[play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
diegotm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-01, 10:31
Lokalizacja: garwoliński

[play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Post autor: diegotm »

Kupiłem sobie router Huawei B593 i starter Play Online na kartę za 19zł z zamiarem przetestowania zasięgu LTE (Elżbietów, powiat garwoliński - BTS Trojanów). Internet chodził na początku 8Mbps, potem nawet 16 Mbps, a potem nagle i niespodziewanie spadł do 0.1Mbps. Mam środki na koncie. Na infolinii Play stwierdzili że nie mają problemów technicznych i wszystko na pewno jest w porządku. Zasięg mam ok 100 dBm - niby słabo, ale dlaczego w takim razie internet wcześniej działał? Gdyby nie działał wcale, zwaliłbym to na zasięg.
Ustawiałem ręcznie ANP, resetowałem ruter do ustawień fabrycznych. Co jeszcze mogę zrobić? Chciałem podpisać umowę z Play na abonament ale nawet nie mam jak przetestowac tego internetu. Z góry dziękuję Wam za pomoc.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: [play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Post autor: darekka »

Po pierwsze miło mi powitać nowego forumowicza :D
A masz minimum 30zł. na koncie, bo jeśli nie to Nielimitowane LTE działać nie będzie?
Szczegóły: http://www.play.pl/uslugi/darmowy-internet-na-30-dni/

Wymusiłeś tylko LTE na routerze, bo mogło w trybie AUTO przeskoczyć na HSPA?
Dodatkowo zalecam aktualizację firmware w routerze.
darekka
diegotm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-01, 10:31
Lokalizacja: garwoliński

Re: [play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Post autor: diegotm »

Mam wymuszone LTE. Nie mam 30zł, ale aktywowałem sobie usługę nielimitowane LTE przez okres ważności startera czy coś takiego. Wszystko byłoby spoko, tylko dlaczego internet najpierw działał a potem przestał? Przełączałem na wymuszone 3G, zero poprawy. Na wymuszonym 2G <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się nie łączył. Na próbę założyłem kartę SIM Orange z telefonu i na niej internet 3G śmigał jak trzeba.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: [play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Post autor: darekka »

A może mineło 14 dni od uruchomienia startera?
darekka
diegotm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-01, 10:31
Lokalizacja: garwoliński

Re: [play LTE] Nagły spadek prękości internetu

Post autor: diegotm »

Internet zaczął działać równie nagle co przestał. Znowu osiąga 8Mbps. Zastanawia mnie jednak skąd ta nagła zapaść - konsultantka na infolinii twierdziła że nie ma żadnych problemów technicznych w moim rejonie.
ODPOWIEDZ