e3272 od wschodnich sąsiadów

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: onken »

Zaraz chciałem to wgrywać ale webui chyba w linku jest tylko 1.3 ??

Co potrzebuje wgrać od A-Z by modem w Win8 był widziany ( tylko jakiś jeden com widzę :/ ) i później co wgrywać :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Wcześniej podałem link do wersji 17.xx i zalecenie wgrania firmware od E3276HiLink aby uzyskać full funkcjonalność. Kolejność wgrać firmware i za chwilę WebUi. Może być potrzebny Flask Code do wygenerowania w programie Unlock Huawei new.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: onken »

Wgrałem wersję od e3276, potem WebUI i jestem pod wrażeniem ilości opcji :)

Problem mam tylko taki że nie ma PL, hehe, i pisałes o wersji 1.4 mod webui a w linku jest 1.3 :)

Czy to jest najnowsze co może być ?

Device name: E3272
Hardware version: CH1E3272SM
Software version: 22.470.13.00.00
Web UI version: 13.100.04.06.1202
RSSI: -75dBm

Edit, Fakt, dałes linka też do 17... już próbuję wgrywać :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

W wersji 13.xx jest tylko mod1.3 a w wersji 17.xx jest 1.4. W nim dopiero zobaczysz full opcji.
Polski, a po co Ci polski język skoro nie wyszedł WebUi 17.xx po polsku. Wszystko jest czytelne i raczej zrozumiałe.

Na tą chwilę nic nowszego nie ma :cry: Jak będę miał to się podziele :cfaniak:
Ostatnio zmieniony 2014-10-04, 15:45 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: onken »

Wgrałem wersję 17.xx ale wydaje mi się że opcji jest jakby mniej niż w wersji 13.xx

A dlaczego

1. Jakby mniej opcji w Device Info
2. w ustawieniu Połączenia jest "na stałe": Auto Disconnect Interval(Min): i trzeba wybrać ilosć minut, czyli połączenie będzie przerywane :/ ??

Jakie opcje ( poza inną ciut szata graficzną ) doszły do wersji 17.xx ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Zostaw jak jest i nic raczej nie powinno samo rozłączać. A co do ilości opcji to jest raczej podobnie tylko inaczej rozmieszczone w sekcjach.

EDIT:
Coś mi świta, że w 13.xx jest parametr Ec/Io a w 17.xx go brakuje. Jeśli coś jeszcze zauważyłeś to napisz.
Ostatnio zmieniony 2014-10-04, 15:45 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.
darekka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: ja.michal »

Panowie czy w hilink modem zapamiętuje PIN karty SIM?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

W powyższych modyfikacjach jest taka opcja konfiguracyjna.
darekka
arturx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-27, 18:30
Lokalizacja: Słupsk

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: arturx »

darekka pisze:Musisz wgrać, któreś z poniższych WebUi: (to o wyższej numeracji nie wyświetla danych urządzenia -to pikuś) hasło: na PRIV WYSŁAŁEM
http://przeklej.org/file/txsSNv/Update. ... .Mod1.3.7z lub http://przeklej.org/file/pmA5yw/WYMUSZA ... .Mod1.4.7z

Co do twojej prośby to kto wie...
A mógł by kolega podzielić się tym hasłem z innymi ? :)
Sam jestem ciekaw tego WEBUI :)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Sprawdź PW :cfaniak: i później opisz wrażenia,zauważone ciekawostki,problemy itp.
Wgrywaj wg.podanej wyżej instrukcji.
Ostatnio zmieniony 2014-10-05, 06:07 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: onken »

Darku, przecież już wyświetla dane urządzenia :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

17.xx oczywiście ale dopiero po wgraniu firmware z E3276HiLink. A jak wrażenia i funkcjonalność? Jakieś ciekawe opcje znalazłeś?

