ZTE MF60, zmiana softu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: wibi »

W moim MF60 chciałbym zmienić soft na Polski z T-Mobile, niestety wyskakuje mi informacja o niezgodności wersji. W tej sytuacji jedyną (chyba) możliwością takiej zmiany jest najpierw wgranie backupu z urządzenia MF60 z softem Polskim z T-Mobile. Backup można bardzo łatwo i prosto uzyskać przez program QPST v.2.7.378 jak i innych wersji i tam po dodaniu portu pod który kablem USB jest podłączony MF60 i wybranie modemu (powinien się pojawić jako SURF8200) wybraniu zakładki "Service Programing" można wykonać i zapisać swój BACKUP MF60 w postaci "DEADD00D_sp.qcn". Wielkość pliku to około 15 KB a więc nie duży.Gdyby ktoś miał taki backup swojego MF60 lub chciało by mu się go zrobić prosił bym o udostępnienie lub podrzucenie mailowe. Przy okazji dodam, że mając backup swojego urządzenia można za jego pomocą zmienić IMEI który w backupie zapisany jest w pewien zakodowany sposób ale o tym nie będę się wypowiadał.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: wojteks »

wibi pisze:można za jego pomocą zmienić IMEI
Tylko że to jest przestępstwo wg polskiego prawa.
Nie pomagam na PW!
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: wibi »

Wiem o tym,dlatego tematu o zmianie IMEI nie rozwijałem,podałem gdyż w backupie (jeśli ktoś mi ew. udostepni?) bedę musiał wpisać własny aby być w zgodzie z prawem.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: wibi »

Temat można zamknąć, otrzymałem od przyjaciół Rosjan z "4PDA" zmodyfikowany soft T-Mobile który nie sprawdza wersji i nie wyświetla komunikatu o niezgodności. Soft wgrał się bezproblemowo tak, że na swoim MF60 z sieci COMVIQ mam Polski T-Mobile.
vito
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-03, 23:42
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: vito »

wibi pisze:Temat można zamknąć, otrzymałem od przyjaciół Rosjan z "4PDA" zmodyfikowany soft T-Mobile który nie sprawdza wersji i nie wyświetla komunikatu o niezgodności. Soft wgrał się bezproblemowo tak, że na swoim MF60 z sieci COMVIQ mam Polski T-Mobile.
Czy mógłbym prosić o podesłanie tego zmodyfikowanego softu T-Mobile? Mój e-mail [email protected]. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
laxton
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-18, 09:29
Lokalizacja: w-wa

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: laxton »

Czy i ja moge prosic o ten zmodyfikowany soft na laxton80[at]wp.pl
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: wibi »

Soft jest dostępny na moim chomiku (chomikuj.pl/wibi), dostępny dla każdego.Są tam 3 softy, nasz Polski z oznaczeniem "No Check) czyli nie sprawdza wersji, Szwajcarski z mozliwością wyboru jezyka (niemiecki,angielski) i Angielski który również pozbawiony jest sprawdzania wersji.Niestety wielkość pliku to ok.32 Mb w zwiazku z tym trzeba albo mieć konto na chomiku albo korzystać z tygodniowego,darmowego limitu (50Mb) udzielanego przez portal
rafal131313
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2010-06-01, 01:45
Lokalizacja: xxx

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: rafal131313 »

przemekmac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-11, 12:14
Lokalizacja: Polska

MF60 i PIN

Post autor: przemekmac »

Cześć, mam też problem z kartę orange i PIn'em.

Jaki soft trzeba wgrać do MF60 od plusa (kupiłem nowego bez sim-locka) żeby umiał pamiętać PIN?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: key »

Ja mam szwajcarski - jestem zadowolony.
Nie pomagam na PW.
przemekmac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-11, 12:14
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: przemekmac »

Szwajcarski :)
Ok, w moim pytaniu chodzi o wypowiedź, kogoś kto ma mf60 z funkcją pamiętania PIN i mógłby podać jaką ma wersję.

Czytałem, że najnowszy (cokolwiek to znaczy) niebrandowany soft ma taką opcję ale chciałbym potwierdzenia. Mam modem w brandzie plusa i nie jestem też pewien, czy można bezpiecznie wgrać soft T-mobile lub niebrandowany.
domin74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-23, 10:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: domin74 »

Nie zrozumiałem o co chodzi z tym pinem? Router ma pamiętać pin?
Wyłącz pin w opcjach i po problemie. Jak nie możesz w mf60 to w jakimś telefonie.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: Jo_gurt »

domin74, w orange PINu nie wyłączysz.
domin74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-23, 10:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: domin74 »

Jo_gurt pisze:domin74, w orange PINu nie wyłączysz.
A to przepraszam. Nie wiedziałem. Mam ten router ale z internetem z blueconnecta
i nie miałem problemu z wyłączeniem pinu.
Mam też abonament SPM w orange i też nie było problemu z wyłączeniem w telefonie pinu.

Ostatnio mamie konfigurowałem nowszą wersję tego routera MF63 i tam faktycznie było pytanie czy zapamiętać pin. Ale w MF60 nie spotkałem się z taką wersją softu.
marek1975
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-27, 21:41
Lokalizacja: wieś

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: marek1975 »

Witam.
Gdzie znajdę soft do MF60 z Cyfrowego Polsatu.
papatka37
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-11-21, 13:36
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF60, zmiana softu

Post autor: papatka37 »

Gdzie znaje soft do ZTEMF63
ODPOWIEDZ