TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mati_M
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-20, 00:28
Lokalizacja: Piekary Śląskie

TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Post autor: Mati_M »

Witam Forumowiczów,

Mam problemy z konfiguracją systemu (jak sądzę software), który docelowo ma umożliwić obsługę kamer przy pomocy mobilnego internetu, routera, modemu 3G/4G oraz kamery IP.

Na chwilę obecną mamy taki sprzęt:

1) Internet mobilny PLUS z przydzielonym statycznym zewnętrznym IP
2) Modem HUAWEI E3272 z HiLink
3) Router TP-LINK TL-MR3420 v2
4) Kamera Dericam H204W

Zgodnie z informacją PLUSA skonfigurowałem modem wpisując APN:m2m.plusgms.pl w ustawianiach modemu. Zaznaczyłem również opcję "static". Po tych czynnościach w ustawianiach urządzenia widoczny jest przydzielony mi zewnętrzy statyczny IP.

Następnie skonfigurowałem Router TL-MR3420 przez Quick Setup nadając ustawiania "3G/4G Only", w APN również m2m.plusgsm.pl.
W ustawianiach WAN wpisałem statyczne IP, bramę i maskę oraz DNS-y podane przez PLUSa.

Skutek:
Modem świeci na niebiesko. Internet działa (wolniej niż przy wpiętym modemie do laptopa no ale jest ;) ). Po sprawdzeniu IP widoczne jest to podane mi przez Plusa.

W menu routera przekierowałem port na adres IP kamery (chyba dobrze ;P ). Niestety żaden program do obsługi kamery (na PC i Androida) nie łączy z kamerą po zewnętrznym IP (kamera po LAN-ie działa prawidłowo).

Jeżeli chodzi o modem, to ma zmienione oprogramowanie (na to rosyjskie ;P) i mogę zmieniać jego parametry dowolnie.

Problem leży na linii Modem - Router ale nie mam już pomysłów jak go rozwiązać.

Może macie jakąś propozycję ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Post autor: matek451 »

A nie jesteś za podwójnym NAT-em. Spróbuj zmienić HiLink na zwykły modem. Korzystasz z LTE w Plusie czy z 3G?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Post autor: dzejk »

wgraj na modem nie-hilinkowy soft
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Post autor: robertnik »

Modem to Hilink i nie potrzeba ustawiać apn w ruterze.
W Hilinku przekierowujesz port na IP rutera, albo prościej robisz DMZ.
W ruterze na sofcie tplinka to nie wiem, ale mniej więcej powinno być jak w Gargoyle że wybierasz jakiś interfejs. To znaczy USB, ale to virtualna karta sieciowa i tak zapewne będzie się przedstawiać. DHCP i powinno połączenie działać.
W ruterze również kierujesz porty na kamery.
Teraz sprawdzanie.
W lanie po IP wewnętrznym.
Po sieci, ale na smartfonie używasz innego źródła internetu niż ruter z podpiętym modemem.
Jak by rwało połączenie na modemie, to będzie trzeba aktywny HUB, albo kabel Y z ładowarką do telefonu 1A.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TP-LINK TL-MR3420 + HUAWEI E3272 i internet mobilny z zew.IP

Post autor: lesiolo »

Mati_M pisze:1-...żaden program .... nie łączy z kamerą po zewnętrznym IP
2- przekierowałem port na adres IP kamery (chyba dobrze ;P )
1. Sprawdziłeś czy kamera loguje się na DDNS i/lub P2P, za pomocą tych usług powinieneś połączyć się z kamerą
2. Rozumiem że kamerę dałeś w strefę DMZ routera, a router w strefę DMZ modemu
Skorzystaj z rady kolegi matek451, wtedy router będzie wszystkim zarządzał i pozbędziesz się podwójnego NAT-u
ODPOWIEDZ