Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: Skrillex »

Może mają nadajnik obciążony albo jest podawany w trakcie modernizacji :) ! U mnie na świeżym nadajniku maksymalne prędkości w miejscu zamieszkania na kiepskiej antenie zawieszonej 7km od ziemi, 5,5km w linni prostej od nadajnika download max 25Mb/s upload do 5Mb/s. Zaś pod nadajnikiem udało mi się osiągnać 50Mb/s downladu a uploadu już nie pamiętam :D. Zresztą i tak jak dla mnie to Play wymiata i cenowo i prędkością. Stary plus na hspa+ wieczorami potrafił nie chodzić, rozłączać a prędkości 0,30Mb/s :) ! . http://www.speedtest.net/my-result/4158231708 Coś gorzej dzisiaj, ale nie narzekam ! :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Przy spokojnej sobocie z rana jest nieco lepiej ale i tak filmu nie obejrzysz. Gdyby było choc by te 8-10-12Mb/s słowa bym nie powiedział. Tym czasem ten internet to katastrofa. Zrobić coś między 15 a 21 graniczy z cudem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i rozmawiamy tu o sieci PLAY LTE a nie T-Mobile kolego :-)
T-Mobile to druga padaczka w Warszawie. Przetestowałem wszystko co mogłem w ostatnim czasie i wychodzi to tak w moim rejonie:

PLUS LTE średnie downloady 13-23Mb/s, max. nad ranem 35-55Mb/s
T-Mobile LTE 5,5-13Mb/s
Orange 3,5 - 7Mb/s
Cyfrowy Polsat 17-30Mb/s
Play 0,5 - 5Mb/s
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: ra-v »

Na rano
Obrazek

Po 0.00
Obrazek
Obrazek

Dual Career na wsi?
Modem mam taki jak w opisie, kolor diody w routerze się nie zmienił, o LTE też nic nie wiem.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

No u Mnie dzisiaj rano coś się stało. Chyba reklamacje coś dały no ale nie na długo. Pobierałem o 6 rano Windowsa10 z serwerów Microsoftu. Byłem w szoku. Pierwszy raz w życiu Play coś z siebie dał. Szło mi średnio 18-19Mb/s i całe 3.9GB wpadło na dysk w czasie 45minut z małym ale. Przerwano połączenie po pobraniu 1,8GB i modem nie chciał wybrać połączenia. Po chwili wszystko wróciło do normy i pobieranie się zakończyło.
No i ... od 7:30 - 8 rano witamy ponownie w realu czyli od 1,0 do 3,5Mb/s
Zastanawiam się nad dobrą anteną kierunkową ale tak naprawdę nie wiem w który nadajnik to wycelować. Wczoraj robiłem testy z komputerem na oknie. Z jednej strony budynku mam full zasięg -51dBm a z drugiej -53dBm. Wydaje mi się jednak że w kuchni downloady są lepsze stąd mowa o antenie.

kuchnia:LTE

http://www.speedtest.net/my-result/4166573467

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

pokój duży:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Temat wyczerpany. Do zamknięcia. Powodem takich downloadów były:

- chyba soft Play-owski
- umiejscowienie modemu

Obecnie po testach i przesiadce na HI Link (zmiana softu) całość wygląda tak:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


i kończąc ten wielki "wywód" dodam że zmiana na HI Linka była warta świeczki. Modem posiadam od prawie 3 tygodni i nigdy w zyciu nie miałem takich downloadów. Windowsa 10 x64 zassało w 24minuty a to pełne 3.9GB!
Od 23:30 zassałem łącznie około 13GB! Tak mozna się bawić.
Michal11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 20:14
Lokalizacja: z daleka

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: Michal11 »

Ja posiadam też E3372 HiLink i przewaznie mam takie wartości
Obrazek
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

To już naprawdę zależne od lokalizacji i przeciążenia nadajników. Jest 10rano i u mnie jest to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a było to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
se7en
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-02-18, 12:20
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: se7en »

teraz powinieneś wyedytowac wszystkie posty w których mieszałeś z błotem PLAY.

poczytaj to co napisałeś i zobacz jak to wygląda.... winny sprzęt a nie operator.
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

a oprogramowanie ucinające downloady Huawei napisał na zlecenie świętego Mikołaja. Głupkiem nie jestem. Wiem o co chodzi. Akurat tak się stało że mam na stole dwa modemy od Play E3372s i właśnie z kolegami przy kawce je testujemy. Dziwne! U nich tez było do 10Mb/s! Nie wiesz może dlaczego? :cwaniak:
Jeden z nich ma juz wgranego Hi Linka i sam zobacz:
Obrazek

Godzine temu z ledwością wyciągał 4Mb/s i chcesz mi powiedzieć że Play nic nie wie?
Nie wierzę! Cos mi się wydaje że w nowszych E3372 od Play w sofcie siedzi coś co pomoże Playowi utrzymać sieć :-) bo jeśli do nadajnika dorwie się 100-tu takich z max./ 5-10Mb/s to będzie ok, prawda?

Na razie ssam opinię z palca ale innego logicznego wytłumaczenia na zaistniały fakt nie ma. Nie sądzę by Huawei wgrywał soft nie robiąc u siebie testów. Widziałem laboratoria Huaweia i wiem że testują oprogramowanie i modemy na własnym wewnętrznym LTE. Sądzisz że wypuścili operatorowi modem który z ori oprogramowaniem ma takie śmieszne downloady i Play sie nie przy burzył? Gdyby było inaczej - pojawiły by się aktualizacje ori firmware a takowych nie ma. Wszystko więc gra, Playowi oczywiście...
ODPOWIEDZ