Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: krystianb »

To co jeszcze mi przychodzi na myśl, to zabezpieczenie co by sobie klienci nie zostawiali starych modemów i montowali ich do nowych kompów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: key »

lukasz_misiek pisze:Gdyby chodziło o inne firmy to nie blokowaliby własnych produktów
Chodzi o support. Nie chca kosztow jakie powstaja, gdy ludziska montuja nie kompatybilny / nie testowany razem sprzet. Ale to juz pare postow wyzej pisalem.
Nie pomagam na PW.
gregg11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-23, 07:09
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: gregg11 »

kolego lukasz_misiek czy masz moze sposób na obejscie tego zabezpieczenia jesli w gre wchodzi inna marka laptopa?
Po przerobieniu pliku dell_wwan_sysID nadal wyskakuje ze mój laptop jest nieobslugiwany
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

gregg11 pisze:kolego lukasz_misiek czy masz moze sposób na obejscie tego zabezpieczenia jesli w gre wchodzi inna marka laptopa?
Po przerobieniu pliku dell_wwan_sysID nadal wyskakuje ze mój laptop jest nieobslugiwany

Uruchom instalator i poczekaj aż pojawi sie komunikat o niekompatybilnym sprzęcie - nie zamykaj go.

na dysku C szukaj pliku: extractdrivers.cab > tam są sterowniki do wszystkich systemów (XP - 7 32/64 bit).

skopiuj go w inne miejsce, zamknij komunikat o niekompatybilnym sprzęcie, rozpakuj cab(np 7zip) i ręczna instalacja sterowników + np. topnetinfo do zarządzania połączeniami (tryb NDIS).

Napisz czy udało się uruchomić.
Pozdrawiam
adambyw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-28, 21:59
Lokalizacja: świat

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: adambyw »

Witajcie.
Macie jakiś pomysł żeby system zobaczył mi port GPS na tym modemie? na razie twardo twierdzi że takowego nie ma (d630 + 5550).
Aero2 chodzi poprawnie na delowskim managerze.

[ Dodano: 2012-06-29, 09:57 ]
Instalacjia poniższego sterownika rozwiązała problem GPS.
http://downloads.dell.com/FOLDER0017250 ... 50_ZPE.exe

Nie mniej zeszło mnie ponad miesiąc z nim.
galciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-23, 21:17
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: galciu »

lukasz_misiek pisze:7. uruchom linie poleceń, przejdź do miejsca gdzie masz rozpakowany sterownik (pliki: setup.exe, dell_wwan_sysID.dat i skopiowany driver_auth.exe
8. wydaj komendę:
Kod:
driver_auth.exe -U "dell_wwan_sysID.dat" D55x0
(x należy zastąpić rodzajem modemu który posiadasz D5540 lub D5550) > dostaniesz wynik który będzie kończył się danymi jak poniżej (posłużę sie danymi Ron102)

Witam,
w win8 gdy wpisuję w cmd:

driver_auth.exe -U "dell_wwan_sysID.dat" D5530

nic się nie wyświetla... :(
Jakiś pomysł? :)
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

galciu pisze: Witam,
w win8 gdy wpisuję w cmd:

driver_auth.exe -U "dell_wwan_sysID.dat" D5530

nic się nie wyświetla... :(
Jakiś pomysł? :)
1. czy na pewno jesteś w miejscu gdzie masz rozpakowany driver_auth.exe?
2. CMD uruchomiona na prawach administratora?
3. win7 i 8 mają wbudowaną obsługę modemów 3G > TU masz opis jak wyciągnąć sterownik i zainstaluj modem ręcznie, po instalacji windows poprosi cię o pin i resztę danych, bez instalacji dodaktowych menadżerów połączeń ( > tak korzystam na Win7)
Pozdrawiam
cichy_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-14, 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: cichy_misiek »

galciu pisze:w win8 gdy wpisuję w cmd:

driver_auth.exe -U "dell_wwan_sysID.dat" D5530

nic się nie wyświetla... :(
Jakiś pomysł? :)


Potwierdzam kolegę powyżej.
driver_auth.exe -U nie działa, żeby sprawdzić jakie mamy ID trzeba wydać driver_auth.exe -T ale atwedy nie wiemy czy mamy autoruzację czy nie i musimy dekodować plik *.dat

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-02-14, 18:17 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-02-14, 18:17 przez cichy_misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Cichy
daromc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 20:48
Lokalizacja: LBN

