Modem LTE Huawei e398 - Oderwane elementy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
irku50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-22, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Modem LTE Huawei e398 - Oderwane elementy

Post autor: irku50 »

Witam, mam problem z modemem Huawei E398, który kupiłem jako uszkodzony.
Po podpięciu do laptopa i włożeniu karty sim z internetem LTE (PLAY) modem instaluje Mobile Partner i poprawnie się konfiguruje (kartę sim widzi poprawnie), ale nie łączy z lte (przez moment widzi i zrywa). Modem rozebrałem i okazało się, że na płytce na której są gniazda do anten zewnętrznych, przy gnieździe koło nasuwanej anteny wewnętrznej, brakuje 3 elementów i to powoduje, że nie działa także antena wewnętrzna a co za tym idzie kompletny brak zasięgu. Na szczęście te elementy przykleiły się do taśmy klejącej pod płytką. Problem polega na tym, że nie wiem gdzie je poprawnie przylutować. Jeśli więc ktoś ma dobre zdjęcie z elementami przy tym gnieździe, to bardzo o nie proszę. Załączam zdjęcie z interesującym mnie fragmentem (odkręciłem i zdemontowałem płytkę z gniazdem SIM ), Dodam, że modem bardzo łatwo się rozbiera z użyciem karty plastikowej lub paznokcia, potem 2 śrubki i elektronika na wierzchu. Jeśli byłby problem ze zrobieniem zdjęcia, to proszę wykorzystać moje i w Paint zrobić strzałki gdzie te elementy mają być wlutowane. Z góry wielkie dzięki :)
ODPOWIEDZ