Miło by było gdyby ktoś "łopatologicznie" opisał co oznaczają dane parametry i na, które zwrócić uwagę przy ustawianiu anteny aby uzyskać maksymalne osiągi( wyjaśnienie pewnych niuansów w tej materii). Wiem, że na forum już były tego typu informacje ale zgromadzenie ich w jednym miejscu ułatwiłoby wszystkim zrozumienie zawiłości między Parametrami sieci/modemu a osiągami.
darekka
arturx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-27, 18:30
Lokalizacja: Słupsk

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: arturx »

Dzięki darekka, wszysko działa :)
działa nawet http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Wiem o tym i dlatego proszę o opisanie wrażeń, poprawności działania, ciekawostek zauważonych itp.
Generalnie przewaga nieHiLinków upada.
darekka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: ja.michal »

darekka pisze:W powyższych modyfikacjach jest taka opcja konfiguracyjna.
OK. Dzięki.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: kmy »

ja.michal, każdy hilink zapamiętuje pin, bez modyfikacji także, wchodzisz w ustawienia>zabezpieczenia.> wpisujesz pin i zapamiętujesz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: ja.michal »

kmy, dzięki. Jak mi jeszcze powiesz jak E3276s-151 z Orange przerobić na hilink to będzie fajnie. ;) Jak rozumiem muszę wgrać plik firmware w wersji hilink + webiu i tyle?

[ Dodano: 2014-10-04, 23:29 ]
Po małych perturbacjach, ale się udało. Wyrzuciło mi błąd 10. Niestety sterowniki z tego postu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=487696#487696 nie pasowały (system nie widział modemu). Dopiero ten plik: http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=572093 pomógł zobaczyć modem w systemie. i wgranie WebUI poszło bez problemu.

Czekam na odpowiedź PW darekka w sprawie tych modyfikowanych WebUI. Na razie jadę na 12.005.01.00.1072 od Singapurskiego operatora OpenMarket. Prostota jak to tylko możliwe. Minimum możliwości konfiguracji i zarządzania połączeniem.

Na razie mam wrażenie, że E3276s-151 z Orange w opcji HiLink działa żwawiej. Dokładniej to jakby szybciej strony były wczytywane w przeglądarce. Ping i prędkości mam dokładnie takie same jak na konfiguracji modemu.

Na razie opcja HiLink wydaje się lepsza, szybsza, prostrza. Zobaczymy jak będzie z biegiem czasu.

[ Dodano: 2014-10-04, 23:50 ]
Minus, może to wynika z WebUI, może z firmware, ale niestety modem nie potrafi zapamiętać PINu. Wyskakuje za każdym razem okno po włożeniu modemu do USB.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: kmy »

Co do pinu to nie wiem, czemu nie pamięta.
Ja rozpakowałem zmodowane pliki z archiwum hasłem (nick zamieszczającego) :), tylko rozpakowany plik wersja 13.... ma błąd, plik nie jest rozpoznawany jako aplikacja win. 17.... nie próbowałem.

Ten drugi plik 17.... też nie działa, czyli hasła nie zgadłem :(

@darekka po co w ogóle hasłujesz takie archiwa, udostępniasz i już, dla mnie to taka zbędna zabawa, podam link, ale hasło to na zamówienie, jakby to miało jakieś znaczenie, nie rozumiem tego.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Sprawdź PW.

Hasło nie jest opublikowane ale wysyłam je na PW . Ma to na celu to aby przypadkowe osoby niepożyczyły sobie wstawki, którą jak widać nie tak łatwo skombinować. Często osoby takie reuploudują takie pliki, które wcześniej nieumiejętnie przepakowali/coś pokombinowali i znając życie byłyby o wszelkie z nimi problemy pretensje o mnie. W zaszyfrowanej formie pobierasz, piszesz tu o tym i za chwilę masz hasło na PW. W ten sposób mam pewność, że dostaną ten plik osoby w miarę obeznane z tematem. Oczywiście pliki dostępne są z całkowicie darmowego hostingu, a ja za wasze pobrania nie mam nic.

