Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

Cześć,

zaobserwowałem dziś bardzo uporczywy problem. Otóż są to tytułowe niekompletnie ładowane strony. Czasem brakuje jakichś obrazków, czasem w ogóle treści tekstów.

Testy robiłem zarówno używając Safari jak i Chrome i obie przeglądarki mają podobne problemy. Na Safari przez chwilę było lepiej gdy wyczyściłem ciasteczka i pliki pamięci podręcznej, ale minęła godzina i znowu problem powraca.

Używam wszystkich wartości (kanał LTE, MTU na routerze itd) na AUTO. Słyszałem, żeby coś zmieniać z wartością MTU, ale większość osób, które ją zmienia nie widzi poprawy. Modem mam wpięty w router bezpośrednio, bez huba.

Problem jest strasznie losowy, czasem odśwież pomaga, czasem trzeba czekać i nic to nie zmienia. Martwi mnie też, gdyż zwykle zostaję losowo wylogowany z banku dostając "BŁĄD APLIKACJI" (t-mobilebankowe.pl), albo np. gdy coś sciągam to transfer schodzi do 0kbps i potem znowu wzrasta, ale ping do onet.pl, który puszczam w tle nigdy nie jest przerwany :/.

Jestem w kropce, dzięki za pomoc.
Andrzej0991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-10-22, 11:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Andrzej0991 »

Modem masz podpięty do kompa czy routera?
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

w tej chwili do routera. i wystepuja te problemy.
jak udostepniam sobie telefonem hotspot (ta sama siec, blizniaczy sim), to te problemy nie wystepuja. Wiec podejrzewam ze cos sie gryzie na router<>modem ..?
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: silvan »

Mam podobny problem, na rtn18u z tomato na czele. Sprawdz czy po wpisaniu stalych adresow dns operatora bedzie lepiej .
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

OK chciałbym tutaj napisać post na przestrogę.

To jest dla mnie totalnie chamskie co zrobił shibby i co się dzieje na jego forum. Jest to jawne zatajenie faktów. Inspirację chyba czerpie z naszego rządu.

NA TOMATO na ASUSach NIE DZIAŁAJĄ POPRAWNIE MODEMY 3G!

Nie potrafię dokładnie wymienić modelów, które mają problem z tą współpracą.
Być może dotyczy wszystkich, być może nie. Dotyczy zarówno modemów i asusów.

Wiem, na pewno, że problem dotyczy Huawei e3372 i Asus RT-N66U, ale na pewno problem jest szerszy.

Zapytałem na forum, w wątku dotyczącym tej konfiguracji:
https://openlinksys.info/forum/viewthre ... pid=138973
dlaczego nie ma napisane, że to nie działa? Odpowiedź jest prosta:
Ponieważ poradnik nie dotyczy tylko rt-n66u a wszystkich routerow z usb pod tomato
Szkoda, że na 1 stronie widzimy jak skonfigurować dokładnie ten komplet i jest pokazane, że wszystko pięknie działa. Ale nawet autor dziś nie korzysta ze swojego rozwiązania.

-----

Oraz gdy pytałem, już prywatnie o co chodzi:
(...) shibby wie o tym ale nic nie zrobi bo nie wie co jest grane.
Odpusc sobie tomato
no i chyba muszę, bo zgłosiłem Shibby'iemu chęć pomocy, że chętnie pomogę, dam mu dostęp... no nie wiem, cokolwiek potrzebuje. Ale nie raczył mi odpisać.

Trochę mi ręce opadły.
Generalnie jeśli chcecie na Asusach uruchamiać LTE to w grę wchodzi tylko OWF, Merlin i DD WRT.

Pozdrawiam :(
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

OK krótki update po tygodniu.

Udało mi się odpalić modem e3372 HiLink również na Merlin WRT, jednak błąd sieci w postaci przerywaniu sygnału czy niedoczytywania stron dalej występował :/

Wziąłem w swoje ręce e3272. Przy wersji HiLink było lepiej niż na e3372 jednak udało mi się go doprowadzić do wrzenia i w końcu też się wysypał. Choć generalnie było stabilniej niż na e3372.

