Huawei E5373 - porady,opinie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Huawei E5373 - porady,opinie

Post autor: System »

Mam od wczoraj ten router i jak na razie to, co mogę powiedzieć, że ten router nie posiada wyświetlacza tylko diody, które podświetlają szablony tzn. np. nie możemy na routerze sprawdzić, jaki jest poziom sygnału - mamy cały czas podświetlony diodami szablon zasięgu - cztery kreski, ale nie wiemy, jaki jest faktyczny zasięg - tylko mamy trzy stany: kolor zielony dobry zasięg, pomarańczowy - słaby zasięg i czerwony brak zasięgu.
Z baterią jest podobnie, mamy kolor zielony - bateria dobra i czerwony czyli od 10% baterii i wtedy zawsze ikona jest podświetlona.

Natomiast wszystkie dane poziom sygnału i stan baterii w % mamy na stronie www routera, dzięki której mamy dostęp do bardzo rozbudowanych funkcji.
M.in. możemy ustawić kanały na jakich ma router pracować ( z ZTE MF 60 nie można było tego zrobić).
Router może pracować jako repeater, wczoraj sprawdzałem z routerem UPC, ale czasami przełączał się na LTE - muszę sprawdzić dlaczego.
Zasięg tego rutera jest bardzo dobry, lepszy od ZTE MF 60 (który miał dobry zasięg WIFI) i lepszy od stacjonarnego routera Thomsona TWG 870 od UPC (który akurat zasięgiem nie grzeszy).

Router nie ma takiej opcji, jak mój poprzedni router ZTE MF 60, że po godzinie bezczynności sam się wyłącza, natomiast można ustawić, że np. po 10 minutach bezczynności, router przełącza się w stan czuwania, a w stanie czuwania potrafi wg producenta wytrzymać 300 godzin (sprawdzę to), w stanie czuwania mruga mała dioda.

Podczas ładowania bateria miga na zielono, a jak przestanie migać to mamy koniec ładowania.
Router posiada wyjścia na dwie anteny LTE i nie LTE. :)
Wykonanie routera o.k.

Będę zamieszczał dalsze uwagi i spostrzeżenia, a w szczególności porównanie z ZTE MF 60, który miał tylko jedną wadę - w gorące dni za bardzo się grzał na słonecznym oknie :P, nawet bateria po 2 latach jest w stanie bdb i wytrzymuje od 3 do 5 godzin ciągłego serfowania po internecie, a nie była szanowana ( czego np. nie mogę powiedzieć o baterii w Samsungu Galaxy S3, tam "poszanowana" bateria wytrzymała tylko 1,5 roku - ładowania od 15-30 % i zawsze do pełna - chyba postarzają produkt).
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei E5373 - porady,opinie

Post autor: System »

Na razie dodam czas pracy urządzenia jako repeatera - równe 12 godzin - nieźle, jak na baterię 1500 mAh, a przypominam, że zasięg tego rutera jest bardzo dobry, lepszy od ZTE MF 60 i lepszy od stacjonarnego routera Thomsona TWG 870 od UPC.
domeny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-21, 15:44
Lokalizacja: Częstochowa

Huawei e3373

Post autor: domeny »

Zastanawia mnie czy sie da zmienic domyślny profil na inny nowo utwożony?
Mi sie nie udaje
Czy te diody podczas ładowania można wyłączyć?

damian
ODPOWIEDZ