Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alein
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-07, 00:00

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: Alein »

Witam.
Mam problem z modemem, nie moge zresetowac hasla. Po podaniu numeru seryjnego wyskakuje blad.
Jak moge w e3372s-153 zresetowac haslo/wgrac czysty FW czy GUI? Podmiany jakie robie nie resetuja hasla.

Hardware version: CL1E3372SM
Software version: 22.300.09.00.00
Web UI version: 17.100.17.00.143-Mod1.20

Moze jest jakis nowszy mod, ktory nadpisze haslo pustym? Z gory dziekuje za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: dzejk »

Spróbuj zresetować profil użytkownika skryptem
http://www.mediafire.com/file/76vdt75m8 ... 2.rar/file
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: bhcmw »

Witam, czy jest realna szansa pożenić router Asus RT-AC65P z modemem do LTE Huawei E3372h-320? Potrzebowałbym ten drugi wpiąć po USB do routera oczywiście.
data17
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2021-02-25, 08:13

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: data17 »

witam mam router ten w konfiguracji
Wersja oprogramowania modemu: 22.333.63.00.264
Wersja interfejsu www: 17.100.20.00.264

czy na tej wersji softu jest tak poblokowany ze nie da rady zmienic softu? -.- ktos probowal?
data17
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2021-02-25, 08:13

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: data17 »

dobra jakby tu ktos zagladal przy najnowszej wersji softu pasma mozna sobie zmieniac przez aplikacje huawei manager 4.1 mod na androidzie. Ja nie mam royera to zeby sie polaczyc telefon z wifi utowrzylem hotspota w windowsie

http://www.mediafire.com/file/3uoz4jnle ... d.apk/file
senether
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-07, 12:11

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: senether »

Mam modem Huawei 3372s-153 (domyślnie Plus HiLink) oraz router TL- MR 3420 v5. Zestaw ten ma działać z rejestratorem kamer - łącznośc zdalna przy pomocy DDNS. Modem na domyślnym sofcie "dostarczał" internet prawidłowo, ale nie przepuszczał połączeń z zewnątrz. Na infolinii Plusa powiedzieli że ten modem wymusza pewne działania na routerze i nie pozwala na połączenia przychodzące. Próbowałem już zmienić soft z HiLink na NoHiLink i efekt jest taki, że na kompie mam internet (jako telefonia komórkowa) a jak podłącze do routera to pobiera ip itp z Plusa, ale jest brak dostępu do internetu(komunikat żeby ręcznei ustawić DNS - też nie działa) Pytanie czy jest wogolę możliwość włączenia dostępu z zewnątrz dla tych modemów lub jaki firmware załątwi sprawę?

Dzieki z góry za pomoc :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

Musisz kupić usługę "zewnętrznego IP", może mieć zmienne lub stałe IP. Inaczej działać nie będzie. Do tego dodatkowo będą potrzebne jakieś przekierowania portów i inne zabawy. Ten zestaw to w zasadzie elektrośmieci bo do niczego się nie nadaje.
Nie pomagam na PW!
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: StyQ »

Cześć kolegom. Odświeżyłem wyjętego z szuflady E3372s do nowszych firmware i co? Kicha, nie czyta LTE. Tylko HSPA+. Próbowałem wgrać nowe paczki zarówno xxxx5.10, jak i xxxxx5.11 z webui xxxx1.20.
Mam ustawione na ALL LTE oraz UMTSy auto all. I nic
Czy ktoś ma podobny problem?
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: konto »

Witajcie.
Chciałbym przerobic swoj modem tak, zeby dalo sie go konfigurowac poprzez przegladarke. Gdzie znajde instrukcje?
Obrazek
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: konto »

Ok juz sobie poradzilem. Instrukcja dotyczy wersji E3372S.
https://4pda.to/forum/index.php?showtop ... ry59053742
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: konto »

Da radę odratować modem jeżeli po włożeniu do portu USB, dioda w ogóle nie miga?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

Windows go wykrywa? Nie warto, to zabytek na dziś.
Nie pomagam na PW!
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: konto »

