HiLink API Huawei - Dyskusja

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Pełne opracowanie dostępne jest tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=498725#498725

Natomiast wszelka dyskusja o tym będzie toczyć się w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2015-01-29, 19:22 przez VipeRsan, łącznie zmieniany 18 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

VipeRsan niezłe opracowanie :ok: Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: ja.michal »

VipeRsan, :ok: . Nie ustawaj w tworzeniu tego tematu. Przyklejam go. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Przyklejam go. :)
Dobry pomysł, bo nie będzie problemów ze znalezieniem tematu :ok:

Ale teraz tak myślę, że dzięki takiemu API można by było napisać zwykły program do nawiązywania połączeń. Bez potrzeby odpalania przeglądarki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: ja.michal »

Nawet można zrobić program w trayu z informacją np. o zasięgu.
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Czy ktoś ma pomysł jak się dobrać do pliku /app/webroot/WebApp/common/config/global/languagelist.xml ?

Zalogowałem się przy pomocy putty i protokołu telnet do modemu, przeszedłem na sh żeby mieć dostęp do vi:

Kod: Zaznacz cały

busybox sh
I <cenzura>... Chciałem spróbować zmienić język arabski na polski :| Ale uparcie twierdzi że plik jest systemowy i tylko do odczytu :( Z tego samego powodu odrzuca mi zmianę chmodem:

Kod: Zaznacz cały

/ # chmod -R 777 /app/webroot/WebApp/common/config/global/languagelist.xml
chmod: /app/webroot/WebApp/common/config/global/languagelist.xml: Read-only file system
Może coś źle robię (na linuchu średnio się znam :P )?
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: Jo_gurt »

Jeśli to faktycznie read-only FS to takie rzeczy zmienia się poprzez edycję firmwareu i ponowne go załadowanie :P
Ewentualnie może przy starcie modem robi kopię tego pliku do użytku? Wtedy można oskryptować edycję przy starcie.
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Pytanie do administratora/moderatora: Da się jakoś wyłączyć ograniczenie edycji czasowej postu? Bo wychodzi mi informacja:
http://www.bez-kabli.pl/ pisze:Nie możesz juz zmienić swojego postu. Post można zmieniać przez 10080 minut, Od momentu jego wysłania
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: wojteks »

VipeRsan pisze:Da się jakoś wyłączyć ograniczenie edycji czasowej postu?
Osobiście uważam że to i tak za długo. Pisz do mnie albo do modów o edycję posta, najlepiej daj na PW cały nowy post albo opisz dokładnie co edytować.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Ok to jak to w takim razie jak przygotuje praktycznie całość z tego co widzę w JavaScriptach to się odezwę :P
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt pisze:Jeśli to faktycznie read-only FS to takie rzeczy zmienia się poprzez edycję firmwareu i ponowne go załadowanie :P
A jeśli to linux to może wystarczy polecenie sudo? Ale to takie moje gdybanie ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: key »

Sudo nie wystarcza, jesli mount jest RO.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

key pisze:Sudo nie wystarcza, jesli mount jest RO.
To jest jasne. Jednak z tego co pamiętam analogiczna sytuacja jest w przypadku Androida. Takim Total Commanderem czy innym menadżerem plików pewnych plików nie dam rady nawet odczytać. Po zrootowaniu urządzenia daje się je również edytować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: key »

Bede wredny ;)

man chown
man chmod
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

No niech Ci będzie :ok: Ja ogólnie nie jestem za mocny w systemach z rodziny Linux, więc już będę siedział cicho ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

YaHooo z tego co doczytałem to dzięki zmodyfikowanemu oprogramowaniu mamy dostęp do androidowego linuxa :P Też pomyślałem między czasie o rootowaniu modemu :P Ale wychodzi na to, że można to ominąć jak wcześniej już opisałem.

Wg tego co udało mi się odczytać z translatorem z 4pda modem ma 2 rdzeniowy procek z czego każdy rdzeń obsługuje inny system:
  • Na rdzeniu 0 pracuje Android 2.3 z kernelem Linuksa v3.4.5- odpowiada on za start modemu, przetwarzanie komend AT, a w trybie HiLink dodatkowo stos sieci i Web-Server.
  • Na rdzeniu 1 pracuje VxWorks v6.8 który steruje modułem radioeym i odpowiada za interakcję z siecią komórkową.
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

VipeRsan pisze:Ale wychodzi na to, że można to ominąć jak wcześniej już opisałem.
No i bardzo dobrze, bo z tego co kojarzę, to chyba rotowanie powoduje utratę gwarancji?
VipeRsan pisze: Wg tego co udało mi się odczytać z translatorem z 4pda modem ma 2 rdzeniowy procek z czego każdy rdzeń obsługuje inny system:
Trochę ciekawe rozwiązanie. Są to w pełni niezależne systemy?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Pfff wiesz myślę, że zmiana softu też powoduje utratę gwarancji w szczególności na modowany ;) Tak czy inaczej ja swoje próby robię na modemie E3372 sygnowanym LMT więc raczej z gwarancją będzie ciężko :P

Z tego co udało mi się odczytać na 4pda po mękach z translatorem to do modemu E3372 z oryginalnym softem aby odblokować ADB trzeba wpisać:

Kod: Zaznacz cały

at^spword="hasło"
at^shell=2
at^reset
gdzie hasło to kod wygenerowany algorytmem v201 z odwrotnie wpisanego IMEI.