Ale zniesmaczony zmieniłem go na nie hilink i prowadzę testy. Ogólnie działa i jest lepiej ale też są pewne problemy. Postaram się dać znać czy znalazłem sposób na ich obejście :/

Generalnie droga nie jest usłana różami ;/
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

OK kolejny update, pierwsza stabilna wersja.
Trochę żałuję, ale sprzedałem e3372 zanim zmieniłem go w wersje non-hilink, jakoś nie pomyślałem, że może być dużo lepiej.

Pierwsze pomyślne, niezawodne konfiguracje z Huawei e3272 w trybie non-hilink.
Działa out of box na:

Merln WRT RT-N66U_3.0.0.4_376.48_3
Tomato K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-123-AIO-64K
DD-WRT 25628_NEWD-2_K3.x-big-RT-N66U

Na merlinie wystarczy wetknąć modem i ustawić DUAL WAN (w trybie WAN dla USB nie działa, ale w DUAL bez kabla ethernet tak :D)
Na Tomato czy DDWRT w zakładce WAN wybieramy tryb zamiast DHCP, Modem 3G albo Mobile Broadband lub cos podobnego. Podajemy dane APN i wszystko rusza po chwili. Nie trzeba grzebać się w konsolach.

Jak dotąd tomato i ddwrt działają tak samo dobrze. Merlin niestety nie posiada możliwości wymuszenia LTE co dla mnie dyskwalifikuje ten soft. Jeśli ktoś czytał inne wątki to wie, ale napiszę dla przestrogi. Wymuszenie LTE przez komende AT, dla Merlina nie działa, bo wartość ta jest resetowana! Nie wiem czemu.

Na tomato i ddwrt można albo wybrać tryb pracy 4G albo wartość AT poprawnie ustawia tryb pracy i wszystko śmiga. Niestety, wcześniej w trybie HiLink osiągałem łącze koło 30/20 w dobrych momentach a teraz w trybie RAS dostaję wyniki raczej 15/10. Nooo jest trochę wolniej.
W trybie HiLink niestety nawet na Merlinie występowały czkawki, więc wydaje mi się, że tryb NDIS odpada :(. Będę dalej testować rozwiązanie jak podepnę modem w lepsze miejsce bo na razie mam słaby zasięg.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: key »

Problemem jest definitywnie MTU.

Sprawdz przy pomocy "ping -l" przy jakiej wielkosci nastepuje segmentacja i zmien MTU.
Nie pomagam na PW.
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

To nie jest MTU bo właśnie pingować można nawet przy wartości 1500-28 (1472) a i wyższe działają, np. 1492. Wzorowałem się na tym poradniku: http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190 .

Musisz mi uwierzyć na słowo, asus ma tu jakiś wałek, albo te modemy w trybie HiLink się źle dogadują z routerem... nie wiem, ale nie jestem 1 osobą, która to obserwuje i nic nie pomaga.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: key »

Atais pisze:To nie jest MTU bo właśnie pingować można nawet przy wartości 1500-28 (1472) a i wyższe działają, np. 1492.
Z iloma pakietami i do jakich celow sprawdzales?
Atais pisze:Na merlinie wystarczy wetknąć modem i ustawić DUAL WAN (w trybie WAN dla USB nie działa, ale w DUAL bez kabla ethernet tak :D )
Porownaj sobie konfiguracje dla tych trybow - pewnie delikatnie sie roznia parametrami.
Atais pisze:Musisz mi uwierzyć na słowo
Nic nie musze....
Nie pomagam na PW.
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

OK... więc choć nie lubię tej agresji, to może jeśli nie musisz mi wierzyć, to może mógłbyś mi pomóc. Będę wdzięczny. Przedstawię ci obecną sytuację i prosiłbym o jakiś komentarz.

Sflashowalem router Asus N66U na
Merlin WRT 376.48_3 to jest najnowsza wersja a sterowniki Asusa są najszybsze, więc chciałbym jej używać (if possible).

Wgrałem na modem Huawei e3272 oprogramowanie
E3276s-150_22.470.13.00.00 to jest z modemu 3276 ale ponoć najlepsze (pare osób chwali)
WEBUI_17.100.03.01.03_Hilink_V7R1_V3R2_Mod1.4 modowane WebUI czyli mam HiLinka, dla mnie super.