Windows go nie wykrywa.
To nic, że zabytek, bts mam pod nosem i na pojedynczych pasmach są bardzo dobre prędkości.
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

WebUI: 17.100.18.03.143-Mod1.21
Soft: 22.317.01.00.17
HW: CL2E3372HM
-----

Witanko. Mam problem z zasięgiem w modemie.
Non stop mam 1-2 kreski nawet obok nadajników. Przetestowałem już wszystko z okolicy i widzę, że modem po prostu dziwnie się zachowuje w sieci PLAY i ORANGE. Gdy wkładam SIM z Plusa i T-Mobile wszystko jest ok, chodzi o poziom sygnału. Pomimo tego że nadajniki T-M i Plusa mam znacznie dalej od domu to zasięg jest, jest lepszy, często FULL a w Orange i Play jest katastrofa, LTE2600=1kreska, LTE2100=2 kreski, LTE800=1 kreska, LTE1800=1kreska. Dziwna to sparawa bo gdy przerzucę SIM do czegokolwiek innego działającego w LTE to zasięg jest full, dotyczy PLAY i ORAGNE. Nawet stare telefony mające mode,m Lte.cat4 mają FULL zasięg. Co jest grane? Robiłem masę testów w terenie (tu na miejscu jak i po kraju a także za granicą) i wniosek mam jeden - Orange i Play chyba postarzają sprzęt, coś mi się tak zdaje. Ostatnio pośmigałem służbowo, byłem na Litwie, na Łotwie i w Estonii. Zahaczyłem też na granicy o zasięg rosyjskich sieci. Zrobiłem masę testów i wychodzi na to że modem jest zdrowy w 100%. Modem w LTE2600/1800 nigdy nie pokazał w Orange i w PLAY pełnego zasięgu a kombinowałem czasami nawet i 3 godzinki (odległości maksymalne do 1300 metrów w miastach). Obecnie mam wgrany soft modowany, więc widzę CELLID, spoglądam w BTSerach i BTSa mam kuśśśfa 150m od domu w prostej linii bez jakichkolwiek przeszkód a modem pokazuje zasięg 1 kreski na otwartym oknie antenką skierowany do BTSa. Porobiłem testy w ROAMINGU (ale z kartami lokalnych operatorów i często będąc z laptopem na masce auta), i wyszło mi tak że modem w 90% przypadków w różnych sieciach (z wymuszonym LTE2600) łąduje mi neta spokojnie między 50 a 70Mb/s a rekord to sieć MTS ROSJA (na granicy w Estonii) 110Mb/s.
Nie rozumiem, dlaczego w Polsce są takie cyrki! To samo zaczęło dziać się z innym sprzętem starszym aniżeli 3,4 lata.
U Was też takie cyrki?
DL w mieście tu na miejscu (PLAY) mam max. 2-3Mb/s, zasięg 1 kreska na wszystkich pasmach oprócz LTE2100, tam mam 2 lub czasami 3 kreski i czasami przedział między 8-12Mb/s. Potrzebuje modemu USB do pracy, ten stary E3372 jest naprawdę spoko ale nie w Polsce.
Ja wiem, że operator rozpoznaje jakiego sprzętu używam, jest to możliwe aby były aż takie wały??
Jestem na Litwie, wiocha jak ta lala, wedłu internetu najbliższy LTE2600 stoi za lasami jakieś 8km. Jakim cudem w terenie otwartym mam tam wtedy 3,4 kreski zasięgu i DL na poziomie 30-35Mb/s? W ten sposób wykluczam jakąkolwiek awarię modemu i karty, bo test robiony w roamingu na polskiej karcie.
W innych rejonach EU jest identycznie, byłem jakieś 2 miesiące temu w Niemczech, zalogowany do jakiejś sieci D2, wymuszone LTE2600, zasięg FULL na wichurze i DL na poziomie 45-55Mb/s. Wracam do Polski i ku%$^^@%$&^#a cały kraj 1 kreska!
Zgłaszałem w Play=cisza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

Przecież ten modem to na dziś zabytek, brak agregacji pasm i duże obciążenie stacji bazowych każdego z operatorów w PL.

