraz s-1 - bez UMTS 900 MHz
u-2 oraz s-2 - z UMTS 900 MHz.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=32821
Sprzedawca ma racje, ten modem nie obsługuje UMTS 900 np. AERO 2. :ok:

[ Dodano: 2012-01-27, 12:52 ]
jerry89 pisze:Jest na to jakiś sposób?
Nie ma takiego sposobu.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: 3G_ »

Ja bym poszedł po taniości - ma ktoś może E169 na sprzedanie?
Bo e173-u2 i tak nie spełnia kategorii 10 (więc wolę e169), spełnia dopiero e353-u2 - a to już ponad 200, więc różnica jest spora.
Bingo6766
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-16, 13:38
Lokalizacja: Oświęcim

Modem 21M-02 NOKIA

Post autor: Bingo6766 »

Witam trafiłem do was z innego forum
i mam pytanie a zarazem prośbe,

Przeszukałem troche neta, i zamierzam kupic jakis modem do aero2,
Widze tu u was takze duzo opini o modemie nokii,

Tak więc czy warto kupić : 21M-02 Nokia

Proszę o info

Dzięki za uwagę,

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
kris68
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2010-02-14, 08:49
Lokalizacja: Bochnia

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: kris68 »

Witam .
Mam Huawei e 180 nowy - z Allegro jak byk napisane Aero 2 i polsat cyfrowy - ale co z tego - moj smartfon HTC Wildfire wykrywa ze jestem w zasiegu aero 2 ale sie nie polaczy .
Huawei E 180 po wlozeniu karty i podlaczeniu do kompa w ogole nie wykrywa sieci Aero 2. Automatycznie instalowany jest Mobile Partner. Czy ktos byłby tak miły i wytłumaczył jak zmusic modem do pracy - utworzylem apn darmowy oczywiscie *99# i tak to nic nie daje. bardzo prosze kogos bardziej doswiadczonego o pomoc. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jakubd »

Co do Androida i Aero2 - patrz punkt III.4 w FAQ Aero2: http://jdtech.pl/2011/09/aero2-najczesc ... tania.html - raczej zadziała bez problemu.
W kwestii E180 - czy modem widzi sieć? Zajrzyj do opcji ręcznego wyszukiwania operatora. Może po prostu twój Wildfire jest czulszy od E180. Wtedy pomoże wystawienie modemu na przedłużaczu.
Awatar użytkownika
kris68
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2010-02-14, 08:49
Lokalizacja: Bochnia

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: kris68 »

Niestety moj E 180 nie widzi AERO 2 - podlaczylem go na przedluzaczu - co prawda krotkim ale dalej sieci nie widzi. iPlus smiga na nim jak szalaony.
A z ciekawosci sprawdzalem - w Bochni tu mieszkam jest nadajnik Aero 2 - a mieszkam na osiedlu tak ze przed soba mam calą Bochnie i chyba wszystkie maszty nadajników komorkowych.
Edit - załozylem przedłuzacz 2 metrowy :
wykrywa
Plus
Era
Orange
Ani sladu Aero 2.
Telefon byłby o tyle mocniejszy od modemu ?
W takim razie czy HTC Wildfire da sie uzyc jako modem - utworzylem mu nawet APN- darmowy - jak szukam dostepnych sieci - pokazuje Aero 2 - klikam na nia - pisze karta nie zarejestrowana.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: jakubd »

E180 chyba z czułości nie słynie - wyjdź na świeże powietrze. Bochnia jest nieźle pokryta sygnałem Aero2, ale jednak nie wszędzie dociera sygnał według mapy CP.
Co do Wildfire - przeczytałeś punkt III.4 wskazane FAQ? Zastosowałeś się do zaleceń?

Podejrzewam, że z powodu blokady TS11 funkcje udostępniania nie będą działać prawidłowo, ale zawsze warto spróbować - z Wildfire nie mam potwierdzenia jeszcze.
Awatar użytkownika
kris68
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2010-02-14, 08:49
Lokalizacja: Bochnia

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: kris68 »

Z Wildfire nie dziala - blokada - chociaz ja znajduje - siec Aero 2 - natomist karta Aero 2 musi byc ewidentnie nieaktywna/zepsuta - siadlem dzis w lini prostej bylo do nadajnika okolo 300 metrów - widzialy sie i modem z karta i maszt z nadajnikiem Aero 2 - w ogole nie wykryło sieci - co w takim razie zrobic z zepsuta karta - czy jest jakas opcja wymiany zepsutej karty ?
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: python »

moment... czegoś nie rozumiem. Dlaczego musimy używać tylko modemów z UMTS900 ? Skoro to działa jeszcze w LTE 2600 czy 2500, nie pamietam. I ? Nie można używać tych LTE ?

A co do tanich modemów do Aero2, to k3565 od Vodafone'a działa, ver.2 na pewno bo testowałem, inne nie wiem ale pierwsza wersja chyba jest identyczna, nie wiem jak z tym z literką -Z na końcu. Bo żeby było weselej oczywiście są trzy wersje, tak żeby się ludziom nie nudziło. :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: wojteks »

python pisze:Skoro to działa jeszcze w LTE 2600 czy 2500
Gdzie?
python pisze:Nie można używać tych LTE ?
Jakie LTE? CP to na 1800MHz jest obecnie i ma się nijak do 2500/2600.
Nie pomagam na PW!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: Maciek764 »

moment... czegoś nie rozumiem. Dlaczego musimy używać tylko modemów z UMTS900 ? Skoro to działa jeszcze w LTE 2600 czy 2500, nie pamietam. I ? Nie można używać tych LTE ?
Nie ma aktualnie w kraju nawet połowy anteny nadającej LTE 2500.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Jaki najtańszy modem do darmowego internetu od Aero2?

Post autor: piori »

python pisze:A co do tanich modemów do Aero2, to k3565 od Vodafone'a działa, ver.2 na pewno bo testowałem, inne nie wiem ale pierwsza wersja chyba jest identyczna, nie wiem jak z tym z literką -Z na końcu.
Z literką Z na końcu to produkt firmy ZTE. Działa bez problemu z aero2 choć drugi modem, który posiadam czyli huawei e169 w tym samym miejscu i na tej samej karcie sim jest trochę czulszy i ma kilka dBm więcej, ale być może to akurat sprawa konkretnego egzemplarza.
ODPOWIEDZ