dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
railroad
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-10-19, 12:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: railroad »

key pisze:
railroad pisze:Najprościej będzie nalutować 2 rezystory po 1ohm na te co są.
Przestan pisac bzdury.

Rezystory w schemacie powyzej informuja iPada o tym, ze ladowarka moze dac 2A. Nic innego.
Sam piszesz bzdury, co ma wymiana rezystorów w ruterze do informowania iPada, ile może dać ładowarka? Pisałem o modyfikacji prądowej w ruterze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: key »

Pisalem na temat schematu ktory wkleil ja.michal ->TU masz n.p. opis jak to dziala.

Nie wiem o jakich rezystorach ty piszesz - wklej prosze schemat i/lub zdjecie plytki.
Nie pomagam na PW.
railroad
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-10-19, 12:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: railroad »

Ostatnio zmieniony 2014-11-25, 19:25 przez railroad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: krystianb »

Całość http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 3#14036553 wątki się pomieszały.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Andrzej0991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-10-22, 11:11
Lokalizacja: Poznań

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: Andrzej0991 »

Panowie, nie ma sensu kombinować IMO. Dzisiaj zrobiłem sobie kabel USB Y z 5 metrowej skrętki (w taki sposob jak opisalem kilka postów wcześniej) i wszystko śmiga aż miło. Zero problemu. Można router postawić w dogodnej lokalizacji, modem w miejscu gdzie ma zasięg. Przerabianie routerów jest dobre jak ktoś ma b. dobry zasięg i może postawić sobie router spięty z modemem w dowolnym miejscu. Ale jak nie ma to nie widze problemu w przeciągnięciu kabla gdzieś za kanapą i dołączenie jednego krótszego kabla zasilającego przy modemie.

pozdr
t7463w
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-11, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: t7463w »

Skrętkę masz ekranowaną? Ja wczoraj też próbowałem coś takiego na zwykłej bez ekranu , ale router nie wykrywał modemu. Powiedz jak to wszystko polutowałeś? W skrętce jest 8 żył, a USB wykorzystuje 4. Łączyłeś po 2 żyły ze sobą czy jakoś inaczej.

Mam jeszcze jeden dość prosty pomysł na zasilanie modemu. Do wewnątrz routera wkładamy małą przetwornicę jak coś takiego np. http://www.ebay.co.uk/itm/2014-New-Wate ... 1c32735d12 która by zasilała linię 5V na porcie USB. Wymieniamy zasilacz na jakiś mocniejszy i mamy router z portem USB o wydajności 15W za 1 funta :)
Andrzej0991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-10-22, 11:11
Lokalizacja: Poznań

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: Andrzej0991 »

Witam,
Chciałem kupić ekranowaną ale nie mieli, to jest najzwyklejsza skrętka o średnicy przewodu 0,5.
Co do samej skrętki to miałem zamiar wykorzystać większość żył (używać po jednej parze na jeden pin). Skończyło się na tym że na kablu zasilającym są po 2 żyły na + i po 2 na mase. W kablu transmisyjnym jest po jednej żyle na pin (D+, D- oraz masa) - ważne aby na piny D+ i D- użyć jednej pary np. żyły zielonej oraz biało zielonej.
Co do wykrycia modemu to pewnie nie połączyłeś masy kabla zasilającego z transmisyjnym. Kilka postów wcześniej masz opisane przeze mnie jak to powinno wyglądać.
Można śmiało użyć po jednej żyle na pin, w przypadku 5 m i zasilacza zewnętrznego nie ma żadnych efektów ubocznych takich jak spadek prędkości itd. Dodatkowo jest dużo prościej z lutowaniem, używając po 2 żyły robi się trochę gęsto (zwłaszcza na masie gdzie trzeba dolutować 4 żyły do jednego pinu)