Z 1300m pełnego zasięgu nigdy nie złapiesz w PL takim gadżetem. To że działał dobrze w zagranicznych sieciach to nie znaczy że w PL uzyskasz takie wyniki. Może też to być związane z normami promieniowania EM (mocą stacji bazowych). Może też załączać się roaming krajowy i wtedy są limity prędkości.

Niby co ma dać to absurdalne zgłoszenie w Play? Norm PEM nie zmienią, stacji bazowych nie przebudują.
Nie pomagam na PW!
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

Ok, dobra, niby rozumiem powyższe ale poniższego już nie, zatem dlaczego po zamontowaniu sim w routerze cat.11 czy nawet cat.19 z pełną agregacją i innymi bajerami download mam na poziomie max. 30Mb/s przy pełnym już wtedy zasięgu? Gdzie jest te mityczne 100, 300, 600?
Proszę bardzo, wczoraj pożyczony do dziś Huawei B818:

https://www.speedtest.net/result/13078697236.png

Pojeździłem wczoraj po okolicy busem, mam przetwrnicę 230V, router pod zasilaczem, odległości max. 300m do stacji, na każdej DL w nocy max. 30Mb/s
PLAY to KANT!
To jedna wielka ściema...
a na ich 5G ludzie też już klną, u konkurencji mają 450-600Mb/s a w PLAY do 200...
i raczej nie ma zanczenia za ile i jakiego sprzętu się używa, te sieci to padaczki ustawione na wyzysk albowiem ten sam B818 w Wilnie hula między 250 a 320Mb/s bez najmniejszego problemu a to też stolica, duże miasto i tak dalej.

A tutaj: https://www.speedtest.net/result/13078718442.png
po przełożeniu karty do smartfonu Oppo5G (podłączony przez USB Tetherning)
Otwarcie speedtest.net trwało 30sek (wieczne oczekiwanie na ustalenie serwera, i tak z każdą inną stroną)
i sytuacja identyczna w całym mieście bez wzglęgu na porę dnia i nocy.
To, ludzie siedzą w necie nawet o 2 czy 3 w nocy i zapychają nadajniki na maxa?

Ja jednak zauważyłem wała, gdy nie używam taryfy 100GB za 49zł m-c to wtedy prędkości rosną a gdy ku^%&%^^%a używam to spadają do takiego poziomu że sieci nie da się uzywać, niestety. Teraz jest 8 rano i mam przedział 5-10Mb/s a jak będzie godz. 15-17 to już nic nie ma, max. 2Mb/s...
Chore to...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

W tej chwili (godzina 18), sieć Play 47/20Mbps, tethering z tabletu Samsung Galaxy Tab A7 zrobiony w blaszanym kontenerze, na zewnątrz byłoby znacznie więcej.

W domu mam antenę zewnętrzną i bez problemu uzyskuję 100/60Mbps przy agregacji 3 wysokich pasm.

Bajki o tych niskich prędkościach opowiadasz.
Nie pomagam na PW!
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

B818:
Obrazek

MF286:
Obrazek

E3372H:
Obrazek

Wszędzie LTE2600, reszty brak, nawet speedtest nie uruchamia się na innych pasmach

A tu Oppo 5G w ręcznym LTE2600:
Obrazek

Wy...doliłem SIM do kosza, jutro kablowkę podłączę i nigdy więcej śmieci.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: tomekwwa »

Ale problem jest z Twoją kartą, sprzętem lub BTS. Dysproporcja DL do UL normalnie wskazywałaby na skrajnie przeciążony BTS, ale prędzej to jakiś limit założony na tę kartę.
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

W Play twierdzą że wszystko jest ok, nie ma blokad, limitów, aktywne jest LTE i tak dalej.
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

Teraz jest 7 rano i w Play wygląda to tak:

LTE2600:
Obrazek

LTE1800:
Obrazek
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

A teraz Orange, LTE1800:

Obrazek

LTE2600:
Obrazek

Testy robione na B818
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: onken »

Jedna i druga sieć przeciążona. Chociaż Orange troszkę mniej jakby

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: tomekwwa »

piitaa pisze:W Play twierdzą że wszystko jest ok, nie ma blokad, limitów, aktywne jest LTE i tak dalej.
"

