huawei 3131 z play na plusa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Witam słuchając waszych porad kupiłem dziś modem 3131 w playu po podłączeniu zainstalowała się jakaś aplikacja z playa i nic po za tym się nie dzieje dodam że wziąłem na próbę modem z plusa huawei169g od sąsiada i działa bez problemu jak to ruszyć proszę o pomoc .
Ostatnio zmieniony 2013-10-31, 19:50 przez los adamos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: Jo_gurt »

W managerze urządzeń zainstalował Ci się ten E3131 jako modem? Czy może stanął na etapie VirtualCD?
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

W menadżerze niby jest modem nigdzie nie ma virtual cd. Aplikacja play jakoś dziwnie muli kompa i wyskakuje brak lub awaria karty sim, normalnie (...) mnie bierze podłączam stary modem i jest ok a to dziadostwo nic tylko mi zdrowie psuje.A czy nie dalo by sie zamienić tego szajsu od playa i wgrać w ten modem aplikację plusa?Sam już nie wiem co robić jak podłączę ten badziew to nie mam neta i nikt na bierząco mi nie pomoże do tego jutro pewnie sąsiad zabierze swuj modem i będę dalej jechał na edge.ps. sorry za ew.błędy
Ostatnio zmieniony 2013-10-31, 19:41 przez los adamos, łącznie zmieniany 1 raz.
dexter18

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: dexter18 »

Da się. Wgraj sobie brandowany soft . Na chomiku lesiolo powinno być.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: wojteks »

los adamos pisze:sorry za ew.błędy
Błedy błędami ale wulgaryzmów to bardzo nie lubimy, popraw posta!
los adamos pisze:Aplikacja play
Równocześnie nie może działać aplikacja Play i aplikacja Plusa.
Nie pomagam na PW!
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Dzięki za odzew, dobrze że jest możliwość wgrania innej aplikacji w ten modem ale chyba udam się z tym do kogoś mądrzejszego bo sam to mogę coś z...epsuć i w tedy będzie lipa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: wojteks »

los adamos pisze:że jest możliwość wgrania innej aplikacji w ten modem
Ale to nie jest konieczne, podejrzewam że masz problem ze sterownikami (zainstaluj najnowsze dostępne, wersji z głowy nie pamiętam). Ważne żeby tylko jeden program był używany (nawet w tle drugi musi być wyłączony).
Nie pomagam na PW!
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Sprawdziłem dzisiaj na dwóch innych komputerach i jest to samo wszystko się instaluje ale modem nie loguje się do sieci jak by nie widział karty sim wyskakuje komunikat błąd karty sim czy coś w tym stylu włożyłem też kartę od playa co była w komplecie i to samo.Pisze żeby zarejestrować się w sieci, po za tym zero zasięgu. Czy on nie jest przypadkiem uszkodzony?
Ostatnio zmieniony 2013-11-02, 17:37 przez los adamos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: wojteks »

los adamos pisze:wyskakuje komunikat błąd karty sim czy coś w tym stylu
Jeżeli prawidłowo wkładasz kartę to może być modem uszkodzony (sprawdź kartę w telefonie).
Nie pomagam na PW!
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Kartę wkładam na 100% dobrze ,po włożeniu jej do tel. aparat ją widzi lecz nie mogę dzwonić bo wszystkie tel. mam w plusie i pewnie sim lok nie pozwala na połączenia , każdym bądź razie jest wykrywana przez aparaty a modem ma ciągle jakieś bóle,zresztą z plusowską używaną obecnie też.Pozostaje chyba tylko reklamacja no i ciekawe czy uznają i jak długo każą czekać.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: Sundance_kid »

los adamos pisze:aparat ją widzi lecz nie mogę dzwonić bo wszystkie tel. mam w plusie i pewnie sim lok nie pozwala na połączenia
A pokazuje zasięg?
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

samsung galaxy pokazuje a noia x3 nie lecz przy włączaniu nie komunikowała braku sim
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Modem i karta sim sprawdzone w salonie playa zadziałał od razu po włożeniu do kompa.Pani z playa powiedziała że muszę dobrze wyczyścić komputer z iplusa żeby nic nie zostało.Więc pytanie jak to zrobić bo zwykła deinstalacja nic nie dała.Proszę traktować mnie w tych sprawach jako osobę kompletnie zieloną.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: wojteks »

los adamos pisze:Więc pytanie jak to zrobić bo zwykła deinstalacja nic nie dała
Po deinstalacji iPlusa musisz zainstalować ponownie sterowniki albo odinstalować to co z modemu się zainstalowało i jeszcze raz zainstalować.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: piori »

Miałem kiedyś taki przypadek właśnie z modemem kolegi E3131 z playa, na którym nie chciało działać aero2. los adamos, jeśli jesteś tylko w zasięgu U900, to może u Ciebie przyczyna będzie ta sama, czyli wyłączony UMTS900 w modemie.
Tu jest ładnie opisane jak to włączyć http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie ... ach-huawei , możesz zaznaczyć także pozostałe częstotliwości, a nie tylko samo U900.
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: los adamos »

Więc tak, aplikacja zainstalowana ,karta plusa się loguje sygnał 99% czasem się przełącza z wcdma na hsdpa,utworzony nowy profil połączenia plus numer dostępowy *99***1#.Po wciśnięciu połącz dioda modemu świeci na niebiesko -ale.Problem chyba jest z połączeniami komputera bo w połączeniach sieciowych nie ma tak jak na iplusie ikony połączenia telefonicznego tylko pojawia się nowe połączenie sieciowe lan port com5.Więc mimo że jestem chyba połączony z netem bo dioda modemu świeci to komputer tego połączenia nie czai.Próbowałem przez TNI ale cały czas coś z portami mi wyskakiwało.Co to może być?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: wojteks »

Łączysz się przez NDIS (emulowaną kartę sieciową) a to wymaga trochę innej konfiguracji.
Możesz odpowiednimi komendami AT włączyć tryb RAS (modem) a wyłączyć NDIS lub mieć obydwa. Opis konkretnych komend do znalezienia na forum.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: huawei 3131 z play na plusa

Post autor: lesiolo »

los adamos pisze:Więc mimo że jestem chyba połączony z netem bo dioda modemu świeci to komputer tego połączenia nie czai.
1.Zmień tryb pracy modemu z NDIS na RAS za pomocą Mobile Partnera
2.Prawdopodobnie masz WinXP okrojonego i nie działają ci wszystkie usługi więc system nie moze zidentyfikować połączenia
los adamos pisze:Więc pytanie jak to zrobić bo zwykła deinstalacja nic nie dała.
W dashboardzie wykonanym przeze-mnie jest plik uninstaller.exe za pomocą jego odinstalujesz wszystkie sterowniki modemów ( modem wyjęty z komp. )

A co do TNI to znaczy że program plusa nie został zamknięty i rezyduje w tray'u systemowym ( obok zegarka ), lub wybrany zły port COM sprawdź w Menedżerze urządzeń czy jest Huawei: Diagnostics Port, PC UI Interface , 3GModem i (lub) Network Card
ODPOWIEDZ