1. Internet stacjonarny
Posiadam obecnie internet stacjonarny w Toya NET, to jest osiedlowa sieć telewizyjna.
Działa z routerem dobrze i nie mam żadnych problemów.
Obrazek
Tak to wygląda.

MTU default 1500 na routerze. Znalazłem taką stronę:
http://muzso.hu/2009/05/17/how-to-deter ... icmp-pings

jestem na Mac'u, więc używam metody:

Kod: Zaznacz cały

ping -D -s 1472 www.onet.pl
PING www.onet.pl (213.180.141.140): 1472 data bytes
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=0 ttl=57 time=17.093 ms
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=1 ttl=57 time=18.374 ms
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=2 ttl=57 time=17.028 ms
^C
--- www.onet.pl ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 17.028/17.498/18.374/0.620 ms
Czyli 1472+28 = 1500.
Zgodnie z oczekiwaniami, wszystko działa cacy :-)

2. Internet mobilny
Wygląda to tak:
Obrazek

Mniejsza o większość, ma działać. Na razie na routerze jest MTU 1500.
Robimy więc krótki test:

Kod: Zaznacz cały

ping -D -s 1472 www.onet.pl
PING www.onet.pl (213.180.141.140): 1472 data bytes
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=0 ttl=49 time=37.811 ms
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=1 ttl=49 time=51.420 ms
1480 bytes from 213.180.141.140: icmp_seq=2 ttl=49 time=39.052 ms
^C
--- www.onet.pl ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 37.811/42.761/51.420/6.144 ms
no i też działa na 1500.

Więc czemu rwie ten internet?
Wystarczy wejść na google maps i za chwile mi się jakieś obszary nie wczytują.
Albo surfować normalnie po sieci i nagle po prostu kolejna strona z pod jakiejś domeny nie wchodzi. Albo inna nie wchodzi.
Proszę, jeśli coś wiesz, pokieruj.

--

Podam może drastyczniejszy przykład. Od np. 5 minut nie mogę wejść na FB, oczywiście inne strony działają, a co najlepsze tutaj wynik pingu:

Kod: Zaznacz cały

--- star.c10r.facebook.com ping statistics ---
260 packets transmitted, 260 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 49.591/86.645/481.146/49.863 ms
Czyli ping przez ten czas działa bez problemu. Wiec o co kaman.
Ustawiłem teraz też na routerze MTU 1400. Dam duży zapas, co za różnica.
Wystarczy, że uda mi się dostać na FB, żeby zobaczyć, że nie ma 10% zdjęć.
Portale społecznościowe chyba najszybciej łapią te błędy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: ja.michal »

Atais pisze: Więc czemu rwie ten internet?
Sprawdzałeś jak sytuacja wygląda po przełączeniu na 3G?
Z Orange czasem tak bywa, że jest problem z połączeniem.
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

na 3g teraz to mi juz na pewno bedzie rwac, bo jestem dawno za limitem.
ale te problemy po prostu nie wystepuja kiedy wlozysz modem do kompa. a jednak wystepuja.

lapka mam ustawionego w duzo gorszej pozycji, jesli chodzi o sygnał, niz to jak uzywam routera, a mimo gorszego zasiegu i troche tez predkosci problem nie wystepuje.
zeby nie bylo, dotyczy modemu zarowno hilink, nie hilink, na kazdym sofcie ktory byl wykorzystywany, ile bym nie pracowal, bezposrednio na laptopie - wszystko cacy.

---
przy biurku internet mam taki
Obrazek

---
Z tej niemocy podlaczylem modem do kompa i zaczalem intensywnie surfowac...
I nagle udało mi się doprowadzić do tej samej sytuacji!

Ale co gorsza, o ile przez router strona nie wchodzi a ping idzie, tutaj wyglada to tak:

Kod: Zaznacz cały

--- star.c10r.facebook.com ping statistics ---
24 packets transmitted, 7 packets received, 70.8% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 164.313/191.937/260.363/29.744 ms
No to kosmos, serio juz nie wiem o co chodzi. To wina Orange? Modemu? LTE "tak ma"?
No tego sie nie spodziewalem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: ja.michal »

Atais, to już będzie wina Orange. Sam miewałem takie problemy z Orange, w jednej z lokalizacji gdzie używałem łącza. Jeden z użytkowników na forum również ma ciągle problemy z Orange, mimo że wymieniał sprzęt na różny kilkukrotnie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: key »

