Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: wojteks »

adax24 pisze:Jak to możliwe?
Normalnie, żadna sieć nie gwarantuje zasięgu w każdym miejscu, to internet mobilny.
adax24 pisze:ma tragiczną baterię. Starcza na 5minut
Jedź z nim do rodziny/do salonu operatora/do pracy/szkoły i tam sprawdź osiągi.
Nie pomagam na PW!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Czy HiLink czy "normalny" jeden pies-da się je w obie strony przerabiać, bo mają identyczne "bebechy"(nawet jest mod FIRMWARE/WEBUI HILnik z możliwością wymuszania konkretnej częstotliwości-sam tak mam i chwalę).Tu masz screen z mojego E3372-153HiLink(przerabiany z normalnego od T-mobile) mod. Obsługuje wszystkie LTE z "ptaszkiem" , HSPA+DC,UMTS900,UMTS2100 itd.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Byłem z siostry laptopem w promieniu 3km w okół chałupy. Wszędzie mam to samo:
Obrazek

Obrazek

Jutro rano go reklamuje bo nie wierzę że Tmobile, Plus i Play nagle padają.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: YaHooo »

darekka pisze: Sprawdź DNSy np. programem DNDBench i zmień na najszybsze.
Ale co mają DNSy do szybkości internetu? Takie zabawy owszem mogą przynieść pozytywny rezultat. Ale wpłyną one na szybkość odnajdowania stron. A nie prędkość pobierania pliku. Po zmianie na lepszy DNS strona www zacznie się wcześniej wczytywać, ale pobieranie plików będzie tak samo wolne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Z całym szacunkiem ale co do DNS to tylko jedna z kilku opcji podanych przezemnie do sprawdzenia-na pewno nie zaszkodzi jeśli przy okazji kolega zoptymalizuje i to może błache ustawienie. Zresztą na pewno nie zaszkodzi a pomóc może-kolega już informował, że zmiana domyślnych na alternatywne poprawiła mu upload.
darekka
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: 3G_ »

Niemożliwe by któryś już z kolei modem był "trafiony".
Internet mobilny już taki jest, że są miejsca, gdzie jest rewelacja, a są takie, że męczarnia - i wszystko jedno jaki operator.
Po prostu masz pecha, taka lokalizacja i nic z tym nie zrobisz. Chyba, że akurat zwiększą pojemność sieci u Ciebie. Upload dużo wiekszy niż download wskazuje na duże obciążenie tego netu. Zrezygnuj jedynie z tego kabelka-przedłużki, bo na pewno masz spadek napięcia na nim spory, a modem - zwłaszcza w LTE - pobiera swoje. ALe to wpływa bardziej na rozłączanie niż na prędkość.
Zanim wziąłeś umowę, trzeba było kupić prepaida i zobaczyć jak to chodzi.
A i nie sugeruj sie kreskami zasięgu, bo one (prawie) nic nie mówią.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: ra-v »

Zasilanie powinno wystarczyć, sam mam takiego w routerze i chodzi ok.

Jeszcze ma LTE 800, 900, 2100 i 2600. Ale LTE Playa chodzi chyba tylko na jednej częstotliwości.

W TM masz pobieranie szybsze od wysyłania, co jest normalne. W Play wygląda mi to na przeciążenie sieci, ale podjedź lepiej do salonu z lapkiem (zasilanie CI znajdą) i niech go przetestują przy Tobie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Częstotliwości obsługiwane przez ten modem pokazane są na moim screenie. Ku ścisłości LTE Play ma głównie na 1800 ale obecnie trwają testy LTE2100(m.in.metro warszawaskie i w kilku miejscach Polski) więc należy zakładać iż niedługo będziemy mieli LTE Playa na 2 częstotliwościach(możliwe, że będą obie agregowane w celu przekroczenia magicznych 100Mb teoretycznych).
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Ja tam mam gdzieś te 100Mb/s :-) Niech mi dadzą choć by 15-20 w downloadzie i będę zadowolony. Przy takich prędkościach jak mam obecnie nie da się choć by na spokojnie YT pooglądać niestety. To nie jest abo. To oferta na kartę. Powiedzcie sami. Gdzie jest sens i logika w budowie takiej padaczki? Napisałem padaka bo to nie jest sieć. Kto w ogóle planuje te stacje BTS w Playu i czy on jest normalny? Przecież robiąc sieć w takim miejscu jak Warszawa i to w dzielnicy w której jest dziesiątki wieżowców trzeba brać pod uwagę pojemność! Dlaczego w testach Plus z takim samym zasięgiem śmiga w szczycie z prędkością 25-35Mb/s a Play ledwo 2,5 wyciąga? Powiecie że w sieci jest sporo ssaczy bo są taryfy free no ale w Plusie też jest do 100GB w starych taryfach i jakoś pojemność jest!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Sieć jak każda ma swoje miejsca gdzie słabo działa-u mnie np.w dzień mam kilka-kilkanaście Mb, a wieczorkiem tylko 6-8Mb natomiast sąsiednia miejscowośc to inna bajka-w dzień standard to 20Mb/10Mb i więcej, a wieczorem brak takich spadków jak u mnie. Bywa, żę w nocy mam 50Mb/20Mb w sąsiedniej miejscowości. I tak samo jest w abo(mam 2) i prepaidzie(mam RBM I edycji)

