Zestaw IDU-100 ODU-100

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leeon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-06, 16:13
Lokalizacja: Podkarpackie

Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: leeon »

Witam, trafiłem do Was aby zasięgnąć porady związanej z zestawem internetu domowego IDU-100 ODU-100, jeśli wybrałem zły dział proszę o popchnięcie ;)
mianowicie:
Czy w/w zestaw (router bądź modem) w momencie braku ruchu sieciowego (zadne urządzenie /lan lub WiFi/ nie wysyła zapytania do internetu) przechodzi w tryb uśpienia/standby lub podobny?

Mam następujący problem, ponieważ podpiąłem do routera IDU100 centralkę pewnego systemu (przez kabel ethernet) do której loguję się zdalnie za pomocą strony/serwera producenta. Zauważyłem że często nie mam do niej dostępu, tak jakby był problem z połączeniem sieciowym. Niestety instalacja nie jest moja i mam częściowo związane ręce a chciałbym ustalić gdzie lezy problem.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: wojteks »

leeon pisze: do której loguję się zdalnie za pomocą strony/serwera producenta.
Centralka powinna utrzymywać aktywne połączenie z serwerem producenta, z zewnątrz do centralki się nie podłączysz (serwer też nie), taki urok internetu mobilnego.
Nie pomagam na PW!
leeon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-06, 16:13
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: leeon »

wojteks, więc rozumiem ze moje założenie było słuszne? ;) Jakiś pomysł jak to "podtrzymać"?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: ja.michal »

leeon, zabawa z VPN.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: wojteks »

leeon pisze:więc rozumiem ze moje założenie było słuszne?
Nie, jeżeli centralka sama z siebie nie jest w stanie utrzymać połączenia z serwerem producenta to niewiele da się wymyślić.
leeon pisze: Jakiś pomysł jak to "podtrzymać"?
Co podtrzymać? Centralka powinna generować jakiś ruch do serwera jeżeli tego nie robi to może dogadaj się z producentem żeby coś zmodyfikował w oprogramowaniu (może zapytaj producenta jak to rozwiązać).
ja.michal pisze:zabawa z VPN.

I to dosyć skomplikowana bo mamy tu serwer producenta który musiałby ten VPN obsługiwać albo jakieś konfiguracje z pośredniczącym serwerem.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zestaw IDU-100 ODU-100

Post autor: ja.michal »

Czyli zabawa i pewnie mało opłacalna.

Lepiej kupić w Orange specjalny SIM do M2M. Powinno się dać dla osób fizycznych. Ewentualnie w Play SIM do rozwiązań telemetrycznych (6,15 zł abonament, 1MB 93 gr rozliczane co 1 kB). Bramka raczej mało danych zużywa. Teoretycznie tylko dla przedsiębiorców, ale jeden z przedstawicieli handlowych na forum Playa napisał, że się da inaczej. Trzeba pytać.
ODPOWIEDZ