Atais pisze:więc choć nie lubię tej agresji,
Facta factorem persequentur.
Atais pisze:, to może mógłbyś mi pomóc
Przeciez to caly czas robie

Spojrz na to:
Atais pisze:MTU default 1500 na routerze.
.......
PING www.onet.pl (213.180.141.140): 1472 data bytes
Widzisz problem?
Atais pisze:No to kosmos, serio juz nie wiem o co chodzi.
Sprobuj jeszcze sprawdzic przy pomocy trace/traceroute gdzie sie przycina (znajdz trace i pinguj poszczegolne hop'y).
Pusc tez pinga z opcja "no segment" i "no limit" - zostaw konsole otwarta w tle.
Nie pomagam na PW.
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Atais »

key pisze:Widzisz problem?
W każdym poradniku mówi się, że ping będzie miał mniej o 28 bajtów i potem dodaje się tę wartość... więc to jest 1500. Skłaniałbym się do wersji ja.michal

Atais, to już będzie wina Orange. Sam miewałem takie problemy z Orange, w jednej z lokalizacji gdzie używałem łącza. Jeden z użytkowników na forum również ma ciągle problemy z Orange, mimo że wymieniał sprzęt na różny kilkukrotnie.
Przestałem więc narzekać na sprzęt i wgrałem ostatnie oprogramowanie które pamiętam jako stabilne.

Modem: Huawei_E3272s-153_Firmware_21.470.05.00.00_3Ginfo.ru
link do mojego dropa: https://www.dropbox.com/sh/t8n2tvn6pe8u ... pOdza?dl=0

Router: DD-WRT v24-sp2 (12/15/14) - build 25648

i zobaczymy jak to pociągnie. Na razie jest lepiej niż ostatnio na kompie -.-
Generalnie mam czas do końca stycznia, żeby ocenić czy ten mobilny internet da się ścierpieć czy nie.... więc na tym co teraz jestem kończę te bezsensowne zmiany, bo szkoda mi już czasu.

Jeżeli nie zda egzaminu, to dam znać. Rozważam zmianę operatora, tylko nie będzie to chyba dla mnie zbyt opłacalne (w przypadku Orange już mam ten pakiet i tak). Więc wtedy zostawie internet osiedlowy.

Dzięki za pomoc. koniec dłubania.

---
Napiszę jeszcze dwa zdania dla potomnych dlaczego to rozwiązanie jest najlepsze.
Modem, dla mnie wersja NIE hilink dużo lepiej działa. HiLink jest wygodniejszy w użyciu, jednak częściej mam problemy, które przedstawiam w tym wątku. Ostatecznie wrzuciłem wersję, którą daje tutaj wyżej. Wg. mnie to bez większej różnicy, ale jest najnowsza.

Router, tu wybór jest mniej oczywisty i bardziej wybór polega na "dlaczego nie coś innego".

Asus WRT - odpada bo mało opcji :-)
Merlin WRT - byłbym bardzo skłonny, niestety, po 1. nie posiada opcji wymuszania połączenia w trybie LTE, a co gorsza, 2. podczas połączenia resetuje ustawienia AT modemu. To powoduje, że modem rozłącza się z LTE i przełącza w HSDPA. No i oczywiście transfer spada.
Tomato - również lubię to oprogramowanie, ma dużo wbudowanych opcji itd, niestety kernel v24 powoduje, że transfer modemu w trybie serial po USB jest ograniczony :(. Dlatego tracimy pełne możliwości modemu. Więc odpada.
DDWRT - nie posiada błędów poprzedników i wszystko działa szybko :super:
Ostatnio zmieniony 2014-12-20, 17:57 przez Atais, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: key »

Atais pisze:W każdym poradniku mówi się, że ping będzie miał mniej o 28 bajtów i potem dodaje się tę wartość.
To wynika z struktury komandy. Mimo wszystko staram sie byc wyraznie ponizej MTU a nie na styk.

