Modem z wyjściem LAN

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: robertnik »

To nie takie proste jak Ci się wydaje. Po co Ci Bridge? To tryb w którym sterowaniem zajmuje się inne urządzenie.
Obaj operatorzy mają oferty stałego dostępu do internetu, więc rozłączanie połączenia celem zaoszczędzenia danych jest średnio potrzebne, a nawet spowalnia pierwsze użycie.
Zależy jaki masz zasięg, jaki BTS. Może masz szczęście i masz mimo 4x4 to B618, może masz więcej szczęścia, mimo 4x4 QAM264 Netgear Mobile Router MR1100, a może masz tylko 800MHz i byle jaki modem USB Ci wystarczy...
Bez testów i ewentualnego dzwonienia po operatorach się nie dowiesz. Nie ma jednego urządzenia, które miało by wszystko, a że większość ma WiFi... Wyłącz je jak Ci zbędne, ja mam wyłączone, bo 4 rutery na małej powierzchni zwyczajnie się zakłócały. Zostawiłem w jednym, a reszta jest podpięta pod multiwany.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: ja.michal »

Piotru26 pisze: No to głosem wołającego na puszczy zapytam po raz kolejny - jak już mam router, switch, acces pointy to jaki modem mam kupić? Żeby miał wymuszanie pasm, agregację, zewnętrzne anteny i łatwo go było przełączyć w tryb bridge. ???? Który model konkretnie? (będzie Orange lub T-mobile).
To chyba najprościej MikroTick RB912UAG-2HPnD lub RB912UAG-5HPnD w dedykowanej obudowie + dowolny moduł LTE np. Sierra Wireless MC7455, który ma już agregację dwóch pasm. W Sierrach można pięknie wymuszasz poszczególne parametry pracy, zresztą w modułach Huawei również.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: robertnik »

Też mają Wifi :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: ja.michal »

Tak, ale nie trzeba włączać i bardziej miałem na uwadze sprzęt na zewnątrz.
ODPOWIEDZ