E398 Problem z Play LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albi4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-04, 15:21
Lokalizacja: warszawa

E398 Problem z Play LTE

Post autor: albi4 »

Witam.

Mam play online na kartę taryfa zmieniona na 4g lte usługa lte aktywna a za nic nie chce mi to działać z huawei E398 PLUS.

Programy: aplikacja plusa ,mobile partner ,top netinfo na wszystkich po wymuszeniu umts łączy sie bez problemu wyszukuje wszystkie dostepne sieci ,wymuszenie gsm wyszukuje dostępne sieci nie łączy bo play nie wpuszcza tej karty rzecz jasna.

Problem zaczyna się po wymuszeniu LTE ,Mobile partner wogle zero zasięgu próba wyszukania sieci trwa 2 minuty nie widzi nic, aplikacja plusa widzi siec ale nie da się do niej zarejestrować zapewne mobyland mimo że w modemie karta play nie widzi tej sieci próba znalezienia dostępnych sieci kończy sie niepowodzeniem ,top netinfo widzi sieć też zapewne mobyland próba znalezienia innego operatora po 120sekundach czekania "W określonym czasie nie udało się odczytać odpowiedzi"

Czy to wina firmware modemu czy coś trzeba przestawić w ustawieniach o czym nie wiem?

[ Dodano: 2014-01-04, 17:27 ]
Problem rozwiązany modem prawidlowo w lte widział sieć Play ale niezbędny okazał się kontakt z bok-iem operatora bo mimo zmiany taryfy bts nie wpuszczał mojej karty.

A z 5 godzin się z tym męczyłem :/
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Ufo atakuje »

albi4 pisze:<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>

Mam ten sam modem E389 i ten sam problem tylko ze starterami RedBull, które chodza jak wiadomo po sieci Play. Możesz napisać o co dokładnie chodziło. Na żadnym starterze nie widać LTE Playa, stary czy nowy - bez różnicy. Dioda miga na zielono przy wymuszeniu LTE. A wiem że zasięg jest. :/
Ostatnio zmieniony 2014-03-04, 20:54 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Ufo atakuje »

Problem rozwiązany. Pomogła aktualizacja softu modemu z tej strony http://internet.plus.pl/pobierz/aktuali ... e398-lte-2
Artek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-10, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Artek »

Właśnie mam Cyfrowy Polsat (jeszcze) z ruterem Edimax lt-6408n oraz modemem E398 i chciałem przetestować Play LTE, zamówiłem bezpłatny starter i się okazało, że najwyżej co łapię to 3G. Wg mapy Play oczywiście jestem w zasięgu LTE. W modemie po ustawieniu LTE Only nie ma szans, nie łapie internetu w ogóle. Pytanie do Szanownych forumowiczów czy to oznacza, że u mnie Play LTE nie ma zasięgu czy jednak coś robię źle? UFO??? Czy ja na modemie od Polsatu chcąc przejść do Play powinienem wykonać aktualizację Plusa? :cwaniak:
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: kordirko »

Artek pisze: Pytanie do Szanownych forumowiczów czy to oznacza, że u mnie Play LTE nie ma zasięgu czy jednak coś robię źle? UFO???
A aktywowałeś LTE na starterze ?
Trzeba wysłać bezpłatny sms o pewnej treści albo wpisać w telefonie ciąg cyfr z # i *,
albo zarejestrować się na play24 i aktywować usługę online.
Tam gdzieś są podane szczegóły, chyba w regulaminie promocji,
przy czym ciężko się połapać w tych ich kodach
bo do różnych starterów/promocji są różne kody promocyjne,
a w instrukcji pisali tylko o tych kodach dla starterów "zwykłych", a nie bezpłatnych,
ja osobiście robiłem to online.
Czekałem 1 dzień na aktywację, przyszedł sms z potwierdzeniem że już jest aktywny LTE.
Przy okazji - starter Red Bull Mobile też jest bezpłatny i można testować LTE w sieci Play 30 dni za darmo,
a bezpłatny starter Play daje tylko 3 dni.
Tutaj masz regulamin RBM: http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 30_dni.pdf
zamów sobie póki jeszcze są startery.
Artek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-10, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Artek »