Z tego co widzę w E3272 też da się odblokować ADB. Niestety nie jest tak dobrze opisany jak E3372 więc nie wiem co w środku mu tam siedzi.

Co do drugiego pytania to wynika, że są to niezależne systemy. Czemu tak zrobiono nie wiem. W E3131 HiLink za całość odpowiada VxWorks. Może takie posunięcie ze strony Huawei to krok w kierunku zrobienia urządzeń bardziej "smart" :zdziwko:

Jak ktoś lubi bardzo się zagłębiać w hackowanie to widziałem na 4pda w temacie E3372 2 części artykułu jak się dobrać do VxWorksa :P
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: ja.michal »

Patrząc na to wszystko rozumiem, że nie powinno być problemu z napisaniem aplikacji dla modemów hilink na Windowsa, która w trayu pokazywałaby zasięg sieci, informacje czy są jakieś wiadomości; ewentualnie na pasku adresu dokładne parametry połączenia, LAC, CID, itd?
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Myślę, że ktoś mógłby spokojnie zrobić taki sofcik stosując np. bibliotekę CURL. Większość kodu źródłowego jak coś można po pewnych zmianach zaadoptować z JavaScriptów.

Jak na razie to próbuję dokończyć zbieranie wszystkich adresów API i ich zastosowania. Jako, że nie wszystko działa na modemie E3372 to nie będzie to do końca sprawdzone kompendium :P
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

VipeRsan pisze:Pfff wiesz myślę, że zmiana softu też powoduje utratę gwarancji w szczególności na modowany ;)
Sama zmiana softu jako tako nie powoduje zerwania gwarancji. Co więcej z tego co się orientuję to chyba nawet zmiana na alternatywny soft (jak Tomato czy OpenWRT w przypadku routerów) nie zrywa gwarancji. Dopiero jakieś dziwne mody.
VipeRsan pisze:Co do drugiego pytania to wynika, że są to niezależne systemy. Czemu tak zrobiono nie wiem.
Być może są to po prostu dwa oddzielne urządzenia połączone fizycznie np. za pomocą USB?
VipeRsan pisze:Jako, że nie wszystko działa na modemie E3372 to nie będzie to do końca sprawdzone kompendium :P
Wiesz, lepsze takie niż żadne :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

YaHooo pisze:Być może są to po prostu dwa oddzielne urządzenia połączone fizycznie np. za pomocą USB?
Nie mam zielonego pojęcia :P Raczej dwóch urządzeń nie połączyli za pomocą USB bo za mało miejsc ana tyle scalaków. Albo rzeczywiście są 2 niezależne systemy każdy na swoim jajku albo może jakiś wirtualny jest postawiony na VxWorksie. Ale ten drugi wariant chyba za bardzo by mulił tym bardziej że w środku chyba jest ARM7.

Ciekawi mnie jak jest w E3272 bo tam chyba jest 1 rdzeniowy procesor, a też ma ADB co wskazuje na OS od googla tyle, że Huawei w większości modemów miał OS VxWorks więc cholera go wie.
ciacho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-09, 13:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: ciacho »

Na moim E3372:

Kod: Zaznacz cały

# cat /proc/cpuinfo
Processor       : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
BogoMIPS        : 1325.46
Features        : swp half thumb fastmult edsp tls
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant     : 0x4
CPU part        : 0xc09
CPU revision    : 1

Hardware        : Hisilicon hi6930
Revision        : 0000
Serial          : 0000000000000000
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Nom w E3372 jest Hisilicon hi6930 zwany również Balong v7r2 lub Balong 720

W E3272/76 jest z tego co kojarzę to chyba jest Hisilicon hi6920/Balong v7r1/Balong 710
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: YaHooo »

VipeRsan pisze:Nie mam zielonego pojęcia :P
W sumie nie wiadomo. Chyba, że przeciekną jakieś informacje od producenta.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Ok ja skończyłem swoje :P Czekam teraz na aktualizację postu (wojteks masz wiadomość) ;)

Całość została trochę poukłada i uzupełniona.

