ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
s3c
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-07, 12:54
Lokalizacja: Radom

ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: s3c »

Mam modem ZTE MF622 z sieci "3" - UK.

Simlocka zdjąłem dc-unlocker'em, wszystko działało ok.
Próbowałem wgrać spolszczony dashboard przez QPST jednak nie zrobiłem kopi tego brandowanego softu operatora.
Wtedy pojawił się problem, otóż obraz ZTEMODEM.ISO nie jest chyba poprawnie montowany bo po podłączeniu modemu, pojawia się stacja CD o nazwie "ZTE CDROM Mass Storage Device" przy próbie otworzenia tego dostaje błąd :
System Windows nie może czytać z tego typu dysku. Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows.
Następnie próbowałem wgrać ten sam dashboard przez dc-unlocker'a, niestety sytuacja taka jak przy QPST.
Ściągnąłem z 20 różnych wersji ZTEMODEM.ISO i tylko jedną która działa poprawnie, niestety jest to wersja ukraińska "ZTE_MF622_Dashboard_KyivStar_UA"

Zauważyłem, też pewną zależność, wszystkie obrazy ZTEMODEM.iso (te które nie działały) można rozpakować winrarem, 7zip'em etc.., jednak tego obrazu który jako jedyny działa (ZTE_MF622_Dashboard_KyivStar_UA) nie da się rozpakować, więc wnioskuje po tym, że był tworzony w inny sposób i myślę, że w tym tkwi problem.

Podsumowując szukam działającego obrazu dashboarda do ZTE MF622 3UK.

EDIT: obraz dashboarda który działa został wykonany przez TOAST ISO 9660 BUILDER
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

s3c pisze:auważyłem, też pewną zależność, wszystkie obrazy ZTEMODEM.iso (te które nie działały) można rozpakować winrarem, 7zip'em etc.., jednak tego obrazu który jako jedyny działa (ZTE_MF622_Dashboard_KyivStar_UA) nie da się rozpakować,
Z ciekawości spróbowałem go rozpakować za pomocą Total Commander'a i poszło. Natomiast Nero po wczytaniu pisze komunikat:

Kod: Zaznacz cały

The entered block size does not correspond to the image length. The block size may be wrong. Do you want to correct the value or ignore the problem?
Więc widać, że jednak ZTE wymaga nieco innego formatu ISO który jest jakby nieprawidłowy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
s3c
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-07, 12:54
Lokalizacja: Radom

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: s3c »

YaHooo pisze:Więc widać, że jednak ZTE wymaga nieco innego formatu ISO który jest jakby nieprawidłowy.
Racja YaHooo nie jest to typowy obraz iso, skorzystałem z hexedytora i okazało się, że jest to Apple Partition Map (APM) z systemem plików HFS, czyli coś w rodzaju obrazu partycji.

Dzięki temu udało mi się problem rozwiązać, stworzyłem sobie odpowiednią partycję, wrzuciłem na nią dashboard zapisałem jako obraz i teraz wszystko działa :)

Gdyby ktoś miał problem z tym modemem to załączam dashboard w języku polskim + sterownikami pod x86 i x64 oraz dodanymi polskimi profilami operatorów (play, plus, cyfrowy polsat, t-mobile etc..)
Obraz można wgrać przez QPST lub DC-Unlocker (Dashboard zajmuje 60Mb i wrzucenie go na modem trwa około 30min).

Poniżej zrzuty ekranu:
[center]Obrazek

Obrazek [/center]

Download: http://www.wrzuc.to/iVvf5lY.wt
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

s3c pisze:Gdyby ktoś miał problem z tym modemem to załączam dashboard w języku polskim + sterownikami pod x86 i x64 oraz dodanymi polskimi profilami operatorów (play, plus, cyfrowy polsat, t-mobile etc..)
Dobra robota :ok: Widzę, że zamieściłeś w nim dużo przydatnych rzeczy :)

Tylko mała uwaga. Hosting tragiczny. Mi się teraz pobierało z prędkością 20KB/s...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
s3c
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-07, 12:54
Lokalizacja: Radom

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: s3c »

YaHooo pisze:Dobra robota :ok: Widzę, że zamieściłeś w nim dużo przydatnych rzeczy :)

