Nie wykrywa Karty SIM

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Admiros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 03:02
Lokalizacja: Sierakówek

Nie wykrywa Karty SIM

Post autor: Admiros »

Witam, mój kolega wziął sobie internet z orange i nie wykrywa mu karty sim. Kolega posiada urządzenie ZTE MF 63. Kartę sim sprawdziłem u siebie na modemie e398 i również nie wykryło, potem kolega poszedł do orange i wymienili mu na nową kartę, dalej ten sam problem. Nie wiem jak to naprawić, może trzeba ją jakoś aktywować ? Jak ja brałem internet z orange nie było takich problemów. Ktoś może wie dlaczego nie wykrywa karty sim ?
Orange 2,5 Gb + szczęśliwe godziny
Huawei E3131A i e398
Panel UMTS CT-17_2
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nie wykrywa Karty SIM

Post autor: krystianb »

Powody mogą być dwa:
1. Trefna partia kart sim w salonie, wątpliwe bardzo szybko powędrowała by do recyklingu.
2. Ten modem kolegi niszczy karty sim.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Admiros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 03:02
Lokalizacja: Sierakówek

Re: Nie wykrywa Karty SIM

Post autor: Admiros »

Może nie dokładnie opisałem problem. Po włożeniu karty sim i wpisaniu kodu pin nie można się zalogować do żadnej sieci (wykrywa orange plus play t-mobile nie można się połączyć w trybie 2G ani w 3G ), mi się wydaje że coś jest nie tak z kartą ponieważ włożyłem swoją kartę sim do urządzenia kolegi i działało normalnie. Ta jego karta sim nawet po wymianie na nową dalej nie działa.

1. Minęły 2 tygodnie i z nową kartą sim jest ten sam problem
2. Moja karta sim była w urządzeniu kolegi i nic się nie stało. Natomiast jego nowa karta sim była tylko w moim modemie e398 więc można wykluczyć to że jego urządzenie psuje karty.
Orange 2,5 Gb + szczęśliwe godziny
Huawei E3131A i e398
Panel UMTS CT-17_2
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nie wykrywa Karty SIM

Post autor: krystianb »

Admiros pisze:Może nie dokładnie opisałem problem.
Bardzo niedokładnie. Nie wykrywa karty = komunikat błąd/brak karty sim.
A tu kolega ma burdel na koncie klienta, niech pójdzie do innego salonu, albo zadzwoni na infolinię, choć nie wiem czy pomogą w wystarczający sposób. Ktoś mógł pomylić nr karty sim za pierwszym razem. Cyrk będzie jak mu jakiś astronomiczny rachunek przyjdzie jak ktoś inny dostał "jego" kartę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie wykrywa Karty SIM

Post autor: Orange Ekspert »

Admiros pisze:Witam, mój kolega wziął sobie internet z orange i nie wykrywa mu karty sim. Kolega posiada urządzenie ZTE MF 63. Kartę sim sprawdziłem u siebie na modemie e398 i również nie wykryło, potem kolega poszedł do orange i wymienili mu na nową kartę, dalej ten sam problem. Nie wiem jak to naprawić, może trzeba ją jakoś aktywować ? Jak ja brałem internet z orange nie było takich problemów. Ktoś może wie dlaczego nie wykrywa karty sim ?
Sprawdź swoją kartę SIM czy będzie działać w telefonie. Jeżeli nie wymień ją w naszym salonie, jeżeli i to nie pomoże przekaż zgłoszenie w tej sprawie przez ten formularz: https://pomoc.orange.pl, sprawdzimy to.

Pozdrawiam
Hubert
ODPOWIEDZ