Z tą aktywacją to właśnie nic nie skumałem i myślę, że Play generalnie też sam nie kuma. Rozmawiałem z nimi kilkukrotnie, w końcu mi powiedzieli, że nic nie trzeba aktywować - ale pewnie trzeba... Otóż jak się otrzyma starter Play to tam jest napisane co to nie trzeba wysłać SMS lub zadzwonić, ale uwaga to jest starter do danych, nie można normalnie sobie dzwonić czy pisać SMS'y. No chyba, że bezpłatny starter mam sobie najpierw doładować. Taki starter po włożeniu do telefonu (w którym normalnie działa Play) nie widzi sieci Play i nie możesz ani zadzwonić, ani wysłać SMS. Obsługa Klienta nie wie o co chodzi. Ja mogłem przetestować Play 3G po prostu wkładając go od razu do modemu, konfigurując APN i to wszystko, bez LTE. KORDIKO, dzięki - sprawdzę jeszcze redbull na okoliczność LTE i dam znać jak dojdzie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: matek451 »

Jeśli masz starter Play na kartę to musisz aktywować bezpłatną usługę LTE -darmowy internet LTE. W tym celu utwórz konto i zaloguj się na stronie Play24. Następnie w zakładce pakiety i usługi-internet aktywuj darmowy internet LTE, będziesz miał 200GB. Podobnie tworzysz konto dla RBM. Wiedza konsultantów BOK w każdej sieci jest "ogromna". Także w sprawie zasięgu LTE nie masz co ich pytać.
Rysiob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-08, 20:29
Lokalizacja: Cz-wa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Rysiob »

Podepnę się do tematu, bo także mam E398 i Redbulla na pokładzie. Generalnie działa miodnie na sofcie, który już miałem po zakupie używanego modemu (soft z CP). Wymuszenie tylko po LTE działa.

Problem pojawia się, gdy mam modem podłączony do laptopa i chcę udostępnić połączenie po Wifi. Używam Windows 8.1 i robię to na dwa sposoby: albo przez komendę poleceń, albo przez program Virtual Router. Niby wszystko elegancko, ale po kilku minutach wszelkie urządzenia, które podepną się pod utworzone Wifi, tracą połączenie i już nie mogą się połączyć - wyskakuje błąd autoryzacji.

Jakieś rady?
RedBull Mobile 200gb/m-c + Huawei e398
Aero2 + Huawei e586
Artek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-10, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Artek »

#kordiko, #matek451, jak miałem bezpłatny starter Play to żeby przetestować LTE miałem wejść w opcje dodatkowe w 24.play.pl i uruchomić "Darmowy LTE" na te 3 dni ważności startera, nie wiedziałem, Play nie wiedział, nie udało się. Za radą zamówiłem drugi bezpłatny starter do testowania LTE czyli RedBull, właśnie przyszedł. Ten już nie ma takiej opcji dodatkowej w ogóle... ma główny pakiet "Darmowy Internet LTE", który można sobie włączyć jak się ma na koncie te 30zł. Tak się darmowo testuje LTE w Play. Oni wysyłają wszystkim karty na prawo i lewo, a Klient nie może przetestować LTE nigdy. Jakaś rada jak przetestować LTE w Play? Drugiego startera Play raczej nie dostanę.

[ Dodano: 2014-04-11, 13:25 ]
#kordiko, #matek451, jak miałem bezpłatny starter Play to żeby przetestować LTE miałem wejść w opcje dodatkowe w 24.play.pl i uruchomić "Darmowy LTE" na te 3 dni ważności startera, nie wiedziałem, Play nie wiedział, nie udało się. Za radą zamówiłem drugi bezpłatny starter do testowania LTE czyli RedBull, właśnie przyszedł. Ten już nie ma takiej opcji dodatkowej w ogóle... ma główny pakiet "Darmowy Internet LTE", który można sobie włączyć jak się ma na koncie te 30zł. Tak się darmowo testuje LTE w Play. Oni wysyłają wszystkim karty na prawo i lewo, a Klient nie może przetestować LTE nigdy. Jakaś rada jak przetestować LTE w Play? Drugiego startera Play raczej nie dostanę.
Artek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-10, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Skuteczny Test Play LTE