Aby coś poprawili musisz ich atakować zgłoszeniami(jeśli masz znajomych co im średnio działa(kilka Mb) to niech również zgłaszają, bo im więcej zgłoszeń tym szansa na poprawę większa. Dodam, że ten niższy wynik jest już lepszy, bo przed zgłoszeniem miałem w tym czasie 2-3Mb DOWNLOADu i dopiero zgłoszenie coś dało ale i tak jest słabo. Wcześniej miałem nawet 35Mb.

U mnie tak to
teraz działa:
Obrazek
A wieczorem 22:10 jest tak:
Obrazek
Widać, że sieć już nie wyrabia-zgłaszam i cierpliwie czekam(nie zareagują na zgłoszenie z jednego numeru, zgłoszę z następnego i tak do skutku).
darekka
rafal131313
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2010-06-01, 01:45
Lokalizacja: xxx

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: rafal131313 »

Ustaw w modemie aby korzystał tylko z LTE.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Jeśli porada aby ustawić modem w tryb Tylko LTE była do mnie to mam tak i osiągi są badane tylko na LTE.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

U mnie też tylko LTE
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: YaHooo »

darekka pisze:Z całym szacunkiem ale co do DNS to tylko jedna z kilku opcji podanych przezemnie do sprawdzenia-na pewno nie zaszkodzi jeśli przy okazji kolega zoptymalizuje i to może błache ustawienie.
Oczywiście, jednak chciałem doprecyzować co takie ustawienie zmienia, a na co nie poradzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Im więcej reklamacji do Play (BOU) tym prędkość niższa. Obecnie przerabiam LTE z prędkością od 0,55 do 1,85Mb/s. Spada sukcesywnie po każdej reklamacji (było ich już 9). Na innej karcie SIM download 5,0Mb/s więc widać jak SKU... z ludźmi postępują.

Obrazek
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: Skrillex »

Może mają nadajnik obciążony albo jest podawany w trakcie modernizacji :) ! U mnie na świeżym nadajniku maksymalne prędkości w miejscu zamieszkania na kiepskiej antenie zawieszonej 7km od ziemi, 5,5km w linni prostej od nadajnika download max 25Mb/s upload do 5Mb/s. Zaś pod nadajnikiem udało mi się osiągnać 50Mb/s downladu a uploadu już nie pamiętam :D. Zresztą i tak jak dla mnie to Play wymiata i cenowo i prędkością. Stary plus na hspa+ wieczorami potrafił nie chodzić, rozłączać a prędkości 0,30Mb/s :) ! . http://www.speedtest.net/my-result/4158231708 Coś gorzej dzisiaj, ale nie narzekam ! :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Przy spokojnej sobocie z rana jest nieco lepiej ale i tak filmu nie obejrzysz. Gdyby było choc by te 8-10-12Mb/s słowa bym nie powiedział. Tym czasem ten internet to katastrofa. Zrobić coś między 15 a 21 graniczy z cudem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i rozmawiamy tu o sieci PLAY LTE a nie T-Mobile kolego :-)
T-Mobile to druga padaczka w Warszawie. Przetestowałem wszystko co mogłem w ostatnim czasie i wychodzi to tak w moim rejonie:

PLUS LTE średnie downloady 13-23Mb/s, max. nad ranem 35-55Mb/s
T-Mobile LTE 5,5-13Mb/s
Orange 3,5 - 7Mb/s
Cyfrowy Polsat 17-30Mb/s
Play 0,5 - 5Mb/s
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: ra-v »

Na rano
Obrazek

Po 0.00
Obrazek
Obrazek

Dual Career na wsi?
Modem mam taki jak w opisie, kolor diody w routerze się nie zmienił, o LTE też nic nie wiem.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

No u Mnie dzisiaj rano coś się stało. Chyba reklamacje coś dały no ale nie na długo. Pobierałem o 6 rano Windowsa10 z serwerów Microsoftu. Byłem w szoku. Pierwszy raz w życiu Play coś z siebie dał. Szło mi średnio 18-19Mb/s i całe 3.9GB wpadło na dysk w czasie 45minut z małym ale. Przerwano połączenie po pobraniu 1,8GB i modem nie chciał wybrać połączenia. Po chwili wszystko wróciło do normy i pobieranie się zakończyło.
No i ... od 7:30 - 8 rano witamy ponownie w realu czyli od 1,0 do 3,5Mb/s
Zastanawiam się nad dobrą anteną kierunkową ale tak naprawdę nie wiem w który nadajnik to wycelować. Wczoraj robiłem testy z komputerem na oknie. Z jednej strony budynku mam full zasięg -51dBm a z drugiej -53dBm. Wydaje mi się jednak że w kuchni downloady są lepsze stąd mowa o antenie.

kuchnia:LTE

http://www.speedtest.net/my-result/4166573467

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

pokój duży:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Temat wyczerpany. Do zamknięcia. Powodem takich downloadów były:

- chyba soft Play-owski
- umiejscowienie modemu

Obecnie po testach i przesiadce na HI Link (zmiana softu) całość wygląda tak:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


i kończąc ten wielki "wywód" dodam że zmiana na HI Linka była warta świeczki. Modem posiadam od prawie 3 tygodni i nigdy w zyciu nie miałem takich downloadów. Windowsa 10 x64 zassało w 24minuty a to pełne 3.9GB!
Od 23:30 zassałem łącznie około 13GB! Tak mozna się bawić.
Michal11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 20:14
Lokalizacja: z daleka

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: Michal11 »

Ja posiadam też E3372 HiLink i przewaznie mam takie wartości
Obrazek
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

To już naprawdę zależne od lokalizacji i przeciążenia nadajników. Jest 10rano i u mnie jest to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a było to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
se7en
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-02-18, 12:20
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: se7en »

teraz powinieneś wyedytowac wszystkie posty w których mieszałeś z błotem PLAY.

poczytaj to co napisałeś i zobacz jak to wygląda.... winny sprzęt a nie operator.
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

a oprogramowanie ucinające downloady Huawei napisał na zlecenie świętego Mikołaja. Głupkiem nie jestem. Wiem o co chodzi. Akurat tak się stało że mam na stole dwa modemy od Play E3372s i właśnie z kolegami przy kawce je testujemy. Dziwne! U nich tez było do 10Mb/s! Nie wiesz może dlaczego? :cwaniak:
Jeden z nich ma juz wgranego Hi Linka i sam zobacz:
Obrazek

Godzine temu z ledwością wyciągał 4Mb/s i chcesz mi powiedzieć że Play nic nie wie?
Nie wierzę! Cos mi się wydaje że w nowszych E3372 od Play w sofcie siedzi coś co pomoże Playowi utrzymać sieć :-) bo jeśli do nadajnika dorwie się 100-tu takich z max./ 5-10Mb/s to będzie ok, prawda?

Na razie ssam opinię z palca ale innego logicznego wytłumaczenia na zaistniały fakt nie ma. Nie sądzę by Huawei wgrywał soft nie robiąc u siebie testów. Widziałem laboratoria Huaweia i wiem że testują oprogramowanie i modemy na własnym wewnętrznym LTE. Sądzisz że wypuścili operatorowi modem który z ori oprogramowaniem ma takie śmieszne downloady i Play sie nie przy burzył? Gdyby było inaczej - pojawiły by się aktualizacje ori firmware a takowych nie ma. Wszystko więc gra, Playowi oczywiście...
ODPOWIEDZ