Dell Studio 1737

Post autor: daromc »

Witam,
Postanowiłem się zalogować bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi przeszukałem polskie i zagraniczne strony, założyłem watek na elektrodzie, dzwoniłem do serwisów, niestety nikt nie możne odpowiedzieć na moje pytanie:
Mam Della Studio 1737. Ostatnio zamówiłem Aero2. Wybrałem kompatybilny z Aero2 modem DELL 5550. Choć Dell nie przewiduje sterowników dla mojego modelu do tego modemu laptopa, zaryzykowałem. Założyłem modem, zmodyfikowałem sterowniki wg instrukcji i uruchomiłem internet. Wszystko super działa, ale....
Przy uruchamianiu komputera z modemem, BIOS bardzo długo się ładuje. Pasek postępu staje na ok. 2/3 i tak przez dłuższą chwilę wisi, potem zatrzymuje się po ok 4/5 i po chwili startuje. Start BIOS-u trwa ok 30 sekund, zamiast standardowych 4 sekund. jest to uciążliwe.
diagnostyka Della nie znajduje błędów.
Zaktualizowałem BIOS z A07 do A09, nic nie pomogło.
Być może to objaw tego, że karta nie jest kompatybilna z tym modelem DELL-a.
Czy ktoś miał podobne problemy w tej konfiguracji?
Czy istnieje rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam
ps. nie chce zaśmiecać forum wiec podpiąłem się pod podobny istniejący temat
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: krystianb »

Rozumiem, że po wyjęciu modemu problem znika?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
daromc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 20:48
Lokalizacja: LBN

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: daromc »

krystianb pisze:Rozumiem, że po wyjęciu modemu problem znika?
tak oczywiście.
Problem występuje tylko bo włożeniu karty.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: krystianb »

Dziwne, długi test post powinien być wykonywany tylko po zmianie konfiguracji i ewentualnym wyłączeniu kompa podczas poprzedniego testu. Ja mam w biznesowym dellu z tego samego okresu modem optiona i nie mam problemów. Ewentualnie możesz popróbować z ustawieniami bios, choćby w jaki sposób zareaguje na wyłączenie kontroli nad wwan.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell Studio 1737

Post autor: lukasz_misiek »

daromc pisze:Witam,
Przy uruchamianiu komputera z modemem, BIOS bardzo długo się ładuje. Pasek postępu staje na ok. 2/3 i tak przez dłuższą chwilę wisi, potem zatrzymuje się po ok 4/5 i po chwili startuje. Start BIOS-u trwa ok 30 sekund, zamiast standardowych 4 sekund.
U mnie w D630 problem taki występuje tylko wtedy gdy np. wyłącze laptopa w trakcie ładowania biosu, następne uruchomienie jest tak długie, ale jeśli pozwolę mu odczekać swoje problem znika i kolejne uruchomienia są już "szybkie".
Czy w opcjach BIOS masz ustawiony POST na minimal (jeśli jest taka opcja), czy masz fizyczny wyłącznik WLAN/WWAN? może warto go wyłączyć na czas startu i sprawdzić czy nadal będzie zachowywał się tak samo (oczywiście w BIOS trzeba ustawić aby włącznik wyłączał obie karty - jeśli masz takie opcje).
Modemy na mPCI-e wykorzystują magistralę USB, może upgrade firmware modemu do wersji R3B rozwiąże problem (ja zrobiłem bo mnie rozłączało, po upgrade problem zniknął)FIRMWARE
daromc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 20:48
Lokalizacja: LBN

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: daromc »

- W obu pozycjach wyłącznika BIOS ładuje się tak samo
- Na początku próbowałem w BIOS-ie wyłączyć/włączyć obsługę WWAN przez przełącznik.
- Nie zauważyłem funkcji "POST" w BIOS-ie
- Tylko wyjęcie karty powoduje powrót do normy.

Wygląda na to, jakby BIOS przy ładowaniu miał problem z rozpoznaniem karty.

Dobry pomysł może być z firmware. Wieczorem sprawdzę.

[ Dodano: 2013-03-07, 19:24 ]
już wiem:
aktualizacja firmware:
"info32 - no update is needed"
czyli wracamy do punktu wyjścia.....
jakieś propozycje?
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

daromc pisze: już wiem:
aktualizacja firmware:
"info32 - no update is needed"
czyli wracamy do punktu wyjścia.....
jakieś propozycje?
Mądrzy ludzie na zagranicznych forach piszą że to może być wina napędu (?), spróbuj znaleźć w BIOS opcje do wyłączenia "module bay device" i sprawdź czy to pomoże, jeśli tak spróbuj upgrade firmware napędu(w zakładce wymienna pamięć masowa): firmware może coś poprawili.

