DWR-116 i modem huawei e3272 nie łączy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maxlo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-11, 22:58
Lokalizacja: Kraków

DWR-116 i modem huawei e3272 nie łączy

Post autor: maxlo1 »

Pożyczyłem od kolegi router dwr-116, podłączyłem do niego modem huawei e3272 (karta sim 3g/R-UIM/LTE) od orange, skonfigurowałem takimi samymi ustawieniami jakie miał modem huawei + podałem pin, no i zapisuje, resetuje router dwr-116 ale po restarcie nie łączy z internetem.

W panelu routera dwr-116 (196.168.0.1) w statusie jest ciągle napisane "connecting" i nic. Dioda na modemie huawei ciągle mryga... Czy to ma jakieś znaczenie, że modem jest od Orange?

Z Huawei e3272, korzystam na co dzień - więc jest sprawny. Problem chyba po stronie routera, może w konfiguracji? Konfigurowałem go ręcznie oraz automatycznie, a także wybierające dane z gotowego profilu, na chwilę obecną mam ustawione takie coś (manualnie):

Country: Poland
Telecom: Orange
3G Network: WCDMA/HSPA
Username: internet
Password: internet (próbowałem też bez)
Apn: internet
Dialup: *99#
Authentication: auto
Pin: 9999

Oczywiście wgrałem najnowszy firmware 1.4. Jutro zobaczę jeszcze raz bo mam go od paru godzin, ale może ktoś coś wie... Jak potrzeba jeszcze jakieś info to piszcie. Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