Blueconnect - strasznie wolny internet...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Witam,

kupiłem dzisiaj modem Blueconnect i starter T-mobile z jakimś pakietem do internetu. Po zainstalowaniu na laptopie potrzebnego oprogramowania i włożeniu karty SIM do modemu połączyło się i wyskoczył dymek, że prędkość internetu to 258,6 kb/s. Co jest przyczyną tak powolnego transferu? Strony ładują się po kilkadziesiąt sekund...

Zasięg mam pełny, żadnych programów p2p i innych tego typu nie mam. System świeżo postawiony. W programie Blueconnect pokazuje mi przy zasięgu EDGE T-Mobile. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że powinno przy pełnym zasięgu przeskoczyć z EDGE na HSPDA, może wtedy by było lepiej... 500 kb ściąga mi się w 3 minuty...

Mam Windows XP + SP3. Próbowałem na dwóch różnych nowych starterach t-mobile.

Szukałem trochę na forum, ale z tym internetem nie da się...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Na modemie musisz wymusić tylko 3G( WCDMA) aby nie łączył z 2G(EDGE).Ustawienie w managerze połączeń. Zakadka Narzędzia-Opcje-Sieć- Typ sieci. Jaki to modem i czy masz wewnątrz zasięg 3G w T-Mobile?
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Złapało mi HSPA, ale strasznie słaby zasięg, bo 1-2 kreski. Teraz jest już znośny ten internet, ale muszę siedzieć prawie na dachu :D

Przed chwilą złapało mi nawet UMTS, ale tylko na sekundę i z zerowym zasięgiem...

A jak to wymusić? Patrzyłem w opcjach, ale tam nic nie ma takiego. Nie ogarniam w ogóle sieci bezprzewodowych...

A teraz złapało HSPDA i jest już kilka minut, ale z zerowym zasięgiem...

Modem to HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem #2
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Jaki model Huawei? Skąd jesteś? Co do ustawień już ci napisałem jak wymusić tylko HSDPA/UMTS.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Okolice Piaseczna. Problem w tym, że jak wchodzę w opcje > sieć, to mam zablokowaną możliwość zmiany... Mam ustawiony typ sieci i zakres na "automatyczny" bez możliwości zmiany.

Jak sprawdzę model tego modemu?

Zszedłem piętro niżej i łapie EDGE full zasięg, ale co z tego jak internet chodzi tak, że nie da się nic zrobić...

edit.

dobra ogarnąłem jak zmienić na UMTS/HSPA - trzeba to zrobić przed połączeniem się z internetem, ale co z tego jak łapie mi HSPA i 1-2 kreski zasięgu i od czasu do czasu złapie HSPDA i wtedy kicha bo nie ma zasięgu i mi rozłącza, a jak coś pobieram to jest to uciążliwe bo przerywa pobieranie i trzeba od nowa...
Ostatnio zmieniony 2014-09-10, 17:46 przez pandan, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Nie zmienisz wyboru sieci gdy jesteś połączony z internetem.Musisz być rozłączony, w opcjach ogólnych wyłącz ewentualnie automatycznie łączenie. Typ modemu sprawdzisz pod klapką. Okolice Piaseczna to mało precyzyjne podanie lokalizacji. T-Mobile korzysta z sieci UMTS900 i UMTS2100 NetWorks. Trzeba sprawdzić zjakiej korzystasz i jak daleko jest najbliższy BTS NetWorks. Jeśli masz E-173s-1 z T-Mobile(Ery)to on nie obsługuje UMTS900 i nie skorzystasz z UMTS900NetWorks.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

W mojej miejscowości nie wykrywa w ogóle BTS wg. btsearch pl... pokazuje "Lokalizacje: 0". Tylko czemu skoro pokazuje, że nie ma żadnego BTS w mojej okolicy to czasami łapie mi UMTS? Na HSPA nie jest źle, da się w miarę przeglądać internet, tylko nie wiem jak wyłączyć żeby nie łapało mi HSPDA bo jak mi złapie to mam zerowy zasięg i inteternet pada.

Coś gdzieś wyczytałem, że są jakieś programy do poprawienia zasięgu, to prawda?

Model sprawdze jak mi się pobierze plik.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Poraża twoja niechęć do podania lokalizacji przy takiej wiedzy jak twoja. Co chcesz w ten sposób osiągnąć?Czy ty myślisz, że BTS stoi w każdej miejscowości?Na dodatek nie wiesz jaki modem kupiłeś. Po prostu masakra. A wystarczyło wcześniej podać lokalizacje, sieć i zapytać o potrzebny modem ewentualnie antenę zewnętrzna.Pobieranie plików w EDGE to nieporozumienie.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Model to E173-s-1... :zdziwko:

HSPA mogłoby zostać, ale jest opcja żeby zrobić tak, żeby nie zmieniało mi na HSPDA? I ciągle mi łapie UMTS, ale też z zerowym zasięgiem przez co mi pada internet co chwile.