Niżej prowizoryczny schemat w paincie z małym opisem.
Obrazek
pozdr
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Chyba chodzi o coś takiego:
Coś takiego moim zdaniem nie zwiększy samo z siebie wydajności prądowej zwykłego USB. Ale mogę się mylić.
ja.michal pisze:Konsultowałem się z osobą zajmującą się podobnym sprzętem i powinno być ok zmieniając tylko rezystory.
No to kto chętny próbować? :hyhy:
key pisze: Nie eksperymentuj z zadnymi rezystorami. USB standby jest rozpoznawane na podstawie protokolu (linie danych D+/D-), nie na podstawie obciazenia gniazdka.
Dobrze wiedzieć. Zatem masz jakiś pomysł dlaczego pomimo tego, że dysk jest zasilany z zewnętrznego zasilacza, to zasilanie USB jest obciążone?
key pisze:TU masz n.p. opis jak to dziala.
Wiedziałem, że to nie może być takie proste :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:dlaczego pomimo tego, że dysk jest zasilany z zewnętrznego zasilacza, to zasilanie USB jest obciążone?
Ja mam, po prostu USB zasila układy elektroniczne interfejsu od strony USB a zasilacz zasila dysk i układ interfejsu od strony dysku.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: YaHooo »

wojteks też tak może być i z pobieżnego przejrzenia ścieżek tak by wyglądało. Ale czasu nie starczyło na jakieś większe poszukiwania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:
Coś takiego moim zdaniem nie zwiększy samo z siebie wydajności prądowej zwykłego USB. Ale mogę się mylić.
To ma być jakiś komunikat dla urządzenia. Nie wiem co się dalej dzieje.
YaHooo pisze:
No to kto chętny próbować? :hyhy:
Ja, ale nie mam routera niestety. :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:To ma być jakiś komunikat dla urządzenia. Nie wiem co się dalej dzieje.
Z tego co zrozumiałem to urządzenie wtedy pobiera po prostu większy prąd i tyle.
ja.michal pisze: Ja, ale nie mam routera niestety. :(
Ja mam, ale bez USB. A szkoda, bo bym spróbował.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:
Ja mam, ale bez USB. A szkoda, bo bym spróbował.
Może jest na płycie? :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Może jest na płycie? :hyhy:
Niestety z tego co wiem to nie ma. Albo jest głęboko ukryty :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
t7463w
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-11, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: t7463w »

Nie uwierzycie co właśnie odkryłem :)

Do TP-linka 3220 podłączyłem zasilacz 5V 2A, ten sam zasilacz jest podłączony bezpośrednio do czerwonej żyły w kablu USB i wszystko chodzi. Nie wiem jak ze stabilnością, bo na razie testuję od 20 minut, ale wyniki 4,5 km od BTSu są całkiem niezłe. Modem jest w mieszkaniu bez żadnych anten zewnętrznych. http://www.speedtest.net/my-result/3983091794 Wniosek taki, że TP-link + modem + zasilacz 5V (bez hubów) może działać :)

[ Dodano: 2014-12-14, 21:33 ]
Jednak to był zły pomysł, router chodzi, ale przy intensywnym wykorzystaniu sieci router się reseruje. Ale zdziwiło mnie i tak, że ruszył.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: YaHooo »

Ale zdziwiło mnie i tak, że ruszył.
A czemu miałby nie ruszyć? Mógłby nie ruszyć jeśli zasilacz miałby zbyt słabe zasilanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: gelox »

słuchajcie, a taki kabel
http://www.komputronik.pl/product/14491 ... lsrc=aw.ds

to nie będzie taki, o którym piszecie?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: dodatkowe zasilanie do huawei 3372 i TP-Link 3220

Post autor: krystianb »

Napisz co masz na myśli. Jeśli chcesz do jedną wtyczkę wsadzić do routera a drugą do "zasilacza usb" to istnieje spore prawdopodobieństwo, że z routera może polecieć magiczny dymek.
Z resztą producent tego wynalazku to raczej mi się dobrze nie kojarzy. Spodziewaj się, że spadki napięcia będą takie, że modem w ogóle nie ruszy mimo dwóch wtyczek.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