Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: wojteks »

reneyvan pisze:z uwagi na ilość sieci w okolicy
To jest Twój problem, zakłócenia od obcych sieci. Jedyne lekarstwo to przejść na 802.11a/n czyli 5GHz albo podpinać się kablem na intensywne ściąganie.
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 17:38 przez wojteks, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: VipeRsan »

reneyvan Zainstaluj sobie najpierw na tablecie lub komórce (najlepiej na takiej na której masz też standard a czyli 5GHz) program o nazwie inSSIDer. Będziesz mógł zobaczyć wtedy w kilku miejscach mieszkania/domu jakie masz zakłócenia od innych sieci i wybrać najlepszy kanał.

Przełączenie na 5GHz może pomóc, ale za to zmniejszy się zasięg sieci WiFi co może wyjść na jedno.

EDIT:
Właśnie zauważyłem, że są 2 wersje inSSIDer'a. Jedna darmowa starsza (którą od jakiegoś czasu używam), druga nowsza, ale płatna:
- darmowa: inSSIDer
- płatna: inSSIDer
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

wojteks pisze:To jest Twój problem, zakłócenia od obcych sieci. Jedyne lekarstwo to przejść na 802.11a/n czyli 2 5GHz albo podpinać się kablem na intensywne ściąganie.
Zgadzam się, ale co dziwne prędkość dostępu poprawiła się po zmianie kanału na 11, a wszystkie sieci w okolicy pracują właśnie na kanale 11.
Wcześniej zmieniłem kanał w routerze na 3, aby uniknąć zakłóceń i prędkość była gorsza.

Edit.
Wklejam zrzut ze skanem sieci.
Sieci TP Link i reneyvan to moje

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2015-01-02, 19:17 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2015-01-02, 19:16 przez reneyvan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rois
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2013-10-20, 16:05
Lokalizacja: Wwa

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Rois »

Odkopuję temat bo mam problem z wywyższym zestawem i już chyba tylko wy jesteście w stanie mi pomóc :) Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi. Po podłączeniu modem pod router w ustawieniach pokazuje mi że go wykrywa "idenntify successful" jednak signal strenght jest 0% a po naciśnięciu connect nic się nie dzieje. Kupiłem aktywnego HUBa jednak dalej jest identycznie. Niemożliwe, że chodzi tylko o siłę sygnału bo po podłączeniu do lapka w identycznym miejscu mam 80%... Dodam jeszcze, że po podłączeniu czy to modemu czy HUBa pod router lamka z symbolem USB na routerze świeci się przez chwilę i znika. Ktoś jest w stanie mi pomóc? Każda rada na wagę złota.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: ja.michal »

Sprawdź jak wygląda sytuacja po podpięciu pamięci przenośnej przez USB do routera, najlepiej dysku. Czy dysk jest widoczny, jakie transfery i czy nie przestaje być widoczny w środku transferu danych. Test bez i z hubem. Może się okazać, że uszkodzony jest port USB w routerze.
ODPOWIEDZ