W zamian proszę jak wcześniej o napisanie przez mądrzejszego czegoś w formie tutoriala jak ustawić antenę/sam modem w możliwie najlepszym miejscu bazując na wskazaniach parametrów jakości sygnału w celu osiągnięcia maksymalnych prędkości pobierania/wysyłania. W skrócie na który/które parametry zwracać uwagę(i jak je interpretować). Wiem, że było w kilku miejscach już przydałoby się zrobić jeden konkretny i jasno opisany tutorial.
darekka
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: kmy »

Odnośnie ustawiania anteny, wczoraj ustawiałem sam modem E3272 hilink (soft plusa) i bardzo ładnie wskazuje poziom sygnału w zakładce diagnostyka/informacje o urządzeniu.
W sumie bez znaczenia co ustawiasz, czy antenę, czy modem, ważne aby było źródło poziomu sygnału, które w miarę szybko reaguje. To z softu hilinka wczoraj bardzo ładnie reagowało o każdy praktycznie dBm.
Znalazłem jedno miejsce na parapecie, gdzie poziom sygnału był najwyższy.
Zasady ustawiania anten są praktycznie takie same dla każdego rodzaju anteny, ustawiasz orientacyjnie na azymut nadajnika, następnie na podstawie miernika sygnału dokonujesz korekty, przy czym obowiązuje zasada minimalnych ruchów, w końcu azymut masz ustawiony, to tylko korekta a nie o 30 czy 40 stopni w prawo czy lewo.
W hilinku są dwa parametry RSSI i RSRP, RSSI ma być jak najwyższe czyli np. -71dBm jest wyższe niż -82dBm a RSSI najlepiej jak jest max 6dBm różnicy, co jest możliwe blisko nadajnika. Im dalej od nadajnika to różnica będzie większa. Wczoraj uzyskałem RSSI -61dBm i RSRP -82dBm, 770 m od nadajnika w Poznaniu w centrum.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

A jaka zależność występuje biorąc pod uwagę parametr RSRQ? Jedne źródła podają, że ma być jak najmniejszy czyli powyżej -8dBm(oczywiście -7dBm jest lepsze). Często teżpodawana jest informacja iż jest on ważniejszy niż podane przez Ciebie.

Poniższa tabelka pochodzi z niemieckojęzycznego portalu poświęconego tematyce LTE: http://www.lte-anbieter.info/technik/rsrq.php
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: robertnik »

Wow wstawiłeś tabelkę z tłumaczeniem beta na hosting bez hasła... Zmień to zanim ktoś kto się na tym nie zna napyka sobie biedy.
Kocham wstawki widma. Linki też możesz na PW wysyłać, a nie na publicznym, bo frustrujesz potrzebujących.
Co byś zrobił jak na pda4.ru ktoś zrobił by podobnie? Dał byś radę z tokenem i cyrylicą, albo na chińskim forum?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

I już te złośliwości :rotfl: Raczej na naszym forum większość jest polskojęzyczna a w razie czego jest jeszcze translator aby się dogadać :D
Skoro to taki duży problem kulturalnie wyrazić zapotrzebowanie oto hasło: bezkabli.pl i niniejszym zzekam się wszelkiej odpowiedzialności za nieumiejętne wykożystanie omawianych plików. Niech się dzieje wola ludu :cwaniak:
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: robertnik »

Dopisz je przy linkach żeby obcojęzyczni nie mieli problemów i nie hasłuj nieswojej pracy. Zamiast pomóc to generujesz problemy, a gdzie prosto, łatwo i przyjemnie?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Hasło dawno dodane zostało przy linkach. Nigdzie nie napisałem, iż to mojego autorstaw jest. Nawet wyraźnie napisałem skąd pochodzi ta modyfikacja.
Po to było zabezpieczone żeby potestowali trochę obeznani w temacie a nie laicy co przy byle problemie się wyłożą albo uwalą modem i dołożą tu większej pracy niż napisanie PW lub na forum prośby o hasło.
Zresztą wyszukać, sprawdzić na sobie, dać linki żle(cała nasza polska mentalność). Zresztą modyfikacje WebUi już od jakiegoś czasu są na wskazanym portalu rozwijane i nikt jakoś wcześniej nie dokopał się do nich(ja czekałem, aż dojżeją i będą bardziej dopracowane coby innym nie dać gniota i powodu do wieszania na mnie i autorach psów).