"W Play twierdzą" nie jest żadnym wyznacznikiem. Studenta z podstawowym podglądem konta o takie rzeczy się nie pyta. Może im lepiej podaj dane BTSa i zapytaj czy on działa poprawnie lub czy nie obserwują całodobowego jego przeciążenia. Ktoś tam musiałby naprawdę mocno go obciążać by ciągle były takie wyniki, a systemy operatora powinny temu przeciwdziałać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

No to pokaż jeszcze obrazki z parametrami sygnału. Upload wyższy niż download to przeciążona stacja bazowa (pasmo).

Przed chwilą na LTE1800 gdzieśtam w PL 36/19Mbps, test w samochodzie przy A1.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: wojteks »

Żeby nie było, kolejny speedtest Play, gdzieś w PL, 46/44Mbps.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: matek451 »

A ja chciałbym zobaczyć u konkurencji te 450-600Mb/s na 5G, ja w PLAY mam teraz https://www.speedtest.net/my-result/a/8335455834, Cagregacja 4 pasm na LBR20, karta odNowa ze 100GB /m-c za darmo. 5G2100 na DSS u mnie nie ma ale agregacja 5G2100+LTE 3 CC CA w Play daje na wypasionych BTS-ach Play około 600Mb/s.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: jfk »

piitaa pisze:Teraz jest 7 rano i w Play wygląda to tak:

LTE2600:
Obrazek

LTE1800:
Obrazek
Niestety są takie stacje bazowe i szukanie tutaj awarii nic nie da, a "rzucanie darmowej cebuli" jeszcze bardziej je pogrąża. Przykład @matek451 jest skrajnym który wyrzuca się przy liczeniu statystyki (stacja ewidentnie podmiejska/w granicach administracyjnych miasta Łodzi- jak ktoś zjeżdża z autostrady w Strykowie do Łodzi to sam może się przekonać jakie to "miasto"... ). W Orange jest więcej takich kwiatków-bo w Networks rozwija się sieć wg planu, godziny szczytu, modem cat.12 https://www.speedtest.net/my-result/i/4998607618. Orange też szału nie masz, przy zastosowaniu lepszego modemu może to jakoś będzie dychać.
piitaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-04-25, 11:58

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: piitaa »

