modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotr123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-27, 11:26
Lokalizacja: internet

modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: piotr123 »

Drodzy forumowicze,
czy ktoś z was korzysta z telefonii voip przez modem huawei E3372 hilink ?
Czy łączy bez problemu z serwerem sip?
Pytam, bo obecnie korzystam z modemu ZTE MF823 hilink (LTE) i nie można się przez niego połączyć z serwerem SIP - zarówno Freeconet jak i PLFON. Ani z kompa, ani gdy modem jest podłączony do routera. Na starym huawei e3131 (bez hilink) działa bez problemu.
Zapewne winne jest tu dziwne działanie hilink (NAT) z ZTE MF823.
Sam modem jak i LTE działa bez problemu.
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: synkopa »

Walczę dziś cały dzień z voipem przez E3372 podłączonym do fritza 7390 jako Hilink. Niestety chyba wygląda na to, że modem ma zablokowane porty 5060, bo ni jak nie można się połączyć z serwerem sip.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: ja.michal »

W ustawieniach modemu jest taka opcja jak SIP ALG Settings. Wpisuje się port SIP i nie powinno być problemów.
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: synkopa »

Jak więc dotrzeć do tego ustawienia? Standardowo mamy jedynie dostęp poprzez www, a tam tego nie znajduję. Mam ten modem od wczoraj i dopiero się go uczę. Jak dotrzeć do tego ustawienia?
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: silvan »

Poszukaj w temacie "ktory wybrac e3372 czy e3272" jest tam mod webui udostepniany, ktory ma takie opcje
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: synkopa »

Po lekturze podanego tematu i załadowaniu do modemu alternatywnego softu, stwierdzam że Voip zaczął działać. Niestety mod ma sporo błędow. Aby otworzyć port 5060, trzeba odptaszyć opcję Enable SIP ALG. Poza tym bardzo wiele użytecznych opcji doszło.
Ostatnio zmieniony 2014-11-17, 09:48 przez synkopa, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-27, 11:26
Lokalizacja: internet

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: piotr123 »

synkopa pisze:Po lekturze podanego tematu i załadowaniu do modemu alternatywnego softu, stwierdzam że Voip zaczął działać. Niestety mod ma sporo błędow i aby otworzyć port 5060, trzeba odptaszyć opcję Enable SIP ALG. :szok: Poza tym bardzo wiele użytecznych opcji doszło.
Czyli rozumiem,ze po zmianie firmware na inne voip działa bez problemu?
A co , gdy ten modem jest w wersji zwykłej, nie hilink?
Działa bez problemu?
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: synkopa »

Też to sprawdziłem, ale na modemach: MF821 i MF669. Działa bez problemów, ale to logiczne, bo nie ma dodatkowego routera w postaci hilink. W swojej konfiguracji posiadam jeszcze alternatywny router TL-MR3020 na gargoyle i tam są problemy z połączeniami przychodzącymi po loginie. Po numerze PTSN via Voip nie ma problemów. Ciekawostką jest to, że na oryginalnym sofcie z tp-linka, nie ma najmniejszych problemów, niezależnie od konfiguracji.

[ Dodano: 2014-11-16, 17:17 ]
Wykonałem też dla testów udane przejście z hilink na normal dla E3372. Voip zadzialał bez zarzutów. Transfery choć wyraźnie gorsze to wciąż dobre. Niestety fritz 7390 wyraźnie pogarsza upload, kiedy musi sam pracować za modem. Wracam do hilinka.
kpac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-05-10, 12:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: kpac »

Mam podobne kłopoty z moim ZTE MF823. Synkopa czy u ciebie działa sip bez problemu tzn. nie musisz wprowadzać stuna itp. W jakiej jesteś sieci być może u mnie to wina sieci jestem na RBM(Play) prepaid - i być może oni blokują porty sip. Jeżeli w tej samej to muszę się zastanowić nad zmianą modemu - co byś polecał.
marke_r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-13, 12:01

Re: modem huawei E3372 hilink- czy działa przez niego voip?

Post autor: marke_r »

kpac pisze:Mam podobne kłopoty z moim ZTE MF823. Synkopa czy u ciebie działa sip bez problemu tzn. nie musisz wprowadzać stuna itp. W jakiej jesteś sieci być może u mnie to wina sieci jestem na RBM(Play) prepaid - i być może oni blokują porty sip. Jeżeli w tej samej to muszę się zastanowić nad zmianą modemu - co byś polecał.
Witam serdecznie.

Mam ten sam problem. Jak go rozwiązałeś. Dzięki z góry
Marek
ODPOWIEDZ