Jak ktoś będzie miał jakieś lepsze tłuamczenie, znajdzie błąd lub będzie potrafił uzupełnić braki proszę pisać :P

Aha jak ktoś dostanie oczu pląsu :gwiazdki: to już nie do mnie z płaczem, bo sam ledwo widzę :P
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: wojteks »

Nastąpiła pewna zmiana, pełne opracowanie jest tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=498725#498725 a w tym temacie dyskusja na ten temat.
Nie pomagam na PW!
gimbus109
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-01-30, 06:17
Lokalizacja: Poznań

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: gimbus109 »

@VipeRsan, kapitalne opracowanie :) :ok:
Od kilku dni przebijam się przez javascripty modemu (bo mam go dopiero od kilku dni), ale widze że mnie ubiegłeś i kilkakrotnie zdublowałeś ;)

Mam pytanie:
Czy udało się Tobie wykryć jakąś logikę, kiedy API wymaga tokena a kiedy nie?
Czasami ta sama funkcja API (na razie testuję tylko odczyt, aby się zaprzyjaźnić z modemem) odpowiada mi normalnym response, czasami mam error 125001 ?
Wiem, że mogę to wyłączyć w xml-u ale to ostateczność
Pzdr
Gimbus
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: VipeRsan »

Tego najstarsi górale nie wiedzą :P Ogólnie przyjąłem, że token jest zawsze potrzebny, tym bardziej, że funkcje GetAjaxData i SaveAjaxData w pliku main.js zawsze pobierają i podają do API aktualny token.

Nie wiem czy w Windowsie czy w Linuksie działasz, ale zobacz przykłady tam masz jak sobie radzić z tokenem a automatu.

Dla wyjaśnienia w linuxie:

Kod: Zaznacz cały

-H "__RequestVerificationToken: $(curl -s -X GET http://192.168.8.1/api/webserver/token | grep token  | cut -d '>' -f2 | cut -d '<' -f1)"
odpowiada właśnie za pobranie tokena i przycięcie go do samej liczby w wstawienie jako headera z początkiem "__RequestVerificationToken: ".

W windowsie jest trudniej dlatego najlepiej ściągnąć sobie unixowe komendy manipulujące tekstem w wierszu poleceń i zrobić plik wsadowy i gdzie:

Kod: Zaznacz cały

@curl -s -X GET http://192.168.8.1/api/webserver/token | grep token | cut -d ^> -f2 | cut -d ^< -f1 > tmp.tmp 
@SET /p tok= < tmp.tmp 
@del /A /F tmp.tmp 
@SET tok=__RequestVerificationToken: %tok% 
odpowida za pobranie i przycięcie tokena i połączenie go z tekstem __RequestVerificationToken:

Następnie w funkcji wykorzystujesz utworzoną zmienną i jako headera podajesz w sposób:

Kod: Zaznacz cały

-H "%tok%"
Jak masz problem ze znalezieniem do Windowsa unikowych komend to >>TU<< masz paczkę z curl, grep i cut czyli wszytko co trzeba do zabaw z API.

[ Dodano: 2015-01-30, 10:37 ]
EDIT
Hmmm... ciekawe. Na nowszym E3372h nie działają ponoć API. Ruski rozwiązali to w sposób dość prosty, ale nie do końca zrozumiały. Wysyłają requesty w których odwołują się do funkcji JavaScriptu i ich zmiennymi do adresu 192.168.8.1/CGI.

Request ma budowę (na przykłądzie przełącznika modemu w tryb debug):

Kod: Zaznacz cały

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?> 
<api version="1.0">
	<header>
		<function>switchMode</function>
	</header>
	<body>
		<request>
			<switchType>0</switchType> 
		</request>
	</body>
</api>
Plik wsadowy w Windowsie wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

@curl -X POST -d @sw_debug_mode.xml http://192.168.8.1/CGI
@pause
W przekazywanym pliku sw_debug_mode.xml jest powyżej pokazany request.

Z jednej strony duże uproszczenie (nie musimy się martwić o tokeny bo funkcje JS same o niego zadbają), ale z drugiej strony nie wiem jeszcze jak pobrać (GET) parametry :/


EDIT:
Ok po koślawej rozmowie z rustem i forthem wycjhodzi na to że CGI obsługuje tylko switchMode, a wiec przełączanie w tryb debug :|
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 11:49 przez VipeRsan, łącznie zmieniany 1 raz.
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
gimbus109
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-01-30, 06:17
Lokalizacja: Poznań

Re: HiLink API Huawei - Dyskusja

Post autor: gimbus109 »

VipeRsan pisze:
Nie wiem czy w Windowsie czy w Linuksie działasz, ale zobacz przykłady tam masz jak sobie radzić z tokenem a automatu.
I w tym i w tym, podział czasu to 99% dla Linuksa ;)
Zacząłem pisać testową aplikacje w pythonie - jakoś to mi najbardziej leży.
Postaram się po weekendzie (eeeh, ile człowiek miałby czasu gdyby nie ta durna praca) wrzucić jakis działający fragment.
Na razie wyłączyłem tokena, ale przywrócę - vi do przyjaznych nie należy i nie każdy sobie z nim poradzi, nie każdy odblokuje ADB/telnet, a to ma działać z fabrycznym modemem.

BTW: o co chodzi z modułem craddle? Wszystkie odwołania do /api/cradle/*
zwracają erroror.
Pzdr
gimbus
ODPOWIEDZ