Jak to forum ma się rozwijać skoro z troski o trochę mniej obeznanych z tematem wprowadziłem "straszne i nie do przeskoczenia" problemy i zabezpieczenia :rotfl: . Myśle, że jakbyś uwalił modem pobierając na gorąco pliki to miałbyś pretensje do świata i wstawiającego ale nie do siebie. A dzięki tym "utrudnieniom" mamy pewność, że wszystko gra i nie stwarza problemów. Jak ktoś miał problem to już na zaistniałe problemy zostało podane rozwiązanie(instrukcja, porady).

Ale na koniec żeby było pozytywnie życzę wszystkim zadowolenia z dostarczonych plików :roll:
Ostatnio zmieniony 2014-10-05, 09:11 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: robertnik »

A tam skąd ściągałeś hasło było? Może tak się nie robi żeby nie utrudniać komuś życia?
Żeby napisać PM to trzeba zalogować się na forum. Nie pamiętam jaki tam było token, a jak z polską literą?
Co to za mentalność rzucania kłód pod nogi. Nie chcesz się dzielić to się nie dziel, nikt takiego obowiązku nie ma, a świat się nie kończy na czubku Twojego nosa. Myśl o innych...
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Właśnie z troski o innych chciałem aby potestowali doświadczeni forumowicze a nie ludzie co tu trafili przez przypadek(jeśli by uwalili modem to chyba telepatycznie lub z kafejki by się tu zalogowali :hyhy: ). Zresztą łatwiej czytać w rodzimym języku niż w rosyjskim. Co do rejestracji na forum źródłowym to zabezpieczenie było w formie puzli(obrazek do ułożenia z kawałków). Pliki nie były zabezpieczone ale niezrobiłem tego hasła dla zysku czy też ze złośliwości(dla zabezpieczenia laików przed uwaleniem sprzętu).

EDIT: jeśli się zagalopowałem przepraszam ;)
Ostatnio zmieniony 2014-10-05, 09:25 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: robertnik »

To wysyłaj linki na PM z linkami do których też wyślesz hasło na PM(może nawet hurtem w jednej wiadomości). W trosce o innych niedoświadczonych żeby się nie frustrowali, zapewne tych którzy wpadną tu za jakiś czas kiedy znudzi Ci się obecność na forum i odpisywanie do tego czasu na PMy...

EDIT
darekka pisze:Zresztą jesteś zwycięzcą, bochaterem i oswobodzicielem uciśnionych(z hasła). Gratuluję
Przypominam że przytyki osobiste są sprzeczne z regulaminem tego forum. Nie rozpędzaj się.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: darekka »

Kolego zresztą skończmy naskakiwanie na siebie skoro problem został rozwiązany :ok: .Lepiej będzie jak postaramy się opisać dokładniej wszystkie zawarte w modyfikacji WebUi miożliwości, ciekawostki itp. Przynajmniej bedzie to z zyskiem dla społeczności forum i przypadkowych jeszcze niezbyt doświadczonych internautów. Zgoda :szampan:

Proszę również o wyczyszczenie wątku z wypowiedzi nie na temat oczywiście za zgodą mojego przedmówcy.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: e3272 od wschodnich sąsiadów

Post autor: onken »

Prawda jest taka że to super sprawa iż takie wersje HiLinka powstają :)

A do tego w szybki sposób można przestawić na modem i wrócić do HiLinka :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