Modem z wyjściem LAN

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: key »

Jo_gurt pisze:Jeśli są to tunele p2p to konfiguracja drugiej lokalizacji będzie wymagała podania innego peera.
Niekoniecznie. Zaczynamy wchodzic w detale, ale u mnie jest to zrealizowane poprzez dyndns i aktualizacje IP w wypadku fall back. Router brzegowy dba o to, zeby dyndns byl zawsze aktualizowany z IP ktore dziala. Client ma tylko jeden punkt do ktorego sie laczy.
Jo_gurt pisze:Można wykupić odpowiednią usługę.
Mozna, o ile ISP ja oferuje. Nie pisze dlatego ze jest to niemozliwe, tylko po to, zeby zwrocic na to uwage wybierajac ISP.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: Jo_gurt »

key pisze:Niekoniecznie. Zaczynamy wchodzic w detale, ale u mnie jest to zrealizowane poprzez dyndns i aktualizacje IP w wypadku fall back. Router brzegowy dba o to, zeby dyndns byl zawsze aktualizowany z IP ktore dziala. Client ma tylko jeden punkt do ktorego sie laczy.
Cisco akceptuje tylko adresy IP jako peery.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: key »

Jo_gurt pisze:Cisco akceptuje tylko adresy IP jako peery.
No to w zasadzie kazde rozwiazanie z dynamicznym IP (UMTS/xDSL/....) wymaga trochu wiecej niz gimnastyki (n.p. proxy).
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: Jo_gurt »

Jednak nieprawdę mówię. Mam pod ręką nowszy IOS i da się domenę ustawić na peera. Dawno tego nie sprawdzałem.
monster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-07-25, 22:40

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: monster »

Czy dotyczy to również rodziny Cisco ASA?
Z tego co ja wiem, jeżeli połączenie Site-to-Site jest answer-only i nie wpiszemy adresu IP peera,
to też będzie działało pod warunkiem, że włączymy PFS,
tryb negocjacji na Aggresive i uwierzytelnianie z certyfikatem.

Na pewno w urządzeniach Cisco RV 120W i RV 220W jako peera możemy podać FQDN.
paparobert
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-12, 20:11

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: paparobert »

Wracając do tematu. Pojawiło się coś na rynku? Czyli najmniejszy modem może być 3g ale z wyjściem lan
charlie112

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: charlie112 »

Ale z Ciebie archeolog! No takie coś wykopać! :) Nic się nie pojawiło. Modem z wyjściem LAN wciąż nazywa się routerem :)
paparobert
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-12, 20:11

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: paparobert »

Ale z Ciebie pomocna dusza. Jak bym szukał routera to bym tak nie kopał. A kupił bym router. Specjalnie napisałem najmniejszy, bo ma być mały, czyli małej wielkości, najlepiej modemu USB. :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: matek451 »

Nie ma czegos takiego jak modem z LAN. Mobilny routerek MiFi z LAN ale tylko 3G to E5151 https://www.mbbm.com.pl/internet-3g-mif ... _4953.html Jeśli chcesz z LTE to E5770 http://allegro.pl/huawei-mobile-wifi-pr ... 26689.html
Adam T.
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-11-02, 12:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: Adam T. »

W dziale obok masz już taki temat viewtopic.php?f=11&t=50878
paparobert
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-12, 20:11

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: paparobert »

matek451 pisze:Nie ma czegos takiego jak modem z LAN. Mobilny routerek MiFi z LAN ale tylko 3G to E5151 https://www.mbbm.com.pl/internet-3g-mif ... _4953.html Jeśli chcesz z LTE to E5770 http://allegro.pl/huawei-mobile-wifi-pr ... 26689.html
dzięki za info. Teraz widzę ze wielkość kosztuje :szok:
Piotru26
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-11, 11:51

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: Piotru26 »

A jednak chyba coś takiego istnieje.
Netgear LB1111 (wersja z PoE) lub LB1110 (bez PoE)

https://www.reichelt.com/pl/pl/Routery- ... tcl_ldsldr

Żadnego zbędnego WIFI,
Jeden port RJ45 do połączenia z routerem (w trybie Bridge) lub bezpośrednio do switcha (jako router).
Do tego ma wejście na zewnętrzne anteny (jaki to standard wejścia?)
Nawet zasilacza nie trzeba bo można zasilanie pociągnąć po kablu sieciowym (PoE) z routera albo switcha.
Posiada port gigabitowy (chociaż w specyfikacjach sklepowych piszą tylko 10/100).


Link do instrukcji obsługi - przyjrzyjcie się specyfikacji i dajcie znać czy to urządzonko faktycznie jest coś warte.
http://cdn-reichelt.de/documents/datenb ... HB-EN.pdf

Jedyny minus to szybkości (odbiór 150 mbit). No ale czy to jest minus? Ja u siebie mogę maks uzyskać 80 mbit więc chyba wystarczy z nawiązką na najbliższe dwa lata.
Drugi minus (dla niektórych) - cena ok. 650 zł. Ale wydaje się że zalety w postaci uproszczenia całej instalacji sieciowej są jej warte.

