Rozłączanie i skoki pingów

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesieek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-13, 22:56
Lokalizacja: East

Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: grzesieek »

Witam.
Posiadam internet Orange Free Net, 60gb i do tego modem Huawei E3131 + router MR-3420.
Internet ten działa u mnie bardzo dobrze jeśli chodzi o przeglądanie stron i pobieranie ale mam problem z grami online..
Chodzi konkretnie o jedną (League of Legends) bo tylko w tą gram. Przez jakiś czas mam tak 50-70 ping a po chwili ping skacze do kilkuset.. A jeszcze częściej zdarza sie, że w ogóle internet rozłącza. :(
http://zapodaj.net/4951d19960bdc.png.html tutaj widać co nieco na screenie. Ping co jakiś czas skacze jak tutaj te 218.. są to różne wartosci, 150-500 a kiedy internet sie rozłącza przestaje pingować wgl. Co może być tego przyczyną? Zasięg mam dobry, internet działa mi z prędkością do 18mb/s..
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: Rubel »

Ile kilometrów masz do najbliższego BTSa i w jakiej technologii działa internet LTE czy HSPA + ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: wojteks »

Rubel pisze:w jakiej technologii działa internet LTE
E3131 nie ma LTE więc mowa co najwyżej o HSPA+
Nie pomagam na PW!
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: Rubel »

Czyli pierwsza przyczyna problemu to przestarzały modem E3131. W gry dużo lepiej się gra przez LTE. Podaj ile km masz do najbliższego BTSa ?
grzesieek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-13, 22:56
Lokalizacja: East

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: grzesieek »

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 91&zoom=11 od Hołowczyc mam całkiem niedaleko do nadajnika, nawet kilku i nawet jest LTE w Orange chyba. Myśle, że to nie jest kwestia internetu... Działa mi naprawdę wystarczająco, 18mb pobierania mi odpowiada. Przy normalnym użytkowaniu nie ma raczej problemów. Chodzi tylko o to, że przy grze co chwilę rozłącza.. Może to wina modemu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: wojteks »

grzesieek pisze:Może to wina modemu?
Nie, to wina:
grzesieek pisze: router MR-3420.
Nie pomagam na PW!
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: Rubel »

Reklamowałeś ten router ? Operator powinien Tobie pomóc w utrzymaniu stabilności połączeniem internetu.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: Orange Ekspert »

Przy usłudze internetu mobilnego nie możemy zagwarantować stałej wartości PING, może on się wahać w zależności od obciążenia danej stacji. Utrudnienia możesz zawsze zgłosić przez stronę: http://bit.ly/1DB9TdB. Opcja zgłoszenia jest dostępna po zalogowaniu i podaniu lokalizacji.
Ostatnio zmieniony 2015-03-19, 00:15 przez Orange Ekspert, łącznie zmieniany 1 raz.
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: Rubel »

Stały PING nie możecie zagwarantować no bo jak ? Jednak wydajność internetu powinniście utrzymywać i udoskonalać dla każdego odbiorcy Waszego internetu, a w tym przypadku ma on słabą wydajność.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: atento »

No jak dla mnie 18Mbps download i czasami skok pingu to bardzo dobra wydajność jak na modem 3131 ;)

Skoki pingu podobne do Twoich miałem w prepaid orange i t-mobile ta sama lokalizacja karty abonamentowe działały idealnie ;)
W plusie przy mocnym sygnale ale zlej jego jakosci też to występowało i biegalem w kolo domu by pograc w lola ;) teraz mam LTE i 0 problemu z pingiem. Co ciekawsze owe skoki nie występowały w plusie na nowszym modemie 3272 HSPA+ 900 bez różnicy na miejsce lecz nadal występowały w orange i t-mobile prepaid HSPA DC.
grzesieek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-13, 22:56
Lokalizacja: East

Re: Rozłączanie i skoki pingów

Post autor: grzesieek »

Skoro mówicie, że to wina routera to za chwile sprawdze podpinając sam modem do laptopa. :)

EDIT:
Podłączyłem modem do laptopa, prędkość troche spadła bo w speedtescie było jakieś 8MB, pingi w grze wzrosły bo były 60-70 a teraz 80-90 ale nie rozłączyło mi internetu ani razu. :/ chociaż.. 3/4 razy miałem skok pingu do 400 ale nie rozłączyło go całkowicie.

EDIT2:
Nie wiem co sie stało ale drugi dzień i rozłączylo mi tylko raz neta, na sekunde.. Chyba jest dobrze a modem dalej siedzi w routerze tak jak było na początku.. :) dzięki!
ODPOWIEDZ