Panowie, ja to rozumiem lecz nie rozumiem dlaczego tworzy się technologię, która z góry ma nie działać.
Jakim problemem jest w Polsce zrobienie LTE także na częstotliwościach 1700MHz, 1900MHz oraz 2500MHz?
Operatorzy od lat tłumaczą się tylko i wyłącznie tym, że brakuje kanałów i ciężko jest na przyznanych częstotliwościach zamontować LTE tak, aby na każdej stacji bazowej była taka ilość komórek aby móc bez problemu obsługiwać duże aglomeracje. Co za kufafafaa kretyn planuje takie sieci i dlaczego planuje je tak, aby jakakolwiek technologia nigdy w dużych miastach sobie nie radziła?
Wiecie co, bez problemu (najmniejszego) jestem na mocy na bazie przyznanych sieci PLAY częstotliwości zaplanować w całym województwie kanały tak, że ani jedna komórka nie spotka się z zasięgiem z drugą. Z punktu patrzenia na technikę nie widzę najmniejszych problemów co do tego, aby na istniejących już stacjach BTS dostawić kolejne anteny, tak aby to jakoś działało.
Zapodał kolega wyżej speedtesta z 5G z wynikiem 350Mb/s, rozumiem, dla klienta końcowego w porównaniu z tym, z czym ja się użeram jest to wynik cacy ale nie zapominajcie, że abonentów 5G jest jeszcze bardzo, bardzo mało i stacje na bank nie są przciążone, tym czasem Play ładuje komuś 1/3 tego, co daje technologia. Powód? Jeden - wał. Kolejny wał. Kolejna sprawa - czym przeciążone jest dzisiaj Hspa+DC w Play? Teoretycznie można osiągnąć tam wynik aż do 48Mb/s, pytanie zatem - dlaczego np. u mnie jest non stop przedział 2-6Mb/s? Co hamuje pasmo? Kto dziś używa WCDMA nałogowo?
Wczoraj zamontowałem kolejną reklamację w Play, tym razem podałem że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie to 66 kart firmowych przenoszę do T-M. Sytuacja poprawiła się po godzinie, natychmiast pojawiło się 30-35Mb/s na reklamowanym numerze i trwało to do godz. 6 dziś rano. Od 7 mam ponownie to samo, czyli nędzne 5-8Mb/s.
Powiedzcie, co mnie interesują przeciążenia?
Nie są na mocy obsługiwać takiej ilości klientów to po wuja karty SIM sprzedają?
Najszybsza i najlepsza sieć w Polsce? Ale na bazie czego takie hasła reklamowe? Na bazie kitu? Przecież to pod Sąd się kwalifikuje + art. za masowy kant a do tego minimalnie po 250 baniek kar za każdy taki numer. Oni mają kasę, oni mają możliwości tyle że ... po co? Co i kto im może coś zrobić, co? Nikt do d... takim się nie dobierze! Telewizja? Telewizja poszoruje szmalodawców w chwili w której jedna reklama przed dziennikiem to koszt nawet i 40tys.zł? Sąd jakiś ruszy to - w chwili w której VAT z tego wszystkiego to miliony? To jest legalny wał i tyle.
Nic bym nie powiedział - gdybym miał non stop za dnia od 7 do powiedzmy 20 przedział między 30 a 40Mb/s oraz w nocy powiedzmy od 22 do 6 przedział dajmy na to 50-70Mb/s, słowa bym nie burknął bo to wystarcza do prowadzenia zajęć, firmy, do wygodnej pracy online z wieloma aplikacjami. Tymczasem, co ja mogę zrobić na 3-4-5-6 Mb/s? Wszystko siada, skajp kwiczy, komunikatory opóźnione, przeglądanie WWW katastrofa. Cały ten internet jest nieużywalny, niestety a Orange to drugie poyebowo, nioestety. Już się na Ukraine napalili, rozdają darmowe SIM na granicy, ponoć bańkę już rozdali i ta bańka w stolicy siedzi. Darmowe połączenia w PL do wszystkich, 500min do UA + 30GB neta... Można? Można i nagle ze standardowego 80-120Mb/s z LTE2600w Orange zrobiło się 10-20Mb/s.
Mam kilka telefonów które posiadają LTE-A. Spokojnie na wszystkich pasmach mogą hulać do 300Mb/s. Mam kilka routerów już, które spokojnie mogą hulać 4x4 w LTE nawet do 600Mb/s. I co teraz? Ma biec do sklepu po kolejną zabawkę, tym razem routerek 5G za przedział cenowy 2200-2800zł tylko po to, aby móc mieć jakikolwiek internet mobilny? A gdy pojadę za miasto (90% mojej pracy jest w terenie) to ... 5G znika, pojawia się LTE i ... dostanę na sprzęcie za ciężkie peinążki to samo, co dostaję na modemiku za 50zł?
:hurra:

Ja już pół roku zgłaszam do Play konkrety, konkrety składające się z pełnych raportów (lac, cid, btsid) oraz z pomiarami pasm. I co? I nic! Nie stać dostawić kilku anten do trzech stacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372, fw, webui, poradnik

Post autor: matek451 »