Jest też wersja z dwoma portami - może mi ktoś wytłumaczyć po co?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: robertnik »

Tyle że to ruter jest. W instrukcji nie pisze jak wymusić pasma, a 2 rj45 np do failover, choć o tym tez w instrukcji nic nie ma.
Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji, te Netgary nie mają LTE-A, wymuszania pasm(choć może tylko w instrukcji) i są drogie.
Każdemu wedle potrzeb, ale warto na Huaweye spojrzeć łaskawszym okiem.
Piotru26
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-11, 11:51

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: Piotru26 »

robertnik pisze:Tyle że to ruter jest. W instrukcji nie pisze jak wymusić pasma, a 2 rj45 np do failover, choć o tym tez w instrukcji nic nie ma.
Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji, te Netgary nie mają LTE-A, wymuszania pasm(choć może tylko w instrukcji) i są drogie.
Każdemu wedle potrzeb, ale warto na Huaweye spojrzeć łaskawszym okiem.
No tu musze się zgodzić - są osoby które faktycznie muszą wymusić pasmo. Tu nie wiadomo jak to zrobić.
Ale idea tego pudełka do mnie przemawia.

Jeden port, proste przełączenie w tryb bridge, można zasilić urządzenie po kablu sieciowym i wcisnąć gdzieś koło okna (nie trzeba gniazdka mieć.

Producenci starają się nam wcisnąć wszytkomające urządzenia które może i w bloku się sprawdzają ale jak ktoś buduje w domu namiastkę sieci a internet ma tylko z LTE to bez sensensem jest stawianie takiego kombajnu, potem routera, potem switcha i acces pointów na każdym piętrze.
Wolałbym prosty modem, ewentualnie niech będzie modem/router jak w tym przypadku bez wi-fi i wszystkich wodotrysków.

No to głosem wołającego na puszczy zapytam po raz kolejny - jak już mam router, switch, acces pointy to jaki modem mam kupić? Żeby miał wymuszanie pasm, agregację, zewnętrzne anteny i łatwo go było przełączyć w tryb bridge. ???? Który model konkretnie? (będzie Orange lub T-mobile).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: krystianb »

Piotru26 pisze:No to głosem wołającego na puszczy zapytam po raz kolejny
Niestety jak sam zauważyłeś znalezienie czegoś pracującego w LTE z trybem bridge graniczy z cudem, trochę jak dostanie modemu w kablówce, wszyscy od producentów po ISP mają w upie potrzeby niewielkiej garstki użytkowników.
Ja tylko pogratuluję upartości w szukaniu, bardzo ciekawy sprzęt znalazłeś, szkoda że już trochę przestarzały, przydała by się agregacja i można by go puszkować :cwaniak: i wieszać na maszcie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: robertnik »

To nie takie proste jak Ci się wydaje. Po co Ci Bridge? To tryb w którym sterowaniem zajmuje się inne urządzenie.
Obaj operatorzy mają oferty stałego dostępu do internetu, więc rozłączanie połączenia celem zaoszczędzenia danych jest średnio potrzebne, a nawet spowalnia pierwsze użycie.
Zależy jaki masz zasięg, jaki BTS. Może masz szczęście i masz mimo 4x4 to B618, może masz więcej szczęścia, mimo 4x4 QAM264 Netgear Mobile Router MR1100, a może masz tylko 800MHz i byle jaki modem USB Ci wystarczy...
Bez testów i ewentualnego dzwonienia po operatorach się nie dowiesz. Nie ma jednego urządzenia, które miało by wszystko, a że większość ma WiFi... Wyłącz je jak Ci zbędne, ja mam wyłączone, bo 4 rutery na małej powierzchni zwyczajnie się zakłócały. Zostawiłem w jednym, a reszta jest podpięta pod multiwany.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: ja.michal »

Piotru26 pisze: No to głosem wołającego na puszczy zapytam po raz kolejny - jak już mam router, switch, acces pointy to jaki modem mam kupić? Żeby miał wymuszanie pasm, agregację, zewnętrzne anteny i łatwo go było przełączyć w tryb bridge. ???? Który model konkretnie? (będzie Orange lub T-mobile).
To chyba najprościej MikroTick RB912UAG-2HPnD lub RB912UAG-5HPnD w dedykowanej obudowie + dowolny moduł LTE np. Sierra Wireless MC7455, który ma już agregację dwóch pasm. W Sierrach można pięknie wymuszasz poszczególne parametry pracy, zresztą w modułach Huawei również.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: robertnik »

Też mają Wifi :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem z wyjściem LAN

Post autor: ja.michal »

Tak, ale nie trzeba włączać i bardziej miałem na uwadze sprzęt na zewnątrz.
ODPOWIEDZ