Wiesz może jaka sieć będzie najlepsza? Bo mam opcje wymiany tego modemu na inny, w playu co jest, bo ten blueconnect ma simlocka w modemie i działa mi tylko T-mobile. Chyba że da się to jakoś obejść?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

A skąd ja mogę wiedzieć jak z zasięgiem operatorów u ciebie, nie jestem jasnowidzem. E-173s-1 z T-Mobile nie powinien mieć simlocka. Odnoszę wrażenie,że ty wszystko wiesz lepiej niż ja. Kupiłeś wszak modem, który jest wolny i nie działa u wszystkich operatorów na 3G z UMTS900 czyli w 90% lokalizacji min w twojej. Aby korzystać z jakiejkolwiek sieci trzeba dysponować odpowiednim sprzętem i być w zasięgu operatora ,ewentualnie korzystać jeszcze z anteny zew.na odpowiednie pasmo. Bez lokalizacji to wróżenie z fusów.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Znalazlem takie miejsce, że mam UMTS full zasięg, więc jak to jest skoro pisałeś że ten modem nie ruszy z umts?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem, pisałem o UMTS900, którego wersja s-1 nie obsługuje. Jak masz full zasięg( pewnie w kreseczkach) to korzystaj. Gdyby jeszcze nie to bieganie w poszukiwaniu magicznych kreseczek. A wystarczyło podać to o co pytałem.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

No w kreskach, ale ładnie działa i to mi wystarczy na razie. Jak możesz to poleć jakiś modem, żeby złapać te umts900

Dzięki wielkie za pomoc i cierpliwość ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: matek451 »

Ze sprawdzonych obsługujących UMTS900 i UMTS2100 z HSPA+DC w NetWorks polecany to E-3251. Bez HSPA+DC to E-3131. E-3251 pochodzą głównie z Orange i mają simlocka. Trzeba go zdjąć aby korzystać w innych sieciach.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

Ok, kupie ten pierwszy, a warto kupować używany?

I jak jest z nocami bez limitu w t-mobile? bo próbowałem włączyć tą usługę, ale wyskoczyło mi "numer nie należy do właściwej sieci", a treść smsa i numer był brany kilkukrotnie z oficjalnej strony t-mobile. Mam w BC zwykłą kartę sim z kiosku.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: Piotrek24 »

pandan pisze:I jak jest z nocami bez limitu w t-mobile?
Taka opcja jest tylko w abonamencie Blueconnect.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

A jakaś inna sieć gdzie będę miał limit chociaż 5 GB/mc, albo noce bez limitu?

I tak mam zamiar zmienić ten modem na inny więc każda sieć mi w sumie odpowiada, tmobile i play najlepiej łapią mi zasięg
Ostatnio zmieniony 2014-09-13, 18:50 przez pandan, łącznie zmieniany 1 raz.
pandan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 15:34
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: pandan »

odswiezam

[ Dodano: 2014-09-20, 13:46 ]
Kupiłem przedłużkę USB i teraz mam prawie wszędzie 2-3 kreski HSPA. To jest to ;)

Jeszcze tylko te limity ogarnąć i będzie dobrze
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: ja.michal »

pandan pisze:A jakaś inna sieć gdzie będę miał limit chociaż 5 GB/mc, albo noce bez limitu?
Bez limitu w opcji na kartę taką ofertę ma wyłącznie Play. W opcji z limitem 50 GB na miesiąc ma Plus.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect - strasznie wolny internet...

Post autor: YaHooo »

pandan pisze:W mojej miejscowości nie wykrywa w ogóle BTS wg. btsearch pl... pokazuje "Lokalizacje: 0"
Zmniejsz zoom, a się ukażą odległe stacje ;)
pandan pisze: Coś gdzieś wyczytałem, że są jakieś programy do poprawienia zasięgu, to prawda?
Nieprawda.
pandan pisze: Kupiłem przedłużkę USB i teraz mam prawie wszędzie 2-3 kreski HSPA. To jest to ;)
A nie lepiej pomyśleć nad anteną zewnętrzną? Bo z tego co opisujesz to masz wielkie problemy z zasięgiem i to by raczej mogło pomóc na Twoje bolączki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