Jest jeszcze jedna opcja prostego testu:
http://www.iea-software.com/products/mtupath.cfm
Atais pisze:Skłaniałbym się do wersji ja.michal
Dlatego pisalem o pingu w tle lecacym non stop - widzisz czy polaczenie jest stabilne.
Nie pomagam na PW.
Melasia
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2015-02-22, 20:09
Lokalizacja: Kozienice

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Melasia »

Witam

Czy udało ci się rozwiązać ten problem? U mnie jest identycznie na tym właśnie modemie tylko z ruterem dlinka 116, strony wczytują się nieraz nawet 30 sekund, nie wczytuje się wszystko(loteria) mimo bardzo dobrych pingów i transferów
Michaił
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-23, 12:26
Lokalizacja: Pomorze

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Michaił »

Podpinam się pod temat bo mam ten sam problem. W sumie po to się na forum zarejestrowałem żeby znaleźć pomoc.

Ja mam Asus RT-N16 i modem Huawei E3372 HiLink. W sumie modemy E3372 mam dwa (jeden z Cyfrowego Polsatu). Na obu jest ten sam problem po podłączeniu do routera.

Przez chwilę wszystko działa ok a po chwili strony przestają się ładować, np. gmail nie może ściągnąć poczty a tam się przecież cała strona nie przeładowuje tylko leci zapytanie ajaxem.

Po podłączeniu modemów bezpośrednio do laptopa oczywiście problemu żadnego nie ma.
Chwilowo radzę sobie tak że udostępniam Wifi przez latopa ale to jest prowizorka.

Sprawdzałem na oryginalnym najnowszym sofcie Asus RT-N16 oraz na zmodyfikowanej wersji której nazwy teraz nie pomnę (Merlin chyba).

Jakieś pomysły? Zmienić firmware w modemie żeby nie był HiLink?

[ Dodano: 2015-03-23, 22:02 ]
Wgrałem Firmware i WebUI jak to Atais opisuje w wątku Huawei e3372, fw, webui, poradnik
Dalej zdarzały się mocne przycięcia.

Ustawiłem DNSy na googlowe (8.8.8.8) ale niewiele to pomogło.

Zmieniłem MTU na 1472 i póki co działa dobrze, nie przycina, ale nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem słońca bo jest jedna stronka na której się nie wszystko ładuje.

Ku pamięci, MTU zmieniłem tak:

Kod: Zaznacz cały

netsh interface ipv6 set subinterface "Wi-Fi" mtu=1472 store=persistent
Michaił
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-23, 12:26
Lokalizacja: Pomorze

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Michaił »

Dla potomności: zmienianie firmware w modemie nic nie dawało.
W routerze - ani oryginalny soft Asusa ani Merlin nie poprawiły działania.

Wgrałem Tomato by Shibby i zaczęło być trochę lepiej ale wciąż net nie nadawał się do użytku w ten sposób. Download był akceptowalny za to wszelkie testy uploadu dawały 0.xx Mbps, nigdy więcej. W tym samym czasie modem wpięty do laptopa śmigał poprawnie.

Wgrałem w końcu firmware Olega (http://asus.vectormm.net/rtn/5650/RT-N1 ... -r5650.trx) i zarówno upload jak i download są prawie identyczne z tym co osiągam przy modemie wpiętym w laptopa.

Wygląda obiecująco!
Michaił
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-23, 12:26
Lokalizacja: Pomorze

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: Michaił »

Ale dalej to samo :(
pl_shibby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-06, 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e3372 + asus n66u, nie doczytują się strony

Post autor: pl_shibby »

Atais pisze:OK chciałbym tutaj napisać post na przestrogę.

To jest dla mnie totalnie chamskie co zrobił shibby i co się dzieje na jego forum. Jest to jawne zatajenie faktów. Inspirację chyba czerpie z naszego rządu.

NA TOMATO na ASUSach NIE DZIAŁAJĄ POPRAWNIE MODEMY 3G!

Nie potrafię dokładnie wymienić modelów, które mają problem z tą współpracą.
Być może dotyczy wszystkich, być może nie. Dotyczy zarówno modemów i asusów.

Wiem, na pewno, że problem dotyczy Huawei e3372 i Asus RT-N66U, ale na pewno problem jest szerszy.

Zapytałem na forum, w wątku dotyczącym tej konfiguracji:
https://openlinksys.info/forum/viewthre ... pid=138973
dlaczego nie ma napisane, że to nie działa? Odpowiedź jest prosta:
Ponieważ poradnik nie dotyczy tylko rt-n66u a wszystkich routerow z usb pod tomato
Szkoda, że na 1 stronie widzimy jak skonfigurować dokładnie ten komplet i jest pokazane, że wszystko pięknie działa. Ale nawet autor dziś nie korzysta ze swojego rozwiązania.