Post autor: Artek »

Piszę dla potomnych, bo mi się udało po 1 mies. przetestować z sukcesem Play LTE z bezpłatnym starterem 300MB (raz mi się nie udało, bo się nie aktywował w 3 dni, potem RedBull nie ma opcji darmowego sprawdzenia LTE, teraz za trzecim razem poszło). Nie jest to takie proste, bo Play nie ułatwia. Kroki są takie:
1) Zamawiamy starter np. tutaj http://www.play.pl/oferta/play-internet ... zasiegowy/
2) Przychodzi z różnymi sms'ami startowymi lub zadzwoń na #... - nic u mnie nie działa na telefonie, który normalnie działa z Play, bo nie widzi sieci Play... Co działa? Włożyć kartę do modemu, wpiąć do komputera, mieć lub założyć sobie konto w 24.play.pl podpiąć kolejny numer do swojego abonamentu, działa to tak, że Play wysyła hasło na nową kartę, którą odczytujemy w komputerze przez program obsługujący modem (ja mam program po starym Cyfrowym Polsat, za pomocą którego nie można się podłączyć do Play, ale SMSy odbiera). NOWY NUMER JEST DODANY w 24.PLAY.PL
3) Teraz nie można włączyć Play LTE, bo karta jest nieaktywna. Trzeba ją aktywować wykonując chociaż jedno połączenie. Jak już pisałem wyżej SMS/Call odpada, ja w modemie ustawiam Internet WCDMA Only (program Cyfrowy Polsat po starej umowie), przekładam modem do rutera (tu się łączy ruter po zmianie APN internet, Cyfrowy Polsat miał APN internt.cp). PIERWSZE POŁĄCZENIE WYKONANE, KARTA AKTYWNA
4) Teraz SIESTA, w moim przypadku 2h, aż Play się sam połapie, że karta aktywna.
5) Wchodzimy do 24.play.pl na numer karty i tam w opcjach dodatkowych włączamy darmowy starter LTE (na te 3 dni). LTE AKTYWNE (teoretycznie do 24h)
6) Przekładam modem z rutera do komputera, żeby za pomocą programu Cyfrowy Polsat zmienić ustawienie WCDMA Only na LTE Only. Zapisuję zmianę i wracam z modemem do rutera.
7) Teraz SIESTA, w moim przypadku 2h, aż Play się sam połapie, że karta aktywna z LTE.
8) Włączam i działa, czyli ruter uruchomił modem z LTE w Play.

Tak po miesiącu udało mi się odpowiedzieć na pytanie czy warto kupować Play Online, bo Biuro Obsługi nie wie czy nadajnik koło mnie ma już LTE czy nie. Otóż ma i fajnie.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: Ufo atakuje »

Aktualizacja, która zniknęła ze strony Plusa wraz z instrukcją:

Wejdź na pocztę na o2.pl :

login:[email protected]
hasło:aktualizacja398
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: lesiolo »

Samo firmware Plusa baz aktualizacji dasboardu
Nowy oryginalny Dashboard Plusa dla E398 (brak kodów USSD i wznawiania połaczeń)
Najnowszy firmware dla E398 11.433.61.10.55
spyheart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2012-02-16, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: spyheart »

Witam, mam wersje firmware 11 243 25 01 69.
Po wpisaniu kodu flash pisze ze jest nieprawidlowy.
Jak chce go upgradować do najnowszej wersji podanej w poście powyżej cos zrobiłam nie tak?

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-01-21, 07:15 ]
:pppp:
Ostatnio zmieniony 2015-01-21, 07:15 przez spyheart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: E398 Problem z Play LTE

Post autor: lesiolo »

spyheart pisze:Po wpisaniu kodu flash pisze ze jest nieprawidłowy
Standardowy błąd w polu IMEI nie wpisałeś swojego tylko program używa domyślnego :klnie:
ODPOWIEDZ