Tylko mała uwaga. Hosting tragiczny. Mi się teraz pobierało z prędkością 20KB/s...
Dzięki mam nadzieję, że komuś się przyda :) , a co do hostingu to w wolnym czasie wrzucę na rapidshare lub coś podobnego.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

s3c pisze:Dzięki mam nadzieję, że komuś się przyda :)
Na pewno się przyda :)
s3c pisze:a co do hostingu to w wolnym czasie wrzucę na rapidshare lub coś podobnego.
Jak będę miał więcej czasu to umieszczę to na stronie sterowniki.bez-kabli.pl Tam ISO powinno być dostępne zawsze ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
viper80
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-15, 10:47
Lokalizacja: z miasta

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: viper80 »

s3c pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>

Download: http://www.wrzuc.to/iVvf5lY.wt

Mozesz napisac jak to wgrac dokladnie i czy bedzie pasowac do mf622 ?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-11-18, 21:52 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-11-20, 18:33 przez viper80, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

No i wrzuciłem to na naszą stronkę http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... fileid=652 ;) Z resztą tak samo jak wersję ZTE_MF622_Dashboard_KyivStar_UA.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: lesiolo »

YaHooo pisze:Dobra robota :ok: Widzę, że zamieściłeś w nim dużo przydatnych rzeczy :)
Jest to 100% kopia Dashboardu z chomika zapisana za pomocą TOAST ISO BUILDER a nie jak mój Ultra ISO więc gratuluje pomysłu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

lesiolo pisze: Jest to 100% kopia Dashboardu z chomika zapisana za pomocą TOAST ISO BUILDER a nie jak mój Ultra ISO więc gratuluje pomysłu.
Szczerze się przyznam, że nawet nie wiedziałem. Mimo wszystko dobra robota :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zbew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-23, 19:36
Lokalizacja: Z.Gora

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: zbew »

Witam !
Mam ten sam problem co opisuje @s3c modem ZTE622 w sieci 3 UK, simlock ściagnięty poprzez dc-unlocker'em wszystko ładnie pracuje ale pokusilem sie na zmiane dashboard poprzez DC-Unlocker client , dashboard sciągniety z tego forum co @YaHooo zamiescil. Po wgraniu modem nie startuje jako dodatkowy cd-rom ZTE CDROM w tej chwili jest wgrany dashboard ukraiński i dalej nic.
Czy pomoze mi ktos co miał z tym modemem do czynienia tak krok po kroku z góry dziekuje
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

zbew pisze:Po wgraniu modem nie startuje jako dodatkowy cd-rom ZTE CDROM w tej chwili jest wgrany dashboard ukraiński i dalej nic.
O ile pamiętam to brakuje jakichś plików w pamięci modemu. Tylko niestety nie pamiętam jakich. Możesz poszukać na forum. Ewentualnie jak ja znajdę temat to podam tu linka.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zbew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-23, 19:36
Lokalizacja: Z.Gora

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: zbew »

@YaHooo wielkie dzieki :ok: czekam cierpliwie na pliki lub link do tematu :)
ja nie moge sie doszukac
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: YaHooo »

zbew pisze: czekam cierpliwie na pliki lub link do tematu :)
Znalazłem nieco informacji na ten temat http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub ... gsc.page=1 Interesuje Cię plik AUTORUN.FLG.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
rzezimieszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-04, 09:05
Lokalizacja: podkarpacie

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: rzezimieszek »

witam
szukam polski dashboard do ZTE mf622 bo link podany przez kolege @s3c

Download: http://www.wrzuc.to/iVvf5lY.wt

nie działa :-(
kamil246
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-01, 19:41
Lokalizacja: Włocławek

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: kamil246 »

Witam! Wiem że temat jest stary, ale mógłby ktoś podrzucić link do dashboardu wraz z instrukcją jak go wgrać?
Pozdrawiam
kamil246
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-01, 19:41
Lokalizacja: Włocławek

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: kamil246 »

znalazłem plik na chomiku :) jak by ktoś chciał to podaję link do 4shared.com
http://www.4shared.com/file/AK9NOsnzba/ZTEMODEM.html
kamil246
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-01, 19:41
Lokalizacja: Włocławek

Re: ZTE MF622 - problem z dashboard'em

Post autor: kamil246 »

po całym dniu kombinowania nie ma rezultatów :( mógłby ktoś podesłać link do działającego polskiego DB?
ODPOWIEDZ