Funkcja POST może być pod nazwą BOOT, ja mam do wyboru: minimal, full i jeszcze jedna (nie pamiętam nie będę sprawdzał).


na miniPCIe jest jeszcze złącze SATA i ja mam w Bios funkcję "flash module" (dysk SSD na mPCIe) którą trzeba wyłączyć po instalacji modemu w gnieździe, w przeciwnym razie BIOS próbuje "szukać" takiego urz. na magistrali i może to wydłużać testy startowe.

Jeśli nie pomoże to niestety kończą mi się pomysły.
powodzenia
daromc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 20:48
Lokalizacja: LBN

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: daromc »

lukasz_misiek dzieki za odpowiedź. Wiele polecanych czynności wykonałem przed napisaniem na forum ale na wszelki wypadek dziś jeszcze:
firmware - przywróciłem do starej wersji i z powrotem do nowej... nie pomogło :facepalm:
lukasz_misiek pisze:Funkcja POST może być pod nazwą BOOT, ja mam do wyboru: minimal, full i jeszcze jedna (nie pamiętam nie będę sprawdzał).

na miniPCIe jest jeszcze złącze SATA i ja mam w Bios funkcję "flash module" (dysk SSD na mPCIe) którą trzeba wyłączyć po instalacji modemu w gnieździe, w przeciwnym razie BIOS próbuje "szukać" takiego urz. na magistrali i może to wydłużać testy startowe.
widzę że mam bardzo prosty bios bo tego u mnie nie ma, ale mimo wszystko
poprzestawiałem w Biosie wszystkie ustawienia jakie się tylko dało .... nie pomogło :facepalm:

są wg mnie 2 opcje:
karta wn5550 i mój model są zupełnie niekompatybilne..... lub karta jest uszkodzona.
żadnej z tych opcji nie mam jak sprawdzić by składać reklamacje gwarancyjną...
mam powoli dość.....
daromc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 20:48
Lokalizacja: LBN

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: daromc »

Jeszcze się nie poddałem :)
foxek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-07-23, 12:56
Lokalizacja: Opole

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: foxek »

Witam, mam Della E6410 (windows 8 x64) i kupiłem modem 5550, mam problem z instalacja sterowników. Postępowałem według metody @lukasz_misiek, komputer przeszedł test autoryzacji tylko później w czasie instalacji się wywalał. Jak mogę zainstalować te sterowniki?
piiter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-04-21, 13:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: piiter »

Witam Panowie.
Ja mam jeszcze inny problem z instalacją modemu Dell 5550 w laptopie Dell D830. Zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej uruchamiam aplikację, wyskakuje kominikat o błędzie, szukam liku: "driver_auth.exe" tylko, że plik nie ma takiej nazwy tylko znajduje coś takiego: "driver_auth.exe-127638DE.pf" to tylko przykład. Bo po wyrzuceniu tego pliku z dysku i ponownym uruchomieniu instalatora generowany jest nowy plik "driver_auth.exe" oczywiście z inną końcówką także zakończony .pf. Następnie gdy próbuję dalsze kroki czyli uruchamiam wiersz poleceń i wpisuję ten plik oczywiscie z roszczerzeniem .pf otwiera mi się okno z wyborem programu do otwarciia pliku, wybieram np. notepad2 otwiera się plik tekstowy i wyskakuje kilkaset pozycji "krzaków". Co sądzicie o tym. Jak wyciągnąć z tego pliku ID.
piiter
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

piiter pisze:Witam Panowie.
Ja mam jeszcze inny problem z instalacją modemu Dell 5550 w laptopie Dell D830.
Witam, jaki system? pomagałem zdalnie założycielowi wątku w instalacji na XP - bez problemu.

