2 modemy LTE do Redbull Mobile

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xBum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 21:47
Lokalizacja: Polski

2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: xBum »

Witajcie!

Czytałem z kilkanaście tematów na forum o modemie Huawai E3272 i różnie z nich wynika, że raz są to hilinki, a raz nie. Osobiście wolałbym opcję nie hilinkową, bo taka jest chyba bardziej realna do jakiś modyfikacji przynajmniej tak mi wychodzi z tego co wyczytałem na forum. Znalazłem na allegro dużo akcji za cenę ~180zł + kw z tym, że są to modele E3272s-153 albo E3272-s2 niektóre są z play, a niektóre takie jak tu http://allegro.pl/modem-huawei-e3272-lt ... 32086.html jeszcze są 3372 http://allegro.pl/modem-lte-4g-huawei-e ... 63781.html . Myślałem również o modelu E3276 ale jest troszkę droższy i również o modelu E398, ale ten jest jeszcze droższy bo już kwoty rzędu 280zł. Jak kupić na allegro dobry E3272 wersje nie hilink?

Chyba, że polecicie jakieś inne modele.

Jeszcze pytanie odnośnie tego, że modemu prawdopodobnie chciałbym używać na kablu usb, a więc czy to może być jakikolwiek kabel usb czy musi być jakiś specjalny?

Z góry dzięki za pomoc!
xBum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 21:47
Lokalizacja: Polski

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: xBum »

A może nie modem tylko coś innego na kablu ethernet do PCta? Są jakieś takie urządzenia? Proszę Was o odpowiedź na poprzedni post i ten.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: darekka »

A jaki problem kupić HiLink i jeśli to konieczne bez problemu przerobić na zwykły przez wgranie firmware w wersji 21.xx i dashboard np.Playa? Ja sam mam E3272HiLink z Plusa i po powyższej proceduże śmiga jako zwykły modem(da się wymusić pasmo w TopNetInfo,sprawdzić CID i LAC stacji bazowej itp.). Operacja jest odwracalna poprzez wgranie firmware w wersji 22.xx i WebUi. Jeśli koniecznie chcesz kupić nieHiLink to za 199zł. możesz zamówić z Play poprzez ich stronę lub poszukać w ich salonach. Chociaż nie wiem czy obecnie nie lepiej kupić E3372HiLink za 199zł.z normalną polską gwarancjąe(sam taki kupiłem 2 dni temu), a nie takie jak podałeś importowane modemy z "GWARANCJĄ 6msc" do zrealizowania nie wiadomo gdzie. Z tego co czytałem na rosyjskojęzycznych stronach da się również przerobić na nieHiLink.
Co do kabla to zależy jaka długość(im mniej tym lepiej-jeśli zaś dłuższy niż 3metry to już należy myśleć o aktywnym-z zasilaczem min.1,5A lub stosownym aktywnym HUBem). No i od siły sygnału zależy jak bedzie się zachowywał modem pod obciążeniem(mocny sygnał -większa stabilność).


EDIT:
A jeśli są wątpliwości co do możliwości HiLinków zapraszam do tego wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=489974#489974 gdzie jak widać podstawowe ułomności HiLinków zostały usunięte. :hurra:
darekka
xBum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 21:47
Lokalizacja: Polski

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: xBum »

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi czy E3372s-153 to to samo co E3372? Głównie takie są na allegro. Dobrze się sprawuje ten E3372? :)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: darekka »

Tu poczytaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=30 . Zresztą ja polecam polską dystrybucję(gwarancja, pełna zgodność z sieciami).
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: onken »

Darku

Przecież wszystko to tylko sprawa softu, pasma w każdym są takie same, sprzętowo wszystkie są identyczne

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: darekka »

Ja to wiem, ty to wiesz ale ktoś kto zarejstrował się 10dni temu raczej oczekuje czegoś co zadziała od przysłowiowego "kopa", a nie po: zdjęciu simlocka,zmianie firmware, wgraniu WebUi itp. Jak ktoś przy moich wstawkach napisał ma być prosto, łatwo i przyjemnie. Takie cechy mają tylko pewne, polskie modemy-niezaprzeczysz :cfaniak: .
darekka
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 2 modemy LTE do Redbull Mobile

Post autor: Andrzejz78 »

xBum, witam kolegę ;)
Jednak postanowiłeś do nas zajrzeć
ODPOWIEDZ