Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hezo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-22, 15:41
Lokalizacja: Grudziądz

Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: hezo1 »

Wiatm serdecznie.
Niedawno przedluzylem umowe z Plusem na warunkach 23 Gb dzień i 50 noc. Dostałem nowy modem : ZTE MF821 LTE.
Jakieś 3 dni temu internet na starym modemie zaczął starasznie zwalniac,az wczoraj calkowicie odlaczyli mi go. Podlaczylem wiec nowy modem.
Stary mode, ktorego uzywalem to : HUAWEI E169 + mala antenta zewnetrzna umieszczona na parapecie. Predkości jakie osiągalem na HSDPA wynosily okolo 3Mb/s przy pingu okolo 130ms. Teraz gdy wykonalem kilkanascie speedtestow wynik oscyluje w granicach :
Obrazek
Dodam ze uzywam modemu ZTE z ta sama antenka. Predkosci sa tragiczne.
Oto moja lokalizacja i nadajnik w okolicy :
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zastanawiam sie nad kupieniem jakiejs anteny do tego modemu - bo na starym mialem lepsza predkosc, a teraz na nowym jest tragicznie.
Modem podlaczony do komputera stacjonarnego. Windows XP Home Edition, SP3.

Czy moglibyscie mi cos poradzic?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: matek451 »

Modem ZTE MF821 ma złącze TS9, a w E-169 jest CRC-9. Tak więc ten konektor od anteny , którą używasz nie pasuje do MF821 i nie rozłącza anteny wewnętrznej w tym modemie. Jeśli chcesz poprawić prędkość to na 2100MHz polecane są anteny panelowe z Cybertecha , do tego odpowiedni do MF821 konektor, koszt to około 130-150 zł. Opcja z takim bacikiem jaki używasz tylko ze złączem TS9 to 30-40zł. Takie rozwiązanie przenosi tylko punkt poboru sygnału, nie wzmacnia go i jest niepolecana.
hezo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-22, 15:41
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: hezo1 »

Dziekuje za odpowiedz. Znalazlem konektor : http://www.cybertech.com.pl/p93,konekto ... fme-m.html

Ale z antena mam problem bo w zadnym z opisow nie ma do mojego modemu. Czy moglby ktos mi jakas doradzic? Bylbym bardzo wdzieczny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: matek451 »

Antena panelowa na 2100MHz nie jest dedykowana do konkretnego modelu modemu. Kabel połączeniowy od niej jest zakończony żeńskim złączem FME. Dalej łączysz tym konektorem , który wymieniłeś. Pozostaje więc wybrać , którąś z nich z kablem o max. długości 10m .
hezo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-22, 15:41
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: hezo1 »

Jestem w trakcie wybierania odpowiedniej antenki. Jesli chodzi o informacje ktore uzyskuje na tym forum,to zaczynam miec watpliwosci czy wydatek na ktory sie decyduje cos pomoze.
Napisales ze taka antenka jaka uzywalem poprzednio dawala tylko zmiane miejsca poboru sygnalu-wiec idac tym tokiem rozumowania nie zwiekszala ona predkosci internetu. W kazdym razie sam poprzedni modem odbierajac sygnal HSDPA dawal predkosci rzedu 2-3,5 Mb/s, natomiast obecny ZTE daje predkosci okolo 0,5 Mb/s HSDPA.
Zastanawiam sie czy poprostu cos sie nie stalo z nadajnikiem, lub czegos obecnie tam nie robia z nim, bo to az niemozliwe zebym mial taka obnizke jakosci sygnalu.
Ponadto czesto wykonuje speedtesty. Wyniki sa dosyc dziwne, bo czesto zdaza sie ze wynik uploadu mam wyzszy niz downloadu.
Tu przyklad :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Czy to normalne? Z czego to moze wynikac?
Dodam ze robilem po kilka razy ten test i pokazuje podobnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: matek451 »

Jest to możliwe, że coś robią przy BTS-ie, z którym się łączysz. Ostatnio miałem taki przypadek u mojego kuzyna, też PLUS. Przez dwa tygodnie miał podobne wyniki do Ciebie, wcześniej transfery ok.4Mb/s. W punkcie Plusa , w którym tę sprawę zgłosił konsultant poinformował go , że BTS ,z którym się łączył jest modernizowany i ma być montowany na nim LTE. Po dwóch dniach transfer z BTS UMTS2100 powrócił do wcześniejszych wartości. Oby w twoim przypadku było podobnie. Jeśli chcesz się przekonać to możesz się udać w jego pobliże i sprawdzić prędkość, nie masz do niego daleko.
hezo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-22, 15:41
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Modem ZTE MF821 - problem z prędkością internetu.

Post autor: hezo1 »

No tak dobry pomysl. Jesli uda mi sie pozyczyc laptopa to tak zrobie. Poczekam kilka dni-moze sytuacja sie ustabilizuje,bo jak teraz siegne pamiecia wstecz to podczas ostatnich dni starego modemu internet strasznie zwolnil.
Konsultowalem sie z kolega ktory mieszka niedaleko i tez uzywa iPlusa i mowil ze tez strasznie wolno mu internet dziala.
Pozostaje troche poczekac, nastepnie zglosze to moze do operatora i jesli to nic nie pomoze to kupie antene.
ODPOWIEDZ