ID dla D830 (być może masz takie samo): 510 - nic zaszkodzi jeśli dodasz.
reszta opisana na początku.
logos11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-19, 13:40
Lokalizacja: Bydzia

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: logos11 »

Witam! :)
Ja mam problem z instalacją modemu Dell DW 5550 w laptopie Dell D820. Zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej uruchamiam aplikację, wyskakuje komunikat o błędzie, szukam pliku: "driver_auth.exe" tylko, że plik nie ma takiej nazwy tylko znajduje coś takiego: "driver_auth.exe-123456DE.pf", to tylko przykład. Bo po wyrzuceniu tego pliku z dysku i ponownym uruchomieniu instalatora generowany jest nowy plik "driver_auth.exe" oczywiście z inną końcówką także zakończony .pf. Następnie gdy próbuję dalsze kroki czyli uruchamiam wiersz poleceń i wpisuję ten plik oczywiście z rozszerzeniem .pf otwiera mi się okno z wyborem programu do otwarcia pliku, wybieram np. notepad i otwiera się plik tekstowy i wyskakuje kilkaset pozycji "krzaków".
Mam winXP pro SP3
Może kolega lukasz_misiek podałby jaka wersja softu zadziałała?
Normalnie nie wiem jak go zamontować?
Znalazłem takie coś w google, ale też nie mogę tego ugryźć :http://www.remkoweijnen.nl/blog/2011/11 ... mini-pc-2/ :klnie:
Proszę o pomoc! Forum przejrzałem i nie ma konkretnej odpowiedzi.....
Pozdrawiam! :) :)
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

logos11 pisze:...
plik nie ma takiej nazwy tylko znajduje coś takiego: "driver_auth.exe-123456DE.pf", to tylko przykład. Bo po wyrzuceniu tego pliku z dysku i ponownym uruchomieniu instalatora generowany jest nowy plik "driver_auth.exe" oczywiście z inną końcówką także zakończony .pf. Następnie gdy próbuję dalsze kroki czyli uruchamiam wiersz poleceń i wpisuję ten plik oczywiście z rozszerzeniem .pf ...
edytuj nazwę pliku zostaw tylko "driver_auth.exe", zakładam że plik skopiowałeś do katalogu gdzie rozpakował się instalator (C:\dell\nazwa_folderu\ powinny tam być: setup.exe i dell_wwan_sysID.dat + ewentualne dodatki w zależności od wersji (*.bat i *.txt)
następnie linia poleceń z poziomu tego katalogu i dopiero wydajesz komendy które podałem)

XP/vista:
driver
aplikacja

Win7 (32/64):
aplikacja
driver

właśnie przeprowadziłem opisanym sposobem aktualizację i wszystko działa, w razie problemów pisz na prw.

pozdrawiam
logos11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-19, 13:40
Lokalizacja: Bydzia

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: logos11 »

Cześć! :) :)
Wielkie dzięki dla kolegi lukasz_misiek!!! :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :brawa: :brawa: :brawa:
W końcu swoim postem naprowadził mnie jak poprawnie zainstalować DW5550 na D820.
Musiałem zmienić/edytować oba pliki "dell_wwan_sysID.dat".
Dopisana linia to: "460,0, Dell Latitude D820 (Moj WWAN), D5530 | D5540 | D5550| D5560"
Teraz jeszcze muszę dojść jak uruchomić GPS.
Z aero2 pocieszę się jak dojdzie karta SIM. Zamówiona, ale mają długie terminy.
Teraz jeszcze pomęczę forumowiczów o GPSa.
Pozdrawiam! :) :) :)
lukasz_misiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-04, 11:08
Lokalizacja: warszawa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: lukasz_misiek »

logos11 pisze:Teraz jeszcze muszę dojść jak uruchomić GPS.
Cześć, w menadżerze urządzeń powinieneś mieć zainstalowany GPS na którymś z portów COM (u mnie pod nazwą: DELL wireless 5550 HSPA+ Mini-Card GPS port, tu znajdziesz nr portu). jak sprawdzić czy działa: np. aplikacjami konsolowymi (w XP: hyperterminal lub putty(wybierasz: serial, wpisujesz nr portu (np. COM11), po chwili powinien zacząć wyrzucać komunikaty na konsolę, w takiej postaci:
brak zasięgu:

Kod: Zaznacz cały

$GPGGA,,,,,,0,00,0.5,,M,,,,*00
$GPGSV,1,1,,,,,,,,,,,,,,,,,*79
$GPGLL,,,,,204635.632,V,N*7B
$GPGGA,,,,,,0,0,,,M,,,,*1B
i po złapaniu pozycji:

Kod: Zaznacz cały

$GPGLL,6653.774529,N,08939.894768,E,895708.533,A,A*5F
$GPGGA,675708.533,7853.554529,N,05439.578768,E,1,4,7.52,129.898,M,,,,*0A
Aplikacja do połączeń (dell MBM) też ma wbudowaną obsługę GPS.

