Wymiana E3131 na E3272

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Wymiana E3131 na E3272

Post autor: pirotechnik1212 »

Witam wszystkich :)
Posiadam obecnie następujący zestaw: TP-Link TL-MR3420 v2 (wgrane Gargoyle 1.6.1.4) + Huawei E3131 + Cybertech 17 dBi z konektorem CRC9. Muszę jednak teraz swojemu ojcu załatwić jakiś modem, więc pomyślałem, że dam mu swojego E3131 a sobie kupię coś nowego, bardziej przyszłościowego z HSPA+ DC a może nawet LTE. No i po przejrzeniu forum mój wybór padł na E3272. Przed zakupem chciałbym jeszcze zadać kilka pytań bardziej doświadczonym użytkownikom.

Nie zamierzam na razie wymieniać anteny tak więc chciałbym podłączyć moją obecną do tego nowego modemu.
1. Złącza CRC9 i TS5 to jedno i to samo? Mój konektor od E3131 będzie pasował do E3272?
2. E3272 ma dwa złącza antenowe, do którego z nich powinienem podłączyć swoją obecną antenę by korzystać z HSPA?
3. E3272 ruszy bez aktywnego huba? E3131 działa bez problemu
4. Do mojego, dość słabego routera lepiej będzie korzystać z modemu jako HiLink. Wtedy powstaje podwójny NAT. Korzystam czasami w Orange z APN: vpn i uruchamiam na komputerze różne serwery, do których dostają się ludzie po publicznym IP. Po wgraniu do modemu zmodyfikowanego WebUI będzie można ustawić przekierowania portów tak by wszystko działało jak ze starym modemem?
ODPOWIEDZ