-----

Oraz gdy pytałem, już prywatnie o co chodzi:
(...) shibby wie o tym ale nic nie zrobi bo nie wie co jest grane.
Odpusc sobie tomato
no i chyba muszę, bo zgłosiłem Shibby'iemu chęć pomocy, że chętnie pomogę, dam mu dostęp... no nie wiem, cokolwiek potrzebuje. Ale nie raczył mi odpisać.

Trochę mi ręce opadły.
Generalnie jeśli chcecie na Asusach uruchamiać LTE to w grę wchodzi tylko OWF, Merlin i DD WRT.

Pozdrawiam :(
Kolego zanim zaczniesz mnie, firmę Asus czy kogokolwiek innego oczerniać na forach pomyśl dwa razy bo przyjdzie taki dzień kiedy ktoś cię pozwie za pomówienia i będziesz się tłumaczył przed sądem.

Piszesz i rzeczach, o których nie masz pojęcia. Na tomato działa zarówno obsługa 3G jak i 4G i tyczy się to wszystkich routerów wspieranych przez ten soft bez względu na to czy jest to asus, netgear, linksys, dlink czy jeszcze jakiś inny. Nie ma tu równie znaczenia architektura bo problem występuje zarówno na mipsel r1, mipsel r2 i arm.

Gdybyś przeczytał dokładnie cały, sześciostronicowy temat na openlinksys poświęcony E3372 to byś wiedział w czym rzecz. Prywatnie nie używam E3372 bo go zwyczajnie nie posiadam. Egzemplarz który miałem na testy (model Hilink z plusa) działał u mnie przez 3 dni i żadnego problemu z działaniem modemu nie zauważyłem. O problemie wiem, bo nie jesteś pierwszą osobą, która przycinki doświadczyła ale jak mam niby spróbować zweryfikować problem i go naprawić skoro na moim testowym egzemplarzu problem nie występuje? Kryształowa kula mi się popsuła. Powtarzam tylko że problem wsparcia E3372 dotyczy każdego routera a nie tylko Asusów. Osobiście posiadam E3276 i działa na tomato od strzała zarówno w trybie RAS (3G modem) jak i w trybie NDIS (4G/LTE).

Reasumując:
1) mój pożyczony E3372 z plusa z kartą t-mobile działa bez żadnego problemu. Na openlinksys podawałem dokładną wersję softu (oryginalną) jaką mam wgraną
2) nikt do tej pory nie podesłał mi do sprawdzenia swojego zestawu (modem+karta) z którym występują problemy
3) E3372 hilink może mieć problemy z przycinkami stron ale E3372 jest masę podmodeli, tak więc nie oznacza to, że problem dotyczy wszystkich i że problem występuje tylko na tomato a już w ogóle, że dotyczy tylko asusów
4) E3372 non-hilink nie zadziała w trybie NDIS gdyż kernel nie posiada odpowiedniego modułu do obsługi tego modemu. Działa jedynie w trybie RAS na interfejsie ttyUSB. Na tomato również
5) Porównywanie dd-wrt do ofw czy tomato to głupota. DDWRT działa na kernelu 3.x a tomato i ofw na 2.6 (netgear, dlink itd. rownie). Czemu zatem tomato nie może skoczyć na kernel 3.x? Odpowiedź prosta: broadcom publikuje sterowniki do wifi prekompilowane pod daną wersję kernela. Nie ma zatem możliwości skoczenia na wyższą wersję kernela. Czemu zatem ddwrt skoczyło? Bo deweloprzy ddwrt żyją z tworzenia tego softu a tomato dla mnie jest po prostu hobby. DDWRT zapłaciło broadcomowi ciężkie pieniądze za dostęp do SDK sterowników. W ten sposób mają dostęp do źródeł sterowników i mogą je sobie skompilować pod dają wersję kernela.

Na koniec tylko dodam, że jeżeli masz do mnie jakąś sprawę to pisz na moim forum bo po obcych ja cię szukał nie będę.
ODPOWIEDZ