Aby korzystać w programie do nawigacji należy ustawić nr portu com jako źródło nadajnika GPS (prędkość 9600).
logos11 pisze: Z aero2 pocieszę się jak dojdzie karta SIM
aby korzystac z aero w aplikacji do połączeń będziesz musiał stworzyć profil sieciowy do połączenia z Aero2 ( zaawansowane> profile > nowy> nazwa: (dowolna), APN: darmowy , login/haslo: zostaw puste, następnie wskazać utworzony profil jako domyślny do połączeń)
pozdrawiam
logos11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-19, 13:40
Lokalizacja: Bydzia

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: logos11 »

Niestety, nie widać GPSa na lapku. I nie wiem jak znaleźć gdzie błąd. Albo karta uwalona, albo coś jeszcze trzeba poprawić w instalce.
Gdzieś chyba wyczytałem że GPS chce się instalować na jakimś odległym porcie COM. Tylko gdzie/jak to znaleźć i ewentualnie zmienić????? :)
Nie wiem. Może próbuje "wskoczyć" na już "zajętego" COMa.
Nie wiem?
Pozdrawiam!
SIM Aero2 ma się pojawić w tym tygodniu u mnie w domu... :) :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: key »

logos11 pisze: Tylko gdzie/jak to znaleźć i ewentualnie zmienić?
Menager programow, porty com. Otworz po kolei wszystkie zainstalowane, na ktoryms musi sie pojawic NMEA jesli GPS leci.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: krystianb »

key pisze:Otworz po kolei wszystkie zainstalowane, na ktoryms musi sie pojawic NMEA jesli GPS leci.
Niewiele widać na screenie, ale po lewej nie widać zainstalowanego portu gps, jeśli nie ma go w "znakach zapytania" to modem ma wyłączony gps, być może da się włączyć jakąś komendą AT.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
logos11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-19, 13:40
Lokalizacja: Bydzia

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: logos11 »

Więc porty COM 10, 11, 12, 13, 14, 20, 21, 22, 6, 7 zajmuje Bluetooth (Toshiba). Lista dostępnych nieużywanych portów sięga numeru 256.
COM 15 to DELL Wireless 5550 HSPA+ Mini Card Device Management.
Zostaje port COM1. Co zawiera to pokazują fotki.
Pozdrawiam!
Logos11 :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: key »

Odsluchaj port 15 - podejrzewam ze 1 to wbudowany do laptopa. Jesli na nim nic nie ma, to brauje ci podpietych portow z modemu.
Nie pomagam na PW.
logos11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-19, 13:40
Lokalizacja: Bydzia

Re: Dell 5550 i Aero2 na Dell D830 z XP

Post autor: logos11 »

Więc aktualnie tak sprawa wygląda...
Po zainstalowaniu od nowa systemu doszedłem do instalki WWANa i zadziałał driver R298998.
Ale dopiero po opcji "napraw" ruszył port GPS COM w DW5550. Pod koniec instalki wyświetlił się na chwilę komunikat że "urządzenie nie zostało poprawnie zainstalowane i nie będzie prawidłowo działać". Więc mam port GPS na COM6.
Niestety po zainstalowaniu Managera, w jego oknie nie pokazuje GPSa. Zainstalowałem AutoMapę, próbowałem uruchomić/aktywować port z GPS, niestety bez powodzenia.
Instalowałem jeszcze z 5 innych wersji Dellowskich Managerów, niestety żaden nie widzi GPSa.
Kolega ma identyczną kartę WWAN, różnią się tyko końcówką nr seryjnego, u niego działa. Ma Precisiona, ale też stary model. Mówił że zanim poprawnie zadziałała, to też się namęczył.
Moja karta działa u niego prawidłowo, bez problemu. :klnie:
Oczywiście nie instalowałem bluetootha, żeby nie "mieszał" w COMach.
Aero2 działa jak należy, ale nie mam jeszcze GPSa. Muszę znaleźć jakiś program do przesłuchiwania/sprawdzani portów COM. Chyba, że można jakoś wymusić aktywacje czy też uruchomienie/zadziałanie tego portu. Niestety Dell Manager go nie widzi. :klnie:
:klnie: :klnie:
Nie poddaje się! Jak to w końcu zadziała, to opiszę tu dla użytkowników D820 całą procedurę uruchamiania DW5550. :)
Nie mam GG NK Skype oraz Facebook....
ODPOWIEDZ