Tendencyjne speedtesty kolegi z ŁODZI nijak maja się do faktycznego stanu sieci LTE Play w tym mieście, trzej operatorzy zapewniają podobne prędkości, istnieja stacje bazowe u wszystkich które zapewniają wysokie prędkości ponad 100Mb/s, w Play takich nie brakuje. Są tez takie lokalizacje gdzie Play daje słabe wyniki ale nie brak też takich w NetWorks. Plus chodzi jak powszechnie wiadomo w innej , własnej kategorii
A co do eNB4097 to na maszcie PLAY wisi też Plus i daje teraz dobre wyniki jak na LTE2600+1800, stojacy obok BTS NW i Orange z niego takze jest OK. T-mobile na kartach pre-paid także wypada satysfakcjonujaco, karty T-mobile z no limit w domowym to juz zupełnie inna bajka, tu litości nie ma , wieczorami skuteczny QoS tnie aż miło, kilkanascie Mb/s w ofercie do 60Mb/s to szczyt marzeń klienta.
No i kogo interesuje jak wyglada zabudowa na tym terenie, to ogrmny teren z zabudową jednorodzinna na którym operatorzy kablowi nie istnieją, ludzie są zmuszeni do korzystania z mobilnego. Kolegę boli d...a że Play ma tam dwa BTS-y i jest najszybszy.
Reasumując , pokazałem prędkość ze stacji bazowej z której korzystam, oczywiście nie jest to adekwatne do wszystkich BTS-ów Play w ŁODZI tak samo jak test kolegi.
W wielu rejonach Polski gdzie Play buduje wiele stacii bazowych mozna mieć z nich wysokie prędkości , np. na Dolnym SLĄSKU. Fajne informacje mozna uzyskać od kolegów z tamtego rejonu, którzy w przeciwieństwie do @jfk są rzetelnymi pasjonatami a nie hejterami wrzucajacymi speedtesty bez podania eNB.
Wpis kolegi @piitas to dowód na to ze nie posiada nawet podstawowej wiedzy o tym jak buduje się sieć GSM, począwszy od dostępu do pasm aż po te pobożne zyczenia na końcu. Pretensje kierowane tylko do operatorów to idealny dowód ze kolega nie wie jakie trzeba spełnić warunki aby postawić eNB i ile trwa proces i jak jest ograniczony prawnie.
W kwestii rozbudowy BTS-ów to kilka modernizacji które dokonał Play ku pożytkowi uzytkowników w ostatnich latach zostało cofniętych przez Sądy, kolejne są zaskarżane. Operator musi zdemontować systemy antenowe i przywrócić eNB do stanu pierwotnego a klienci tracą dostęp do szybkiego internetu.O innych problemach, warunkach , protestach mozna by tomy napisać.
3G na UMTS2100 to w Polsce już tylko na niewielu stacjach Plusa, u pozostałych poszło na LTE2100 i 5G2100 w DSS, pasmo zbyt cenne aby marnowało się na WCDMA . W Play 3G działa tylko na UMTS900, tak samo w NetWorks ale T-mobile też je wkrótce skasuje, pozwolenia na LTE900 są już dla tego operatora i Orange. Sytuacja jest dynamiczna, operatorzy starają się nadążać za potrzebami ale nie zawsze mogą szybko reagować a brak aukcji UKE na C-BAND od 3 lat blokuje rozwój 5g na 400MHz pasma.
Mój test to LTE w agregacji 4 pasm LTE a nie na 5G. MIMO4X4 to nie tylko kwestia sprzętu klienckiego, stacje bazowe muszą je też mieć a na dodatek załacza się jak masz odpowiednie parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE.
Dyskusja o tym ze modem z 4 kat. LTE działa tak jak sprzęt z 18-20KAT LTE nie warta podejmowania, poza miastami to najpierw trzeba umieć korzystać z mobilnego,
Operatorzy doskonale wiedzą co z ich stacjami bo monitorują ruch na nich ale nie zawsze mogą czy chcą to zmienić, przesłanki prawne i ekonomiczne odgrywją rolę, w Polsce w wielu lokalizacjiach internet mobilny jest substytutem kabla .
Ogólnie sytuacja często nie jest wcale jednoznaczna, jesli nie jesteś zadowolony z Play to idź do T-mobile, tylko ten operator działa na sieci NetWorks .A jak to wczoraj miałem przyjemność wątpliwą walczyć o prędkości w taryfie biznesowej przy łodzkim ORIENTARIUM, teren ZOO na Zdrowiu, ŁÓDŹ, Konstantynowska 8/10. Z antenami zewnętrznymi, router z 2 CC CA i symetryczne maksimum 6/6Mb/s, Play w tych samych warunkach 4x szybciej, bywa też odwrotnie. W mobilnym konkretna lokalizacji i testy decydują o wyborze operatora, idealnego po prostu nie ma i nie będzie.
ODPOWIEDZ