Huawei e3272 + simlock

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pater
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-29, 23:04
Lokalizacja: Polska

Huawei e3272 + simlock

Post autor: Pater »

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem szczęśliwym posiadaczem modemu huawei e3372 z simlockiem na PLUS. Chciałbym tego simlocka zdjąć aby korzystać z sieci PLAY. Korzystałem ze strony http://www.modemunlock.com/huawei-e3372-unlock.html (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem wklejając link ;) ). Zatrzymałem się na kroku ostatnim, mianowicie

* Now we are ** Zabronione ** a Unlock Code so we need to enter it to modem for this you can use Huawei Code Writer Tool.

Gdy uruchomię Huawei Code Writer Tool, zgodnie z instrukcją powinienem mieć do wyboru modem. Niestety, takowego nie mam. Jest pusto. Nic nie wykrywa.

Jest to kwestia sterowników?

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-12-30, 20:06 przez Pater, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3272 + simlock

Post autor: ja.michal »

Jesteś pewien, że jest sim-lock? Od dobrych kilku lat Plus nie zakłada sim-locków na telefony i modemy. Podobnie jak Play i T-Mobile. Robi to jedynie Orange.
Pater
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-29, 23:04
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3272 + simlock

Post autor: Pater »

Pewności nie mam, nie posiadam go aktualnie przy sobie. Pomyślałem, że jest simlock skoro na karcie Plusa wszystko ładnie hasa a po włożeniu karty Play (w miejscu gdzie dostępne jest LTE) nie ma zasięgu. Jak srpawdzić, czy jest simlock? Ewentualnie jak go zdjąć?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3272 + simlock

Post autor: ja.michal »

Włóż kartę SIM innego operatora. Względnie aplikacja DC-Unlocker pokaże informacje czy jest blokada czy nie.
Pater
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-29, 23:04
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3272 + simlock

Post autor: Pater »

Dam znać jutro, dzięki!

[ Dodano: 2014-12-30, 20:07 ]
Niestety program DC-Unlocker również nie wykrywa modemu. Mała poprawka, zapewne dość istotna. Jest to model e3272 a nie 3372. Reszta bez zmian.

[ Dodano: 2014-12-30, 20:19 ]
Z kwestią wykrywania poradziłem sobie. Tak jak przypuszczałeś, simlocka nie ma. Teraz pytanie, dlaczego modem nie działa w Play?
ODPOWIEDZ