Huawei E180

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mephistowaltz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-01, 20:22
Lokalizacja: lublin

Huawei E180

Post autor: mephistowaltz »

Witam,

dostałem od brata modem huawei E180, który jest od iPlusa. Włożyłem do niego kartę Play Online, jednak nie dało się w ogóle połączyć (nawet po zmianie APN), następnie spróbowałem z kartą Aero2, niestety problem się powtórzył. Po tym wszystkim poszperałem w sieci i znalazłem porady, gdzie zmiana firmware i dashboardu może pomóc, tak też uczyniłem, jednak wciąż bez efektów. W programie mobile partner po ustawieniu wszystkiego widzę jedynie coś takiego > patrz załącznik 1. Natomiast po sprawdzeniu programem top_netinfo (załącznik 2), również pokazuje, że jest sygnał, jednak wciąż nie wykrywa żadnego z operatorów. Proszę o jakieś wskazówki. Co więcej sprawdzałem programami, czy jest tutaj jakiś simlock, jednak informacja zwrotna jest taka, ze nie ma simlocka.
hajzenberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-04-21, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E180

Post autor: hajzenberg »

mephistowaltz, z 1 screena wynika, że modem nie jest zainstalowany, dla pewność spojrzałbym do menedzera urządzeń jak został wykryty ten modem....
Co pojawia się w top net info jak klikniesz połącz...?
mephistowaltz pisze:jednak wciąż nie wykrywa żadnego z operatorów.
Nie wiem jak Ty wyobrażasz sobie, że pokaże tych operatorów...w tni samemu trzeba dodać wszystkie ustawienia...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E180

Post autor: YaHooo »

mephistowaltz a jak włożysz inną kartę SIM to też tak masz?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